Foki niespodziewanie przerywają eksplorację przez dwóch nurków

Ocean jest wspaniałym miejscem do odkrywania. Dlatego właśnie nurkowanie jest bardzo satysfakcjonującym zajęciem. Poznawanie głębin oceanu sprawia, że czujesz się jakbyś wchodził do innego świata.

Źródło: Pixabay

Kolejna wspaniała rzecz związana z nurkowaniem? Szansa na wyjątkowe i rzadkie spotkanie z różnymi morskimi stworzeniami. Oto historia jednego z takich spotkań, które na szczęście zostało uchwycone na kamerze.

Poznajcie Graya

Gray Grayson, 55-letni biznesmen i mieszkaniec Anglii, jest uzależniony od adrenaliny. Uwielbia uczucie życia na krawędzi i często podróżuje w poszukiwaniu przygód w wolnym czasie. Gdziekolwiek nie jedzie, stara się spróbować czegoś, co zaspokoiłoby drzemiącego w nim śmiałka.

Źródło: 12up

Gray próbował robić różne rzeczy, takie jak podniebne nurkowanie i akrobacje. Ale spośród wszystkich swoich przygód, najbardziej lubił nurkować. Eksploracja oceanu i przypadkowe spotkania z morskimi stworzeniami były jego ulubionymi zajęciami.

Wyspy Scilly

Gray zabrał swojego przyjaciela na wyspy Scilly. Wyspy Scilly znajdują się u wybrzeży Kornwalii. Kornwalia jest znana z produkcji żonkili i kwiatów ciętych. Z tego powodu obszar ten co roku odwiedza wielu turystów.

Źródło: 12up

Gray wiedział jednak, że piękno wyspy nie ogranicza się jedynie do kwiatów. Obszar ten był jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania w Wielkiej Brytanii. Z tego powodu spodziewali się wielu wspaniałych widoków podczas swojej wyprawy nurkowej.

Nurkowanie

Na przestrzeni wieków, wyspy Scilly były znane z tego, że wokół można było znaleźć kilka wraków statków i miały tu miejsce różne tragedie związane z morzem ze względu na skomplikowaną linię brzegową. Z tego powodu oferuje ona wiele do odkrycia i zbadania dla nurków.

Źródło: 12up

Gray i jego kolega nurek mogli podziwiać rafy koralowe oraz faunę i florę oceaniczną w tym rejonie. Rzeczywiście, było tam wiele unikalnych widoków do zobaczenia. Musieli jednak na chwilę przerwać eksplorację, gdy z daleka zauważyli dwie szare foki atlantyckie.

Pojawiły się foki

Foki znane są jako „psy morskie”. Często przedstawiane są jako figlarne i przyjazne. Ale to nie jest prawda. Niektóre foki są bardzo agresywne, a kiedy poczują zagrożenie, mogą być bardzo niebezpieczne. Wbrew powszechnemu przekonaniu, foki nie są oswojone i przyjazne.

Źródło: 12up

Foki zauważyły dwóch nurków i zaczęły się zbliżać, co było nienaturalne, ponieważ te zwierzęta wolą trzymać się z dala od interakcji z ludźmi. Gray natychmiast poczuł się zaniepokojony, gdy foki się zbliżyły. Gray i jego nurek pozostali na miejscu, starając się wyglądać nieruchomo i tak niegroźnie, jak to tylko możliwe. Z jakogoś powodu, foki nadal chciały się im bliżej przyjrzeć.

Intensywne podejście

Wszyscy płetwonurkowie byli uczeni, aby dać stworzeniom morskim ich własną przestrzeń i nigdy nie przerywać im. Przeszkadzanie morskim zwierzętom może prowadzić do nieprzyjemnego spotkania, które może być śmiertelne dla nurka. Gray i jego kolega czuli napięcie, gdy obserwowali zbliżające się foki.

Źródło: 12up

Pomimo tego, że starali się być czujni na wypadek ataku, mieli również gotowe aparaty fotograficzne i nagrywali, aby uchwycić interakcję. Niezależnie od tego, czy to spotkanie okaże się dobre czy złe, nie da się zaprzeczyć, że może to być dla nich chwila, która zdarza się raz w życiu.

To były małe foczki

Foki znane są z ukrywania się w gęstych lasach kelpowych i podkradania się do nurków od tyłu. Gray zdał sobie sprawę, że są w pobliżu lasu kelp. Czy w pobliżu może być więcej fok? Zasygnalizował swojemu koledze nurkowi, aby miał oko na kelpie, podczas gdy on obserwował dwie zbliżające się foki.

Źródło: 12up

Na nagraniu, które zarejestrowali, widać, jak foki zbliżają się do nich. Następnie jedna z fok podpłynęła do kamery. Teraz, gdy foki były tak blisko, Gray zdał sobie sprawę, że to tylko małe foczki. Zasygnalizował swojemu koledze, aby nie ruszał się z miejsca. Wiedział, że ponieważ foki są jeszcze młode, każdy gwałtowny ruch może je odstraszyć.

Czy matka jest w pobliżu?

Gorszą rzeczą, która może się zdarzyć jest to, że przestraszone maluchy będą wołały o pomoc i matka foka ich zaatakuje. Ale szanse, że dopłynie były małe. Małe foki są z matką tylko przez około cztery do pięciu miesięcy.

Źródło: 12up

Po tym czasie, często przebywają na własną rękę. Te foki mogły po prostu badać ocean, kiedy natknęły się na nurków. Ich brak doświadczenia może być wytłumaczeniem, dlaczego bez wahania podeszły do nurków.

Pływanie w kółko

Na szczęście młode foki nie uznały ich za zagrożenie i kontynuowały pływanie w kółko wokół nich. Wyglądało to tak, jakby robiły przedstawienie dla nurków. Z każdym podejściem wydawały się być coraz bardziej przyjazne.

Źródło: 12up

Gray i jego kolega byli w stanie wykonywać drobne ruchy, które ich nie spłoszyły. To był nerwowy, a zarazem ekscytujący moment dla dwóch nurków. Mimo to, byli bardzo ostrożni. Nie chcieli narazić się na niebezpieczeństwo.

Przypominały psy

Byli w pobliżu przyjaznych i zabawnych fok. Ale Gray starał się zostać czujny i ostrożny. Był zafascynowany, ale musiał być ostrożny dla ich bezpieczeństwa. Jeden niewłaściwy ruch może położyć kres tej magicznej chwili. Choć nurkowie byli doświadczeni, musieli zachować ostrożność, bo wszystko mogło się zdarzyć.

Źródło: 12up

Figlarność fok przypominała im psy. Były niesamowicie słodkie i miały oczy szczeniakó, które zapraszały nurków do zabawy. Każdy, kto widział film, nie mógł wyjść z podziwu jak urocze były te pulchne zwierzaki.

Znak przyjeźni

Jedna z fok podeszła do Graya i podjęła próbę złapania go za ręce. Foka wykonywała gest szturchania, a po chwili wahania Gray wziął płetwę foki do ręki i delikatnie ją uścisnął.

Źródło: 12up

Uścisk dłoni był próbą pokazania młodej foce, że nie ma złych zamiarów i że chce się z nią bawić. Foka potraktowała to jako znak do dalszej zabawy i zaczęła figlarnie skubać kombinezon Graya.

Pilnowanie

Gdy to wszystko się działo, druga foka pływała wokół nich obserwując, jak jego przyjaciel wchodzi w interakcję z Greyem – w tym czasie kumpel Grey’a filmował interakcję z daleka.

Źródło: 12up

Foki nadal pływały z gracją wokół nurków i często spoglądały na nich, jakby gestykulując, aby podążali za nimi. Nurkowie postanowili po prostu płynąć z prądem. Pozwolili fokom przejąć inicjatywę i po prostu płynęli wokół nich. Pozostali ostrożni w swoich działaniach. Starali się być nieruchomi, aż foki gestykulowały do nich, aby się poruszyć.

Foka chciała pieszczot

Przyjaźniejsza foka, która pierwsza zbliżyła się do Graya, wydawała się lubić być blisko człowieka. Zaczął głaskać głowę przez dłuższy czas. Zachowanie to przez chwilę zastanawiało nurków. Wtedy Gray zdał sobie z czegoś sprawę.

Źródło: 12up

Gray wyciągnął rękę i podrapał fokę po głowie i szyi, tak jak zrobiłby to z prawdziwym szczeniakiem. Okazało się, że był to dobry ruch, ponieważ foka zdawała się to lubić. Przybliżyła się i pozwoliła mu drapać się po głowie przez chwilę.

Prosząc o pogłaskanie brzuszka

Następnie foka zaczęła się poruszać. Gray próbował nadal drapać jej szyję, aby utrzymać ją w spokoju, jak poprzednio, ale wydawało się, że próbuje zbliżyć się do ziemi podczas skubania Graya. Było jasne, że ta foka próbowała mu coś powiedzieć.

Źródło: 12up

Gray był początkowo zdezorientowany. Czy robił coś złego? Przez chwilę bał się, że foka może nagle zaatakować. W końcu foka położyła się na grzbiecie i Gray natychmiast zrozumiał, o co chodzi. Foka chciała, aby ją pogłaskać po brzuchu!

Piękny moment

Foka zdawała się uwielbiać wszystkie pieszczoty na głowie i szyi i chciała, aby Gray zrobił więcej, ale tym razem w bardziej miłym miejscu i pozycji. Zwierzę zachowywało się jak zwykły szczeniak lądowy i nie można mu się było oprzeć. Trzymało nawet swoje płetwy na dłoni Graya, jakby upewniając się, że nie przestanie pocierać brzucha.

Źródło: 12up

Foka musiała czuć się naprawdę dobrze po tym pocieraniu brzucha, bo zaczęła radośnie machać płetwami, jakby bijąc Grayowi brawo za dobrą robotę. Był nawet moment, kiedy foka wyglądała tak, jakby uśmiechała się prosto do kamery, podczas gdy Gray głaskał brzuch. To był zdecydowanie uroczy moment.

Prośba o więcej

Po długim pocieraniu brzucha, foka zaczęła pływać wokół i stała się bardziej rozbawiona niż kiedykolwiek. Tym razem chciała, aby Gray podrapał podbródek. Foka nawet zamknęła oczy, jakby delektując się tą chwilą.

Źródło: 12up

Zaczęła skubać ponownie kombinezon Graya, a nawet rękę Graya. Mężczyzna był początkowo zaniepokojony, gdy foki zaczęły skubać jego dłoń – widać to na filmie. Ale skubanie było na tyle delikatne, że postanowił nie zwracać uwagi.

Druga foka dołącza

Druga foka zobaczyła, jak dobrze bawił się jej przyjaciel i postanowiła też się zabawić. Druga foka zaczęła podpływać bliżej Graya i obwąchiwała stopy nurka. Wygląda na to, że ta była jeszcze trochę ostrożna.

Źródło: 12up

W końcu spotkanie musiało się skończyć. Foki nagle poczuły, że nadszedł czas, aby odejść. Pierwsza foka zaczęła odpływać, a druga podążyła za nią. Gray i jego kolega patrzyli z podziwem, jak dwie przyjazne foki odpływają.

Niezapomniany moment

Foki często są ostrożne w pobliżu nieznanych obiektów i mają tendencję do chronienia się poprzez trzymanie się z dala. Ale fakt, że te dwie foczki były tak blisko nich, sprawił, że cała sprawa była ekscytującym i fascynującym doświadczeniem.

Źródło: 12up

Wyglądało, że foki próbowały się z nimi zaprzyjaźnić i zdobyć ich zaufanie, a nie odwrotnie. Gray i jego kolega byli naprawdę szczęściarzami, że mogli przeżyć to rzadkie i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Video staje się hitem

Tak się złożyło, że Gray wyrobił sobie renomę jako fotograf-nurek i dzielił się pięknem oceanu poprzez swoje filmy. Przyniosło mu to wiele pochwał, ponieważ wiele osób oglądało jego sztukę w zachwycie. Ale tym razem to Gray był w zachwycie nad tym, czego właśnie był świadkiem i doświadczył. Od razu wiedział, że jest to wyprawa, której nigdy nie zapomni.

Źródło: 12up

Kiedy udostępnił film na swoim koncie na YouTube, natychmiast stał się on hitem sieci. Film został obejrzany przez miliony osób i udostępniony na różnych platformach mediów społecznościowych, gdzie również zyskał sporą popularność. Oczywiście Gray nie był jedyną osobą, która uważała, że było to rzadkie i wyjątkowe spotkanie. W mgnieniu oka, wideo przyciągnęło uwagę na całym świecie i różne media przeprowadziły wywiady z Grayem na temat tego spotkania.

Najlepsza przygoda życia

W wywiadzie dla Manchester Evening News, nurek powiedział, że to nie był pierwszy raz, kiedy spotkał foki podczas nurkowania. Ale wcześniej foki często były obojętne i po prostu przechodziły obok. Żadna z nich nie była zaciekawiona ani przyjazna jak te foczki, które napotkał. To był zdecydowanie pierwszy raz, kiedy bawił się z nimi i uznał, że było to spotkanie pełne ciepła.

Źródło: 12up

Chociaż Grey ma spore doświadczenie jako nurek i próbował nurkować w różnych krajach, to nurkowanie na wyspach Scilly było jego ulubionym. Nigdy nie zapomni doświadczenia, jakim było ocieranie się o młodą fokę, podczas gdy druga praktycznie wspinała się po jego nodze. To zdecydowanie pobiło jego wcześniejsze doświadczenia z nurkowaniem z wielkimi mantrami i rekinami.

Zaskakujące zaufanie

Nurkowie, którzy eksplorują ocean z zamiarem badania jego stworzeń, zazwyczaj potrzebują wielu dni, zanim zdobędą zaufanie jakiegokolwiek stworzenia oceanicznego. Musieli nurkować konsekwentnie wokół tego obszaru, aby wydawało się, że ich obecność jest normalna i aby upewnić się że stworzenia nie chcą wyrządzić im żadnej krzywdy. Fakt, że foki te od razu zaczęły bawić się z Grayem i jego przyjacielem sprawił, że spotkanie to było wyjątkowe.

Źródło: 12up

Tego typu sytuacje nie są łatwe do opanowania – nawet dla doświadczonych nurków. Gray opowiadał, że doświadczeni nurkowie uczyli ich, by siedzieć nieruchomo na dnie krasnorostów w przypadku spotkania z foką. Ale foki, które napotkali były ciekawskie i figlarne, nie mogli się oprzeć odwzajemnieniu ich przyjaźni.

Nurkowanie jest niesamowitym przeżyciem

Każda wyprawa podwodna jest okazją do odkrywania nowego obszaru, interakcji z różnymi morskimi stworzeniami i bycia świadkiem fascynujących wydarzeń. Jest to z pewnością przygoda, która dostarcza wiele emocji i satysfakcji.

Źródło: 12up

Ocean jest największym naturalnym ekosystemem na naszej planecie i kryje w swoich głębinach wiele tajemnic. Pod wodą zawsze będzie niezliczona ilość cudów, a większość z nich nie została jeszcze odkryta! To sprawia, że każda wyprawa jest inna od pozostałych.

Foki niespodziewanie przerywają eksplorację przez dwóch nurków

Ocean jest wspaniałym miejscem do odkrywania. Dlatego właśnie nurkowanie jest bardzo satysfakcjonującym zajęciem. Poznawanie głębin oceanu sprawia, że czujesz się jakbyś wchodził do innego świata.

Źródło: Pixabay

Kolejna wspaniała rzecz związana z nurkowaniem? Szansa na wyjątkowe i rzadkie spotkanie z różnymi morskimi stworzeniami. Oto historia jednego z takich spotkań, które na szczęście zostało uchwycone na kamerze.

Poznajcie Graya

Gray Grayson, 55-letni biznesmen i mieszkaniec Anglii, jest uzależniony od adrenaliny. Uwielbia uczucie życia na krawędzi i często podróżuje w poszukiwaniu przygód w wolnym czasie. Gdziekolwiek nie jedzie, stara się spróbować czegoś, co zaspokoiłoby drzemiącego w nim śmiałka.

Źródło: 12up

Gray próbował robić różne rzeczy, takie jak podniebne nurkowanie i akrobacje. Ale spośród wszystkich swoich przygód, najbardziej lubił nurkować. Eksploracja oceanu i przypadkowe spotkania z morskimi stworzeniami były jego ulubionymi zajęciami.

Wyspy Scilly

Gray zabrał swojego przyjaciela na wyspy Scilly. Wyspy Scilly znajdują się u wybrzeży Kornwalii. Kornwalia jest znana z produkcji żonkili i kwiatów ciętych. Z tego powodu obszar ten co roku odwiedza wielu turystów.

Źródło: 12up

Gray wiedział jednak, że piękno wyspy nie ogranicza się jedynie do kwiatów. Obszar ten był jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania w Wielkiej Brytanii. Z tego powodu spodziewali się wielu wspaniałych widoków podczas swojej wyprawy nurkowej.

Nurkowanie

Na przestrzeni wieków, wyspy Scilly były znane z tego, że wokół można było znaleźć kilka wraków statków i miały tu miejsce różne tragedie związane z morzem ze względu na skomplikowaną linię brzegową. Z tego powodu oferuje ona wiele do odkrycia i zbadania dla nurków.

Źródło: 12up

Gray i jego kolega nurek mogli podziwiać rafy koralowe oraz faunę i florę oceaniczną w tym rejonie. Rzeczywiście, było tam wiele unikalnych widoków do zobaczenia. Musieli jednak na chwilę przerwać eksplorację, gdy z daleka zauważyli dwie szare foki atlantyckie.

Pojawiły się foki

Foki znane są jako „psy morskie”. Często przedstawiane są jako figlarne i przyjazne. Ale to nie jest prawda. Niektóre foki są bardzo agresywne, a kiedy poczują zagrożenie, mogą być bardzo niebezpieczne. Wbrew powszechnemu przekonaniu, foki nie są oswojone i przyjazne.

Źródło: 12up

Foki zauważyły dwóch nurków i zaczęły się zbliżać, co było nienaturalne, ponieważ te zwierzęta wolą trzymać się z dala od interakcji z ludźmi. Gray natychmiast poczuł się zaniepokojony, gdy foki się zbliżyły. Gray i jego nurek pozostali na miejscu, starając się wyglądać nieruchomo i tak niegroźnie, jak to tylko możliwe. Z jakogoś powodu, foki nadal chciały się im bliżej przyjrzeć.

Intensywne podejście

Wszyscy płetwonurkowie byli uczeni, aby dać stworzeniom morskim ich własną przestrzeń i nigdy nie przerywać im. Przeszkadzanie morskim zwierzętom może prowadzić do nieprzyjemnego spotkania, które może być śmiertelne dla nurka. Gray i jego kolega czuli napięcie, gdy obserwowali zbliżające się foki.

Źródło: 12up

Pomimo tego, że starali się być czujni na wypadek ataku, mieli również gotowe aparaty fotograficzne i nagrywali, aby uchwycić interakcję. Niezależnie od tego, czy to spotkanie okaże się dobre czy złe, nie da się zaprzeczyć, że może to być dla nich chwila, która zdarza się raz w życiu.

To były małe foczki

Foki znane są z ukrywania się w gęstych lasach kelpowych i podkradania się do nurków od tyłu. Gray zdał sobie sprawę, że są w pobliżu lasu kelp. Czy w pobliżu może być więcej fok? Zasygnalizował swojemu koledze nurkowi, aby miał oko na kelpie, podczas gdy on obserwował dwie zbliżające się foki.

Źródło: 12up

Na nagraniu, które zarejestrowali, widać, jak foki zbliżają się do nich. Następnie jedna z fok podpłynęła do kamery. Teraz, gdy foki były tak blisko, Gray zdał sobie sprawę, że to tylko małe foczki. Zasygnalizował swojemu koledze, aby nie ruszał się z miejsca. Wiedział, że ponieważ foki są jeszcze młode, każdy gwałtowny ruch może je odstraszyć.

Czy matka jest w pobliżu?

Gorszą rzeczą, która może się zdarzyć jest to, że przestraszone maluchy będą wołały o pomoc i matka foka ich zaatakuje. Ale szanse, że dopłynie były małe. Małe foki są z matką tylko przez około cztery do pięciu miesięcy.

Źródło: 12up

Po tym czasie, często przebywają na własną rękę. Te foki mogły po prostu badać ocean, kiedy natknęły się na nurków. Ich brak doświadczenia może być wytłumaczeniem, dlaczego bez wahania podeszły do nurków.

Pływanie w kółko

Na szczęście młode foki nie uznały ich za zagrożenie i kontynuowały pływanie w kółko wokół nich. Wyglądało to tak, jakby robiły przedstawienie dla nurków. Z każdym podejściem wydawały się być coraz bardziej przyjazne.

Źródło: 12up

Gray i jego kolega byli w stanie wykonywać drobne ruchy, które ich nie spłoszyły. To był nerwowy, a zarazem ekscytujący moment dla dwóch nurków. Mimo to, byli bardzo ostrożni. Nie chcieli narazić się na niebezpieczeństwo.

Przypominały psy

Byli w pobliżu przyjaznych i zabawnych fok. Ale Gray starał się zostać czujny i ostrożny. Był zafascynowany, ale musiał być ostrożny dla ich bezpieczeństwa. Jeden niewłaściwy ruch może położyć kres tej magicznej chwili. Choć nurkowie byli doświadczeni, musieli zachować ostrożność, bo wszystko mogło się zdarzyć.

Źródło: 12up

Figlarność fok przypominała im psy. Były niesamowicie słodkie i miały oczy szczeniakó, które zapraszały nurków do zabawy. Każdy, kto widział film, nie mógł wyjść z podziwu jak urocze były te pulchne zwierzaki.

Znak przyjeźni

Jedna z fok podeszła do Graya i podjęła próbę złapania go za ręce. Foka wykonywała gest szturchania, a po chwili wahania Gray wziął płetwę foki do ręki i delikatnie ją uścisnął.

Źródło: 12up

Uścisk dłoni był próbą pokazania młodej foce, że nie ma złych zamiarów i że chce się z nią bawić. Foka potraktowała to jako znak do dalszej zabawy i zaczęła figlarnie skubać kombinezon Graya.

Pilnowanie

Gdy to wszystko się działo, druga foka pływała wokół nich obserwując, jak jego przyjaciel wchodzi w interakcję z Greyem – w tym czasie kumpel Grey’a filmował interakcję z daleka.

Źródło: 12up

Foki nadal pływały z gracją wokół nurków i często spoglądały na nich, jakby gestykulując, aby podążali za nimi. Nurkowie postanowili po prostu płynąć z prądem. Pozwolili fokom przejąć inicjatywę i po prostu płynęli wokół nich. Pozostali ostrożni w swoich działaniach. Starali się być nieruchomi, aż foki gestykulowały do nich, aby się poruszyć.

Foka chciała pieszczot

Przyjaźniejsza foka, która pierwsza zbliżyła się do Graya, wydawała się lubić być blisko człowieka. Zaczął głaskać głowę przez dłuższy czas. Zachowanie to przez chwilę zastanawiało nurków. Wtedy Gray zdał sobie z czegoś sprawę.

Źródło: 12up

Gray wyciągnął rękę i podrapał fokę po głowie i szyi, tak jak zrobiłby to z prawdziwym szczeniakiem. Okazało się, że był to dobry ruch, ponieważ foka zdawała się to lubić. Przybliżyła się i pozwoliła mu drapać się po głowie przez chwilę.

Prosząc o pogłaskanie brzuszka

Następnie foka zaczęła się poruszać. Gray próbował nadal drapać jej szyję, aby utrzymać ją w spokoju, jak poprzednio, ale wydawało się, że próbuje zbliżyć się do ziemi podczas skubania Graya. Było jasne, że ta foka próbowała mu coś powiedzieć.

Źródło: 12up

Gray był początkowo zdezorientowany. Czy robił coś złego? Przez chwilę bał się, że foka może nagle zaatakować. W końcu foka położyła się na grzbiecie i Gray natychmiast zrozumiał, o co chodzi. Foka chciała, aby ją pogłaskać po brzuchu!

Piękny moment

Foka zdawała się uwielbiać wszystkie pieszczoty na głowie i szyi i chciała, aby Gray zrobił więcej, ale tym razem w bardziej miłym miejscu i pozycji. Zwierzę zachowywało się jak zwykły szczeniak lądowy i nie można mu się było oprzeć. Trzymało nawet swoje płetwy na dłoni Graya, jakby upewniając się, że nie przestanie pocierać brzucha.

Źródło: 12up

Foka musiała czuć się naprawdę dobrze po tym pocieraniu brzucha, bo zaczęła radośnie machać płetwami, jakby bijąc Grayowi brawo za dobrą robotę. Był nawet moment, kiedy foka wyglądała tak, jakby uśmiechała się prosto do kamery, podczas gdy Gray głaskał brzuch. To był zdecydowanie uroczy moment.

Prośba o więcej

Po długim pocieraniu brzucha, foka zaczęła pływać wokół i stała się bardziej rozbawiona niż kiedykolwiek. Tym razem chciała, aby Gray podrapał podbródek. Foka nawet zamknęła oczy, jakby delektując się tą chwilą.

Źródło: 12up

Zaczęła skubać ponownie kombinezon Graya, a nawet rękę Graya. Mężczyzna był początkowo zaniepokojony, gdy foki zaczęły skubać jego dłoń – widać to na filmie. Ale skubanie było na tyle delikatne, że postanowił nie zwracać uwagi.

Druga foka dołącza

Druga foka zobaczyła, jak dobrze bawił się jej przyjaciel i postanowiła też się zabawić. Druga foka zaczęła podpływać bliżej Graya i obwąchiwała stopy nurka. Wygląda na to, że ta była jeszcze trochę ostrożna.

Źródło: 12up

W końcu spotkanie musiało się skończyć. Foki nagle poczuły, że nadszedł czas, aby odejść. Pierwsza foka zaczęła odpływać, a druga podążyła za nią. Gray i jego kolega patrzyli z podziwem, jak dwie przyjazne foki odpływają.

Niezapomniany moment

Foki często są ostrożne w pobliżu nieznanych obiektów i mają tendencję do chronienia się poprzez trzymanie się z dala. Ale fakt, że te dwie foczki były tak blisko nich, sprawił, że cała sprawa była ekscytującym i fascynującym doświadczeniem.

Źródło: 12up

Wyglądało, że foki próbowały się z nimi zaprzyjaźnić i zdobyć ich zaufanie, a nie odwrotnie. Gray i jego kolega byli naprawdę szczęściarzami, że mogli przeżyć to rzadkie i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Video staje się hitem

Tak się złożyło, że Gray wyrobił sobie renomę jako fotograf-nurek i dzielił się pięknem oceanu poprzez swoje filmy. Przyniosło mu to wiele pochwał, ponieważ wiele osób oglądało jego sztukę w zachwycie. Ale tym razem to Gray był w zachwycie nad tym, czego właśnie był świadkiem i doświadczył. Od razu wiedział, że jest to wyprawa, której nigdy nie zapomni.

Źródło: 12up

Kiedy udostępnił film na swoim koncie na YouTube, natychmiast stał się on hitem sieci. Film został obejrzany przez miliony osób i udostępniony na różnych platformach mediów społecznościowych, gdzie również zyskał sporą popularność. Oczywiście Gray nie był jedyną osobą, która uważała, że było to rzadkie i wyjątkowe spotkanie. W mgnieniu oka, wideo przyciągnęło uwagę na całym świecie i różne media przeprowadziły wywiady z Grayem na temat tego spotkania.

Najlepsza przygoda życia

W wywiadzie dla Manchester Evening News, nurek powiedział, że to nie był pierwszy raz, kiedy spotkał foki podczas nurkowania. Ale wcześniej foki często były obojętne i po prostu przechodziły obok. Żadna z nich nie była zaciekawiona ani przyjazna jak te foczki, które napotkał. To był zdecydowanie pierwszy raz, kiedy bawił się z nimi i uznał, że było to spotkanie pełne ciepła.

Źródło: 12up

Chociaż Grey ma spore doświadczenie jako nurek i próbował nurkować w różnych krajach, to nurkowanie na wyspach Scilly było jego ulubionym. Nigdy nie zapomni doświadczenia, jakim było ocieranie się o młodą fokę, podczas gdy druga praktycznie wspinała się po jego nodze. To zdecydowanie pobiło jego wcześniejsze doświadczenia z nurkowaniem z wielkimi mantrami i rekinami.

Zaskakujące zaufanie

Nurkowie, którzy eksplorują ocean z zamiarem badania jego stworzeń, zazwyczaj potrzebują wielu dni, zanim zdobędą zaufanie jakiegokolwiek stworzenia oceanicznego. Musieli nurkować konsekwentnie wokół tego obszaru, aby wydawało się, że ich obecność jest normalna i aby upewnić się że stworzenia nie chcą wyrządzić im żadnej krzywdy. Fakt, że foki te od razu zaczęły bawić się z Grayem i jego przyjacielem sprawił, że spotkanie to było wyjątkowe.

Źródło: 12up

Tego typu sytuacje nie są łatwe do opanowania – nawet dla doświadczonych nurków. Gray opowiadał, że doświadczeni nurkowie uczyli ich, by siedzieć nieruchomo na dnie krasnorostów w przypadku spotkania z foką. Ale foki, które napotkali były ciekawskie i figlarne, nie mogli się oprzeć odwzajemnieniu ich przyjaźni.

Nurkowanie jest niesamowitym przeżyciem

Każda wyprawa podwodna jest okazją do odkrywania nowego obszaru, interakcji z różnymi morskimi stworzeniami i bycia świadkiem fascynujących wydarzeń. Jest to z pewnością przygoda, która dostarcza wiele emocji i satysfakcji.

Źródło: 12up

Ocean jest największym naturalnym ekosystemem na naszej planecie i kryje w swoich głębinach wiele tajemnic. Pod wodą zawsze będzie niezliczona ilość cudów, a większość z nich nie została jeszcze odkryta! To sprawia, że każda wyprawa jest inna od pozostałych.

Obiecał ją poślubić. Spójrz na nich kilka dekad później

Zapomnijcie o szkolnych miłostkach, bo odkryliśmy parę, która znalazła miłość w przedszkolu! Naprawdę. Matt Grodsky i Laura Sheel poznali się, gdy oboje mieli zaledwie trzy lata.

Grodsky Images

Od kolegów, przez najlepszych przyjaciół, aż po małżonków, ta para nauczyła się, jak poruszać się po różnych szkołach, związkach na odległość i wielu innych rzeczach. Wszystko to wydarzyło się dzięki prostemu zbiegowi okoliczności, który sprawił, że ich drogi po latach rozłąki zeszły się.

Początek

Ta historia miłosna rozpoczęła się 25 lat temu w kolorowych salach przedszkola w Phoenix, w Arizonie. Matt i Laura mieli zaledwie po trzy lata. Oboje nie znają dokładnego dnia, w którym się poznali. Po prostu czuli się tak, jakby zawsze byli w swoim życiu.

Grodsky Images

„Nie pamiętam, kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy, ale zawsze była dziewczynką, która pozwalała mi chodzić za sobą” powiedział później Matt. Oboje natychmiast się zaprzyjaźnili i spędzali razem cały czas.

Randki w parku

Podczas gdy Matt zachwycał się Laurą, ona miała inne zdanie na ten temat. Od początku uważała go za głuptasa. Nie miała pojęcia, dlaczego chodził za nią przez cały dzień, ale rozśmieszał ją i był dla niej miły, więc się z tym pogodziła.

Grodsky Images

Wygląda jednak na to, że całodzienne przebywanie w przedszkolu nie wystarczyło. Matt i Laura namówili swoich rodziców, aby zorganizowali im wspólne wyjścia na zabawę i wkrótce oboje zaczęli cieszyć się wieczorami filmowymi i randkami w parku.

Następny krok

Podczas jednego z takich wieczorów filmowych, kiedy to najlepsi przyjaciele oglądali „straszny” film, Matt nawet chwycił Laurę za rękę, aby ją pocieszyć. Był to jeden z pierwszych znaków w ich młodym związku, który zapowiadał to, co miało nastąpić później.

Grodsky Images

Oczywiście wtedy był to niewinny gest bez żadnych konsekwencji, ale z każdym dniem dzieci zaczęły się do siebie coraz bardziej zbliżać. Do tego stopnia, że obie pary rodziców byli pewni, że ta dwójka jest sobie przeznaczona.

Rok później

Przedszkole mijało w mgnieniu oka, a duet był w centrum uwagi swoich przyjaciół. Wszyscy, od dorosłych po przyjaciół, dokuczali im z powodu ich przyjaźni, ale Laura i Matt wspominają ten czas inaczej.

Grodsky Images

Dla nich nie był to początek jakichś romantycznych zalotów, ale po prostu dwoje z nich poznawało się i cieszyło swoim towarzystwem. Robili to, co większość zwykłych przyjaciół, jak zbieranie kart Pokemon i wspólna zabawa na huśtawkach.

Zachwycony nią

Jedną ze słodkich rzeczy, którą Laura wyraźnie zapamiętała, a która wprawiła Matta w całkowite zakłopotanie, to fakt, że Matt nauczył się dzięki niej recytować fragmenty Króla Lwa, aby zaimponować swojej przyjaciółce. Laura nauczyła też Matta, jak prawidłowo korzystać z huśtawki i jak jeść ser pleśniowy we właściwy sposób!

Grodsky Images

Matt był pełen podziwu dla niezależnej, mądrej i pewnej siebie Laury. I chciał, aby cały świat dowiedział się, co czuje do swojej najlepszej przyjaciółki.

Wielka deklaracja

Pewnego dnia, wiele lat temu, Matt z pewnością siebie małego dziecka oświadczył całej klasie, że pewnego dnia poślubi Laurę. Czterolatek nie wiedział nawet, co to znaczy, ale wiedział, że chce być z Laurą na zawsze.

Grodsky Images

Gdy spotkała go lawina śmiechu i zażenowanie Laury, Matt nie krył wzruszenia, mówiąc: „Tylko poczekaj!”. Nie wiedział, że ich kwitnący związek zostanie poddany pierwszej próbie.

Następny etap

Kiedy przedszkole dobiegło końca, duet był gotowy do podjęcia pierwszego wyzwania w swoim związku – rozpoczęcia zerówki. Matt i Laura zostali zapisani do różnych szkół i maluchy, które kiedyś widywały się codziennie, zostały szybko rozdzielone.

Grodsky Images

Nie przeszkodziło to jednak obojgu domagać się od rodziców, aby w każdy weekend organizowali im wspólne zabawy. Organizowano nawet wspólne przyjęcia urodzinowe, ale potem życie stało się bardziej i bardziej pracowite.

Oddalanie się

Oboje rodzice nie byli w stanie poradzić sobie z jeżdżeniem tam i z powrotem na żądanie swoich dzieci, więc spotkania stały się rzadsze, a więź między nimi zaczęła się rozpadać. Laura i Matt zajęli się swoimi własnymi planami zajęć, zdobywając nowych przyjaciół i wspomnienia.

Grodsky Images

I zanim się zorientowali, prawie w ogóle się nie widywali. Mimo to udało im się zrobić to urocze zdjęcie na kartce świątecznej razem z całą grupą przyjaciół. Ale niestety, to ciepłe wspomnienie stało się ich ostatnim razem.

Nowe życie

Kiedyś ciągle się widywali, a teraz ich harmonogramy były pełne zadań domowych, zajęć pozalekcyjnych dla szkoły i podejmowania nowych przyjaciół w swoich własnych odpowiednich szkołach, które były w różnych regionach.

Grodsky Images

Głęboka więź, którą dzielili zniknęła. Minęło kilka lat i starzy przyjaciele nie pamiętali już nawet swoich słodkich czasów spędzonych razem w przedszkolu. Wydawało się, że ta historia miłosna skończyła się, zanim jeszcze się zaczęła.

Liceum

Zanim się obejrzeli, minęło prawie 10 lat i Matt i Laura byli gotowi do rozpoczęcia nauki w liceum. Tak jak to miało miejsce wcześniej, oboje zapisali się do różnych szkół ze względu na swoje adresy i zaczęli rozwijać swoje odrębne tożsamości.

Grodsky Images

Nie wiedzieli jednak, że oboje pędzą ku sobie i wkrótce ponownie się połączą. Wszystko zaczęło się na pierwszym roku studiów, kiedy Laura i jej przyjaciółka po prostu spędzały ze sobą czas.

Znajoma twarz

Nastolatki plotkowały o chłopakach, jak większość z nich, ale Laura zmieniła ton, gdy zobaczyła znajomą twarz w telefonie swojej przyjaciółki. Laura nie mogła sobie przypomnieć, gdzie widziała tego chłopaka!

Grodsky Images

Ale kiedy jej przyjaciółka powiedziała jej jak się nazywa, wszystkie wspomnienia powróciły. To był Matt Grodsky, który był naprawdę dobrym przyjacielem jej przyjaciółki – oboje znali się od czasów gimnazjum. I nagle świat stał się o wiele mniejszy dla tych przedszkolnych gołąbków.

Swatka

Laura opowiedziała wszystko, co pamięta o Macie i o tym, jak się jej oświadczył, gdy byli jeszcze w przedszkolu. Gdy skończyła, Laura uznała, że to tylko dziecięca fantazja i zignorowała temat.

Grodsky Images

Ale jej przyjaciółka miała inne pomysły! Chciała zabawić się w swatkę i po kilku godzinach przekonała Laurę, aby pozwoliła jej dać swój numer Mattowi! Laura nie sądziła, że Matt mógłby ją w ogóle zapamiętać!

Przekonywanie jej

Laura powiedziała People: „Byłam nieśmiała w liceum, więc powiedziałam: ‚Nie sądzę!'”. Ale mimo że Laura była pewna, że to zły pomysł, aby nawiązać kontakt z Mattem, wspólna przyjaciółka duetu wyraźnie widziała, że będą tworzyć dobrą parę. Znała zarówno Matta, jak i Laurę od jakiegoś czasu.

Grodsky Images

A teraz, wiedząc o ich przedszkolnym romansie i przyjaźni, była pewna, że musi coś zrobić, aby ci dwoje znów nawiązali ze sobą kontakt. Zadzwoniła więc do Matta, opowiedziała mu o wszystkim, co się wydarzyło i zapytała, czy chciałby otrzymać numer do Laury.

Nowe początki

Matt był oczywiście równie zdezorientowany i zaskoczony, ale też podekscytowany. Nigdy nie zapomniał o Laurze i pomyślał, że po tylu latach rozłąki mogliby się w końcu ponownie połączyć w tak nieoczekiwany sposób.

Nerwowo zadzwonił do Laury, spodziewając się, że rozmowa będzie niezręczna, ale nic z tego nie wyszło. Oboje od razu przypadli sobie do gustu i można było odnieść wrażenie, że znów są najlepszymi przyjaciółmi. Wkrótce oboje umówili się na randkę i cóż, reszta to już historia.

Kolejny wielki krok

Pierwsza randka Laury i Matta była jak z bajki i od samego początku wiedzieli, że ich związek jest poważny. Para spotykała się przez całe liceum i pomimo tego, że nie mieszkali blisko siebie i mieli różne kręgi społeczne, udało im się to.

Grodsky Images

Chodzili razem na bale maturalne i cieszyli się każdym nowym krokiem milowym, ale potem minęły cztery lata i byli gotowi wyruszyć na studia. „Zaraz po ukończeniu szkoły średniej, byliśmy dość niezdecydowani”, powiedziała Laura w wywiadzie dla People. „Zastanawialiśmy się, ‚Czy zostaniemy razem? Czy staramy się, aby to działało?

Duża odległość

Po znalezieniu się nawzajem po tak wielu latach od siebie, para zdecydowała się podjąć ryzyko i żyć w związku na dystans. Laura poszła na Northern Arizona University, Matt przeniósł się do Chicago, aby uczęszczać do Columbia College. Teraz dzieliło ich od siebie 1600 mil.

Grodsky Images

I jak wiele innych par może to potwierdzić, ten czas w ich związku był trudny. W pewnym momencie para nie widziała się przez 6 miesięcy! Ale oboje byli zaangażowani w to, aby wszystko się udało.

Szczególna randka

W końcu, po kolejnych czterech latach, oboje ukończyli studia i aby to uczcić, Matt miał w planach pewną datę. „Przekonałem Laurę, że idziemy na piknik do przedszkola. Właśnie zakończyliśmy rok studiów, więc potraktowałem to jako miłą, relaksującą randkę” – powiedział Matt w rozmowie z Huffington Post.

Grodsky Images

W rzeczywistości to wszystko było podstępem, a Matt miał inny plan w głowie. Minęło 20 lat, odkąd para po raz pierwszy spotkała się w przedszkolu i chociaż odnaleźli się na nowo, Matt uważał, że są gotowi na kolejny krok.

Wyjdziesz za mnie?

Po pikniku, Matt uklęknął na jedno kolano i poprosił swoją dziewczynę o rękę. „O rany, czy to się dzieje naprawdę? wspomina Laura. „Zobaczyłam pierścionek i pomyślałam, że jest cudowny. Jestem taka szczęśliwa. Nie miałam pojęcia,” powiedziała People.

Grodsky Images

I oczywiście powiedziała: „TAK!”. Matt był przeszczęśliwy. Już wiele lat temu mówił wszystkim, że chce poślubić Laurę na tym placu zabaw, a teraz wreszcie ta deklaracja z dzieciństwa stała się rzeczywistością.

Ślub

„Oświadczyłem się jej w miejscu, w którym wszystko się zaczęło… w naszej przedszkolnej klasie” – wspominał z dumą Matt w rozmowie z Huffington Post. Dodał: „Kiedy kogoś lubisz, po prostu wstajesz i mówisz to”.

Grodsky Images

Matt i Laura oficjalnie pobrali się 30 grudnia 2016 roku w Arizona Historical Society. Wujek Matta, który udzielił im ślubu, doskonale wyjaśnił ich romans: „Dla większości dzieci w przedszkolu chodzi o znalezienie przekąsek i maty do spania, ale im chodziło o znalezienie bratniej duszy.”

Co dalej?

Życie małżeńskie układa się bardzo dobrze, a oboje są w sobie nadal głęboko zakochani. „Najlepszą rzeczą w naszym związku jest to, że jesteśmy po prostu głupkowaci i doceniamy siebie nawzajem każdego dnia”, powiedzieli People.

Grodsky Images

Matt i Laura nadal mieszkają w swoim rodzinnym stanie Arizona, gdzie Matt pracuje jako account executive w agencji marketingu cyfrowego, a Laura pracuje w organizacji non-profit, która pomaga rodzinom zastępczym. Oboje kupili również swój pierwszy wspólny dom.

Nowy rozdział

Para została rodzicami… rodzicami zwierząt domowych i dostała uroczego szczeniaka o imieniu Kirby i planują jeszcze bardziej powiększyć swoją rodzinę. „Bardzo chcielibyśmy mieć dzieci w pewnym momencie” – powiedziała Laura w wywiadzie dla People. „W tej chwili jesteśmy skupieni na naszym nowym szczeniaku Kirby i naszym nowym domu”.

Grodsky Images

Po tych wszystkich latach i przejściu przez wzloty i upadki wspólnego życia, Laura i Matt są silniejsi niż kiedykolwiek. Oboje nadal się cenią i nigdy nie zapominają, jak życie ich do siebie zbliżyło, udowadniając, że prawdziwa miłość nadal istnieje.

Obiecał ją poślubić. Spójrz na nich kilka dekad później

Zapomnijcie o szkolnych miłostkach, bo odkryliśmy parę, która znalazła miłość w przedszkolu! Naprawdę. Matt Grodsky i Laura Sheel poznali się, gdy oboje mieli zaledwie trzy lata.

Grodsky Images

Od kolegów, przez najlepszych przyjaciół, aż po małżonków, ta para nauczyła się, jak poruszać się po różnych szkołach, związkach na odległość i wielu innych rzeczach. Wszystko to wydarzyło się dzięki prostemu zbiegowi okoliczności, który sprawił, że ich drogi po latach rozłąki zeszły się.

Początek

Ta historia miłosna rozpoczęła się 25 lat temu w kolorowych salach przedszkola w Phoenix, w Arizonie. Matt i Laura mieli zaledwie po trzy lata. Oboje nie znają dokładnego dnia, w którym się poznali. Po prostu czuli się tak, jakby zawsze byli w swoim życiu.

Grodsky Images

„Nie pamiętam, kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy, ale zawsze była dziewczynką, która pozwalała mi chodzić za sobą” powiedział później Matt. Oboje natychmiast się zaprzyjaźnili i spędzali razem cały czas.

Randki w parku

Podczas gdy Matt zachwycał się Laurą, ona miała inne zdanie na ten temat. Od początku uważała go za głuptasa. Nie miała pojęcia, dlaczego chodził za nią przez cały dzień, ale rozśmieszał ją i był dla niej miły, więc się z tym pogodziła.

Grodsky Images

Wygląda jednak na to, że całodzienne przebywanie w przedszkolu nie wystarczyło. Matt i Laura namówili swoich rodziców, aby zorganizowali im wspólne wyjścia na zabawę i wkrótce oboje zaczęli cieszyć się wieczorami filmowymi i randkami w parku.

Następny krok

Podczas jednego z takich wieczorów filmowych, kiedy to najlepsi przyjaciele oglądali „straszny” film, Matt nawet chwycił Laurę za rękę, aby ją pocieszyć. Był to jeden z pierwszych znaków w ich młodym związku, który zapowiadał to, co miało nastąpić później.

Grodsky Images

Oczywiście wtedy był to niewinny gest bez żadnych konsekwencji, ale z każdym dniem dzieci zaczęły się do siebie coraz bardziej zbliżać. Do tego stopnia, że obie pary rodziców byli pewni, że ta dwójka jest sobie przeznaczona.

Rok później

Przedszkole mijało w mgnieniu oka, a duet był w centrum uwagi swoich przyjaciół. Wszyscy, od dorosłych po przyjaciół, dokuczali im z powodu ich przyjaźni, ale Laura i Matt wspominają ten czas inaczej.

Grodsky Images

Dla nich nie był to początek jakichś romantycznych zalotów, ale po prostu dwoje z nich poznawało się i cieszyło swoim towarzystwem. Robili to, co większość zwykłych przyjaciół, jak zbieranie kart Pokemon i wspólna zabawa na huśtawkach.

Zachwycony nią

Jedną ze słodkich rzeczy, którą Laura wyraźnie zapamiętała, a która wprawiła Matta w całkowite zakłopotanie, to fakt, że Matt nauczył się dzięki niej recytować fragmenty Króla Lwa, aby zaimponować swojej przyjaciółce. Laura nauczyła też Matta, jak prawidłowo korzystać z huśtawki i jak jeść ser pleśniowy we właściwy sposób!

Grodsky Images

Matt był pełen podziwu dla niezależnej, mądrej i pewnej siebie Laury. I chciał, aby cały świat dowiedział się, co czuje do swojej najlepszej przyjaciółki.

Wielka deklaracja

Pewnego dnia, wiele lat temu, Matt z pewnością siebie małego dziecka oświadczył całej klasie, że pewnego dnia poślubi Laurę. Czterolatek nie wiedział nawet, co to znaczy, ale wiedział, że chce być z Laurą na zawsze.

Grodsky Images

Gdy spotkała go lawina śmiechu i zażenowanie Laury, Matt nie krył wzruszenia, mówiąc: „Tylko poczekaj!”. Nie wiedział, że ich kwitnący związek zostanie poddany pierwszej próbie.

Następny etap

Kiedy przedszkole dobiegło końca, duet był gotowy do podjęcia pierwszego wyzwania w swoim związku – rozpoczęcia zerówki. Matt i Laura zostali zapisani do różnych szkół i maluchy, które kiedyś widywały się codziennie, zostały szybko rozdzielone.

Grodsky Images

Nie przeszkodziło to jednak obojgu domagać się od rodziców, aby w każdy weekend organizowali im wspólne zabawy. Organizowano nawet wspólne przyjęcia urodzinowe, ale potem życie stało się bardziej i bardziej pracowite.

Oddalanie się

Oboje rodzice nie byli w stanie poradzić sobie z jeżdżeniem tam i z powrotem na żądanie swoich dzieci, więc spotkania stały się rzadsze, a więź między nimi zaczęła się rozpadać. Laura i Matt zajęli się swoimi własnymi planami zajęć, zdobywając nowych przyjaciół i wspomnienia.

Grodsky Images

I zanim się zorientowali, prawie w ogóle się nie widywali. Mimo to udało im się zrobić to urocze zdjęcie na kartce świątecznej razem z całą grupą przyjaciół. Ale niestety, to ciepłe wspomnienie stało się ich ostatnim razem.

Nowe życie

Kiedyś ciągle się widywali, a teraz ich harmonogramy były pełne zadań domowych, zajęć pozalekcyjnych dla szkoły i podejmowania nowych przyjaciół w swoich własnych odpowiednich szkołach, które były w różnych regionach.

Grodsky Images

Głęboka więź, którą dzielili zniknęła. Minęło kilka lat i starzy przyjaciele nie pamiętali już nawet swoich słodkich czasów spędzonych razem w przedszkolu. Wydawało się, że ta historia miłosna skończyła się, zanim jeszcze się zaczęła.

Liceum

Zanim się obejrzeli, minęło prawie 10 lat i Matt i Laura byli gotowi do rozpoczęcia nauki w liceum. Tak jak to miało miejsce wcześniej, oboje zapisali się do różnych szkół ze względu na swoje adresy i zaczęli rozwijać swoje odrębne tożsamości.

Grodsky Images

Nie wiedzieli jednak, że oboje pędzą ku sobie i wkrótce ponownie się połączą. Wszystko zaczęło się na pierwszym roku studiów, kiedy Laura i jej przyjaciółka po prostu spędzały ze sobą czas.

Znajoma twarz

Nastolatki plotkowały o chłopakach, jak większość z nich, ale Laura zmieniła ton, gdy zobaczyła znajomą twarz w telefonie swojej przyjaciółki. Laura nie mogła sobie przypomnieć, gdzie widziała tego chłopaka!

Grodsky Images

Ale kiedy jej przyjaciółka powiedziała jej jak się nazywa, wszystkie wspomnienia powróciły. To był Matt Grodsky, który był naprawdę dobrym przyjacielem jej przyjaciółki – oboje znali się od czasów gimnazjum. I nagle świat stał się o wiele mniejszy dla tych przedszkolnych gołąbków.

Swatka

Laura opowiedziała wszystko, co pamięta o Macie i o tym, jak się jej oświadczył, gdy byli jeszcze w przedszkolu. Gdy skończyła, Laura uznała, że to tylko dziecięca fantazja i zignorowała temat.

Grodsky Images

Ale jej przyjaciółka miała inne pomysły! Chciała zabawić się w swatkę i po kilku godzinach przekonała Laurę, aby pozwoliła jej dać swój numer Mattowi! Laura nie sądziła, że Matt mógłby ją w ogóle zapamiętać!

Przekonywanie jej

Laura powiedziała People: „Byłam nieśmiała w liceum, więc powiedziałam: ‚Nie sądzę!'”. Ale mimo że Laura była pewna, że to zły pomysł, aby nawiązać kontakt z Mattem, wspólna przyjaciółka duetu wyraźnie widziała, że będą tworzyć dobrą parę. Znała zarówno Matta, jak i Laurę od jakiegoś czasu.

Grodsky Images

A teraz, wiedząc o ich przedszkolnym romansie i przyjaźni, była pewna, że musi coś zrobić, aby ci dwoje znów nawiązali ze sobą kontakt. Zadzwoniła więc do Matta, opowiedziała mu o wszystkim, co się wydarzyło i zapytała, czy chciałby otrzymać numer do Laury.

Nowe początki

Matt był oczywiście równie zdezorientowany i zaskoczony, ale też podekscytowany. Nigdy nie zapomniał o Laurze i pomyślał, że po tylu latach rozłąki mogliby się w końcu ponownie połączyć w tak nieoczekiwany sposób.

Nerwowo zadzwonił do Laury, spodziewając się, że rozmowa będzie niezręczna, ale nic z tego nie wyszło. Oboje od razu przypadli sobie do gustu i można było odnieść wrażenie, że znów są najlepszymi przyjaciółmi. Wkrótce oboje umówili się na randkę i cóż, reszta to już historia.

Kolejny wielki krok

Pierwsza randka Laury i Matta była jak z bajki i od samego początku wiedzieli, że ich związek jest poważny. Para spotykała się przez całe liceum i pomimo tego, że nie mieszkali blisko siebie i mieli różne kręgi społeczne, udało im się to.

Grodsky Images

Chodzili razem na bale maturalne i cieszyli się każdym nowym krokiem milowym, ale potem minęły cztery lata i byli gotowi wyruszyć na studia. „Zaraz po ukończeniu szkoły średniej, byliśmy dość niezdecydowani”, powiedziała Laura w wywiadzie dla People. „Zastanawialiśmy się, ‚Czy zostaniemy razem? Czy staramy się, aby to działało?

Duża odległość

Po znalezieniu się nawzajem po tak wielu latach od siebie, para zdecydowała się podjąć ryzyko i żyć w związku na dystans. Laura poszła na Northern Arizona University, Matt przeniósł się do Chicago, aby uczęszczać do Columbia College. Teraz dzieliło ich od siebie 1600 mil.

Grodsky Images

I jak wiele innych par może to potwierdzić, ten czas w ich związku był trudny. W pewnym momencie para nie widziała się przez 6 miesięcy! Ale oboje byli zaangażowani w to, aby wszystko się udało.

Szczególna randka

W końcu, po kolejnych czterech latach, oboje ukończyli studia i aby to uczcić, Matt miał w planach pewną datę. „Przekonałem Laurę, że idziemy na piknik do przedszkola. Właśnie zakończyliśmy rok studiów, więc potraktowałem to jako miłą, relaksującą randkę” – powiedział Matt w rozmowie z Huffington Post.

Grodsky Images

W rzeczywistości to wszystko było podstępem, a Matt miał inny plan w głowie. Minęło 20 lat, odkąd para po raz pierwszy spotkała się w przedszkolu i chociaż odnaleźli się na nowo, Matt uważał, że są gotowi na kolejny krok.

Wyjdziesz za mnie?

Po pikniku, Matt uklęknął na jedno kolano i poprosił swoją dziewczynę o rękę. „O rany, czy to się dzieje naprawdę? wspomina Laura. „Zobaczyłam pierścionek i pomyślałam, że jest cudowny. Jestem taka szczęśliwa. Nie miałam pojęcia,” powiedziała People.

Grodsky Images

I oczywiście powiedziała: „TAK!”. Matt był przeszczęśliwy. Już wiele lat temu mówił wszystkim, że chce poślubić Laurę na tym placu zabaw, a teraz wreszcie ta deklaracja z dzieciństwa stała się rzeczywistością.

Ślub

„Oświadczyłem się jej w miejscu, w którym wszystko się zaczęło… w naszej przedszkolnej klasie” – wspominał z dumą Matt w rozmowie z Huffington Post. Dodał: „Kiedy kogoś lubisz, po prostu wstajesz i mówisz to”.

Grodsky Images

Matt i Laura oficjalnie pobrali się 30 grudnia 2016 roku w Arizona Historical Society. Wujek Matta, który udzielił im ślubu, doskonale wyjaśnił ich romans: „Dla większości dzieci w przedszkolu chodzi o znalezienie przekąsek i maty do spania, ale im chodziło o znalezienie bratniej duszy.”

Co dalej?

Życie małżeńskie układa się bardzo dobrze, a oboje są w sobie nadal głęboko zakochani. „Najlepszą rzeczą w naszym związku jest to, że jesteśmy po prostu głupkowaci i doceniamy siebie nawzajem każdego dnia”, powiedzieli People.

Grodsky Images

Matt i Laura nadal mieszkają w swoim rodzinnym stanie Arizona, gdzie Matt pracuje jako account executive w agencji marketingu cyfrowego, a Laura pracuje w organizacji non-profit, która pomaga rodzinom zastępczym. Oboje kupili również swój pierwszy wspólny dom.

Nowy rozdział

Para została rodzicami… rodzicami zwierząt domowych i dostała uroczego szczeniaka o imieniu Kirby i planują jeszcze bardziej powiększyć swoją rodzinę. „Bardzo chcielibyśmy mieć dzieci w pewnym momencie” – powiedziała Laura w wywiadzie dla People. „W tej chwili jesteśmy skupieni na naszym nowym szczeniaku Kirby i naszym nowym domu”.

Grodsky Images

Po tych wszystkich latach i przejściu przez wzloty i upadki wspólnego życia, Laura i Matt są silniejsi niż kiedykolwiek. Oboje nadal się cenią i nigdy nie zapominają, jak życie ich do siebie zbliżyło, udowadniając, że prawdziwa miłość nadal istnieje.

Ta kobieta dostaje nauczkę odnośnie manier od policjantów

Podroż zmieniająca życie

To był niespodziewany dzień dla Jessiki Huit, kiedy wyszła z pracy. Myślała, że będzie to dzień jak każdy inny, w którym wyjdzie z pracy, wpadnie na coś do jedzenia lub wsiądzie do najbliższego pociągu, aby wrócić do domu i wygodnie się ułożyć.

Samson Katt/Pexels

Jednak tym razem, ten dzień okazał się dla niej tak pełen wrażeń. Miała tak pracowity dzień i chciała po prostu odpocząć w domu, więc poszła prosto na stację kolejową. Ale ta przejażdżka okazała się być przełomowa – nie dla niej, ale dla kobiety, którą miała spotkać w pociągu.

Maniery są ważne

Niezależnie od tego, czy jeździsz własnym samochodem, czy wybierasz transport publiczny, musisz przestrzegać niewypowiedzianych zasad. Są one wpajane dla dobra własnego i innych. Dlatego też, jeśli będziesz ich przestrzegać, powinieneś być w stanie doświadczyć bezproblemowej jazdy.

Vlad Fonsark/Pexels

Jazda transportem publicznym to jednak zupełnie inna sprawa. Jeśli nie masz samochodu lub wolisz jeździć pociągiem, aby dostać się do pracy znacznie szybciej, musisz zrozumieć, że istnieją granice i ograniczenia Twoich uprawnień. To jest przecież transport publiczny.

Godzina szczytu

Jessica miała za sobą długi dzień pracy i chciała po prostu wrócić do domu i rozsiąść się wygodnie. Gdy tylko wyszła z domu, udała się na dworzec kolejowy, gdzie czekała na swój pociąg. Nie wiedziała, że będzie świadkiem czegoś, co zmieni jej życie.

Chi Hou Ong/Pexels

Udała się na stację kolejową w godzinach szczytu. Naprawdę nie mogła się doczekać powrotu do domu, choć wiedziała jak zatłoczony może być Nowy Jork, a ona nie lubi być ściśnięta w wagonie pełnym obcych ludzi.

Niewygodne dojazdy do pracy

Kiedy musisz długo dojeżdżać do pracy, trzeba znosić niewygody i napór ludzi na Ciebie. Przez większość czasu jest tak źle, że ledwo możesz oddychać bez wdychania oddechu osoby obok Ciebie.

Uriel Mont/Pexels

A czasami jest to prawie niemożliwe, aby znaleźć miejsce siedzące dla siebie, aby się wygodnie ułożyć. Powszechną grzecznością jest również zajmowanie tylko jednego miejsca siedzącego, bez względu na to, ile toreb ma się przy sobie. Jeśli więc planujesz podróżować i korzystać z pociągu z dużą ilością bagażu, możesz wykorzystać miejsce pod siedzeniem lub na półce nad głową.

Polowanie na miejsce

Jessica ledwo miała siłę, by poruszać nogami w poszukiwaniu miejsca do siedzenia. Miała podróżować przez około półtorej godziny, więc potrzebowała miejsca, w którym mogłaby odpocząć, a ludzie piętrzący się w wagonach wcale jej w tym nie pomagali.

NJ.com/YouTube

Przemierzała wagony, przeciskając się między ludźmi, by w końcu znaleźć sobie miejsce. Kiedy weszła do ostatniego wagonu, znalazła miejsce obok młodej kobiety. Rozejrzała się dookoła i zastanowiła się, dlaczego nikt nie zajął tego miejsca. Obok kobiety leżała jej torba, więc podeszła do niej.

Spokojna

Kobieta, do której się zbliżyła, miała czapkę na głowie i słuchawki w uszach i była wpatrzona w telefon. „Czy mogę tu usiąść?” Jessica zapytała kobietę wskazując na wolne miejsce tuż obok niej. Mężczyzna siedzący obok niej spojrzał na Jessicę i na kobietę.

NJ.com/YouTube

Kobieta położyła swoją torbę Louis Vuitton obok siebie, praktycznie zajmując dwa miejsca, co spowodowało, że inni pasażerowie odeszli od niej. Trzymała się kurczowo torby, upewniając się, że nikt nie odważy się jej dotknąć. Kobieta nie poruszyła się ani o centymetr i nawet nie spojrzała na nią, aby potwierdzić, że ją usłyszała.

Obojętna

Jessica czekała, aż kobieta jej odpowie. Była ona jednak za bardzo skupiona na swoim telefonie, żeby w ogóle przejmować się tym, co działo się z jej otoczeniem lub nawet z Jessicą, którą celowo całkowicie zignorowała. „To będzie bardzo długa przejażdżka” – pomyślała Jessica.

NJ.com/YouTube

Kobieta udawała, że nie zwraca uwagi na Jessicę, będąc zajętą pisaniem na swoim telefonie i słuchaniem muzyki. W tym momencie pociąg zatrzymał się, a do środka zaczęło napływać coraz więcej ludzi. Jessica zauważyła również, że do wagonu weszła ochrona, która najwyraźniej czegoś lub kogoś szukała.

Policja

Gdy tylko ludzie zobaczyli policjantów z NJ Train, odetchnęli z ulgą. Jessica zauważyła to. Nagle zdała sobie sprawę, że nie była pierwszą osobą, która zapytała o to kobietę, ale spotkała się z odmową, odrzuceniem lub całkowitym zignorowaniem.

Sunyu Kim/Pexels

Teraz wiedziała, że to ona była celem policjantów. Jessica cofnęła się o krok i obserwowała sytuację z odległości kilku kroków. Policjant przeszedł obok niej i zaczął podchodzić do kobiety. Ktoś musiał już na nią donieść, żeby policjanci tak po nią przybiegli.

Nie dotykać moich rzeczy

Jeden z policjantów stanął przed kobietą i zażądał od niej jej torby. Następnie powiedział jej, że jej torba ma być umieszczona w pojemniku nad głową, aby inni ludzie mogli usiąść. Ludzie w wagonie obserwowali wszystko, co działo się przed nimi, ale nie spodziewali się, jak ona zaregauje.

NJ.com/YouTube

Odepchnęła ręce policjanta od swojej torby i krzyknęła: „Nie, nie wkładaj rąk do moich rzeczy!”. Ludzie byli w niedowierzaniu, w tym Jessica. Miała rację ze swoimi założeniami i wiedziała, że policjanci muszą usunąć ją z pociągu.

Niesforna pasażerka

Oficer tylko próbował wyciągnąć do niej rękę, bo chciał pomóc jej przenieść torbę do bagażnika powyżej. Krzyknęła na niego ponownie, gdy wyciągnęła słuchawki i wyjrzała spod kapelusza, mówiąc policjantowi, żeby nie kładł rąk na jej torbie.

NJ.com/YouTube

Jessica i reszta pasażerów była przerażona jej zachowaniem. Policjant ma autorytet i powinien być szanowany. Policjant próbował tylko pomóc jej i pasażerom. Policjant powiedział jej grzecznie: „Czy możemy sprawić, że ktoś tam usiądzie?”. Na to ona odpowiedziała: „Nie. Nie chcę, żeby ktoś siedział obok mnie. Jest więcej wolnych miejsc!”.

Przyczyna opóźnienia

Wszyscy byli zszokowani tym, jak kobieta po prostu odmówiła posłuchania policjanta. Było już sporo osób komentujących pobocznie konfrontację i dla Jessici stawało się jasne, że to nie będzie łatwa sprawa.

NJ.com/YouTube

Wszyscy mieli po prostu dość tej kobiety. Biedny facet, który siedział tuż obok jej torby Louis Vuitton, nie mógł już dłużej siedzieć i czekać. Odciął się od niej, mówiąc: „Ten pociąg już ma opóźnienie, zatrzymujesz wszystkich”. Gdy tylko wypowiedział te słowa, kobieta spojrzała na niego z czystą nienawiścią.

Sfrustrowany tłum

Kłótnia stawała się coraz ostrzejsza, a pasażerowie w wagonie śledzili z uwagą. Krzyknęła do policjanta: „Jest więcej wolnych miejsc!”, na co pasażerowie wykrzyknęli: „Nie, nie ma! Są tylko miejsca stojące!”.

NJ.com/YouTube

Wszyscy byli sfrustrowani tym, jak uparta była ta kobieta, a policjantowi rosło zniecierpliwienie z każdą sekundą, w której odmawiała ruszenia się z siedzenia. „Proszę pani, proszę zdjąć torbę, albo zaraz zabiorę panią z pociągu” – powiedział policjant z irytacją w głosie.

Konsekwencje

Jessica wyczuła, że ludziom w wagonie kończy się cierpliwość, tak samo jak policjantowi konfrontującemu się z kobietą. Było dla niej jasne, że kobieta musiała zachowywać się w ten sposób na długo przed tym, zanim w ogóle wsiadła do pociągu.

NJ.com/YouTube

„Jeśli ją zabierzecie, będziemy mieli jedno miejsce więcej” – krzyknął inny pasażer z tyłu tłumu. To, co miało być łatwym rozwiązaniem, okazało się bardzo skomplikowane i irytujące.

Obrażanie

Kobieta zdawała się drwić z pasażerów, którzy byli wyraźnie poirytowani jej zachowaniem. Powiedziała jednej z kobiet: „Nie jesteś niepełnosprawna, nie jesteś w ciąży. Nie lubię pluskiew. Nie interesuje mnie twój zapach. Jest pani odrażająca.”

NJ.com/YouTube

Reszta pasażerów była oszołomiona. Jessica nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała z ust tej kobiety. Zastanawiała się, dlaczego ludzie tacy jak ona istnieją i dlaczego w ogóle zdecydowała się na korzystanie z transportu publicznego.

Przestrzeń osobista

Policjant wciąż nalegał, żeby ruszyła swoją torbę, bo inaczej zostanie usunięta z pociągu. Kobieta zdawała się nadal nie rozumieć powagi sytuacji. Nie widziała nic złego w tym, co robiła i stąd właśnie wzięła się frustracja gapiów.

NJ.com/YouTube

„To jest moja przestrzeń osobista!” krzyczała do policjanta. Jeden z pasażerów odparł: „Nie, nie jest!”. Jedyną inną niepokojącą rzeczą było to, że opanowanie policjanta powoli zaczynało się kończyć. Kontynuowała: „Nie obchodzi mnie, czy ważę 90 funtów, 50 funtów, czy 300 funtów; to jest moja przestrzeń osobista!”.

Wtargnięcie

Policjant z NJ Train osiągnął punkt krytyczny. Skończył z kobietą i jej wybrykami. Natychmiast zadzwonił po wsparcie w sprawie niesfornego pasażera. Kiedy pomoc nadeszła, krzyknął: „Chcę, żeby wyszła z pociągu. Zabierzcie ją z pociągu.”

NJ.com/YouTube

Kobieta nie spodziewała się tego po policjancie. Na jej twarzy widać było przerażenie i niedowierzanie, że teraz zostanie wyprowadzona z pociągu. „Chcesz mieć swoją przestrzeń osobistą? Możesz ją mieć na zewnątrz!” powiedział, gdy wskazał na innych policjantów, aby weszli do środka i zabrali ją.

Wstyd

Obraziła się za to, że teraz siłą usuwano ją z pociągu. Ludzie zaczynali się już denerwować i chcieli się wycofać z tego dylematu. Pociąg był już opóźniony o około 25 minut z powodu tego fiaska.

NJ.com/YouTube

Mimo że była otoczona przez wściekłych pasażerów i poirytowanych policjantów, wciąż wykazywała oznaki wahania. Ale kiedy zdała sobie sprawę, że policjanci mówią poważnie, potrząsnęła głową, wzięła swoją torbę i niechętnie wyszła z pociągu, a policjanci podążyli za nią.

Hit sieci

Ponieważ kobieta była zajęta narzekaniem i wybuchem złości, nie wiedziała, że cała scena została już nagrana na wideo przez jednego z pasażerów tego wagonu. Thaedra Frangos nagrała i umieściła film na platformie wymiany wideo, YouTube.

Pixabay

Jak tylko zostało to opublikowane, wiele osób pojawiło się w sekcji komentarzy, aby dać upust swojej frustracji wobec upartej kobiety. NJ Transit również skontaktował się z Thaedrą w celu uzyskania praw autorskich do filmu i umieścił go na swojej stronie YouTube.

Sekcja komentarzy

W miarę upływu dni i coraz więcej ludzi było świadkami starcia między kobietą a policjantami . Nie byli zadowoleni, widząc taką panią ze złymi manierami i bezczelnym zachowaniem w środkach transportu publicznego.

NJ.com/YouTube

„Cieszę się, że ktoś to sfilmował. Jej złe zachowanie będzie ją prześladować przez długi czas w wyniku tego filmu. Nie jest trudno być uprzejmym” – napisał jeden z użytkowników YouTube. Inna osoba w sekcji komentarzy podniosła doskonałą kwestię, mówiąc: „Nie jesteś upośledzony”, – mnóstwo ludzi ma niewidzialne zaburzenia! Co za obrzydliwa kobieta.”

Upominanie się

Wydaje się, że jest to tak bardzo prosta sprawa, która obejmuje tylko te strony. Ponieważ stało się to w pociągu NJ Transit, to firma jest odpowiedzialna za zabranie głosu w tak ważnej sprawie, zwłaszcza, że dotyczy to jednego z ich pracowników.

NJ Transit

W wywiadzie, rzeczniczka NJ Transit powiedziała: „Zachęcamy klientów do udostępnienia każdego miejsca poprzez umieszczenie toreb na kolanach lub na półkach bagażowych i stosowanie się do wskazówek załogi pociągu.” Thaedra wyjaśniła również, że pasażerowie nie mieli żadnego problemu z NJ Transit, a raczej tylko z kobietą.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy

W końcu Jessica zajęła miejsce, gdy kobieta została wyprowadzona z pociągu. Oficer wydał również pozwolenie na wznowienie jazdy pociągu, który miał już 30 minut opóźnienia. Mimo, że było to dość stresujące doświadczenie, Jessica była poruszona tym, jak zupełnie obca osoba zaoferowała jej zajęcie wolnego miejsca.

Rishiraj Parmar/Pexels

Nowy Jork to betonowa dżungla, w której tempo jest bardzo szybkie, więc takie scenariusze są często bardzo powszechne, zwłaszcza w pociągach i autobusach. „To jest koszt życia w dużym mieście, takim jak Nowy Jork. Wszędzie, gdzie spojrzymy, są przykłady zarówno pozytywnych, jak i złych czynów. To jest to, co czyni nas ludźmi, prawda? Dostrzeganie czegoś złego i doprowadzanie spraw do porządku”.

Ta kobieta dostaje nauczkę odnośnie manier od policjantów

Podroż zmieniająca życie

To był niespodziewany dzień dla Jessiki Huit, kiedy wyszła z pracy. Myślała, że będzie to dzień jak każdy inny, w którym wyjdzie z pracy, wpadnie na coś do jedzenia lub wsiądzie do najbliższego pociągu, aby wrócić do domu i wygodnie się ułożyć.

Samson Katt/Pexels

Jednak tym razem, ten dzień okazał się dla niej tak pełen wrażeń. Miała tak pracowity dzień i chciała po prostu odpocząć w domu, więc poszła prosto na stację kolejową. Ale ta przejażdżka okazała się być przełomowa – nie dla niej, ale dla kobiety, którą miała spotkać w pociągu.

Maniery są ważne

Niezależnie od tego, czy jeździsz własnym samochodem, czy wybierasz transport publiczny, musisz przestrzegać niewypowiedzianych zasad. Są one wpajane dla dobra własnego i innych. Dlatego też, jeśli będziesz ich przestrzegać, powinieneś być w stanie doświadczyć bezproblemowej jazdy.

Vlad Fonsark/Pexels

Jazda transportem publicznym to jednak zupełnie inna sprawa. Jeśli nie masz samochodu lub wolisz jeździć pociągiem, aby dostać się do pracy znacznie szybciej, musisz zrozumieć, że istnieją granice i ograniczenia Twoich uprawnień. To jest przecież transport publiczny.

Godzina szczytu

Jessica miała za sobą długi dzień pracy i chciała po prostu wrócić do domu i rozsiąść się wygodnie. Gdy tylko wyszła z domu, udała się na dworzec kolejowy, gdzie czekała na swój pociąg. Nie wiedziała, że będzie świadkiem czegoś, co zmieni jej życie.

Chi Hou Ong/Pexels

Udała się na stację kolejową w godzinach szczytu. Naprawdę nie mogła się doczekać powrotu do domu, choć wiedziała jak zatłoczony może być Nowy Jork, a ona nie lubi być ściśnięta w wagonie pełnym obcych ludzi.

Niewygodne dojazdy do pracy

Kiedy musisz długo dojeżdżać do pracy, trzeba znosić niewygody i napór ludzi na Ciebie. Przez większość czasu jest tak źle, że ledwo możesz oddychać bez wdychania oddechu osoby obok Ciebie.

Uriel Mont/Pexels

A czasami jest to prawie niemożliwe, aby znaleźć miejsce siedzące dla siebie, aby się wygodnie ułożyć. Powszechną grzecznością jest również zajmowanie tylko jednego miejsca siedzącego, bez względu na to, ile toreb ma się przy sobie. Jeśli więc planujesz podróżować i korzystać z pociągu z dużą ilością bagażu, możesz wykorzystać miejsce pod siedzeniem lub na półce nad głową.

Polowanie na miejsce

Jessica ledwo miała siłę, by poruszać nogami w poszukiwaniu miejsca do siedzenia. Miała podróżować przez około półtorej godziny, więc potrzebowała miejsca, w którym mogłaby odpocząć, a ludzie piętrzący się w wagonach wcale jej w tym nie pomagali.

NJ.com/YouTube

Przemierzała wagony, przeciskając się między ludźmi, by w końcu znaleźć sobie miejsce. Kiedy weszła do ostatniego wagonu, znalazła miejsce obok młodej kobiety. Rozejrzała się dookoła i zastanowiła się, dlaczego nikt nie zajął tego miejsca. Obok kobiety leżała jej torba, więc podeszła do niej.

Spokojna

Kobieta, do której się zbliżyła, miała czapkę na głowie i słuchawki w uszach i była wpatrzona w telefon. „Czy mogę tu usiąść?” Jessica zapytała kobietę wskazując na wolne miejsce tuż obok niej. Mężczyzna siedzący obok niej spojrzał na Jessicę i na kobietę.

NJ.com/YouTube

Kobieta położyła swoją torbę Louis Vuitton obok siebie, praktycznie zajmując dwa miejsca, co spowodowało, że inni pasażerowie odeszli od niej. Trzymała się kurczowo torby, upewniając się, że nikt nie odważy się jej dotknąć. Kobieta nie poruszyła się ani o centymetr i nawet nie spojrzała na nią, aby potwierdzić, że ją usłyszała.

Obojętna

Jessica czekała, aż kobieta jej odpowie. Była ona jednak za bardzo skupiona na swoim telefonie, żeby w ogóle przejmować się tym, co działo się z jej otoczeniem lub nawet z Jessicą, którą celowo całkowicie zignorowała. „To będzie bardzo długa przejażdżka” – pomyślała Jessica.

NJ.com/YouTube

Kobieta udawała, że nie zwraca uwagi na Jessicę, będąc zajętą pisaniem na swoim telefonie i słuchaniem muzyki. W tym momencie pociąg zatrzymał się, a do środka zaczęło napływać coraz więcej ludzi. Jessica zauważyła również, że do wagonu weszła ochrona, która najwyraźniej czegoś lub kogoś szukała.

Policja

Gdy tylko ludzie zobaczyli policjantów z NJ Train, odetchnęli z ulgą. Jessica zauważyła to. Nagle zdała sobie sprawę, że nie była pierwszą osobą, która zapytała o to kobietę, ale spotkała się z odmową, odrzuceniem lub całkowitym zignorowaniem.

Sunyu Kim/Pexels

Teraz wiedziała, że to ona była celem policjantów. Jessica cofnęła się o krok i obserwowała sytuację z odległości kilku kroków. Policjant przeszedł obok niej i zaczął podchodzić do kobiety. Ktoś musiał już na nią donieść, żeby policjanci tak po nią przybiegli.

Nie dotykać moich rzeczy

Jeden z policjantów stanął przed kobietą i zażądał od niej jej torby. Następnie powiedział jej, że jej torba ma być umieszczona w pojemniku nad głową, aby inni ludzie mogli usiąść. Ludzie w wagonie obserwowali wszystko, co działo się przed nimi, ale nie spodziewali się, jak ona zaregauje.

NJ.com/YouTube

Odepchnęła ręce policjanta od swojej torby i krzyknęła: „Nie, nie wkładaj rąk do moich rzeczy!”. Ludzie byli w niedowierzaniu, w tym Jessica. Miała rację ze swoimi założeniami i wiedziała, że policjanci muszą usunąć ją z pociągu.

Niesforna pasażerka

Oficer tylko próbował wyciągnąć do niej rękę, bo chciał pomóc jej przenieść torbę do bagażnika powyżej. Krzyknęła na niego ponownie, gdy wyciągnęła słuchawki i wyjrzała spod kapelusza, mówiąc policjantowi, żeby nie kładł rąk na jej torbie.

NJ.com/YouTube

Jessica i reszta pasażerów była przerażona jej zachowaniem. Policjant ma autorytet i powinien być szanowany. Policjant próbował tylko pomóc jej i pasażerom. Policjant powiedział jej grzecznie: „Czy możemy sprawić, że ktoś tam usiądzie?”. Na to ona odpowiedziała: „Nie. Nie chcę, żeby ktoś siedział obok mnie. Jest więcej wolnych miejsc!”.

Przyczyna opóźnienia

Wszyscy byli zszokowani tym, jak kobieta po prostu odmówiła posłuchania policjanta. Było już sporo osób komentujących pobocznie konfrontację i dla Jessici stawało się jasne, że to nie będzie łatwa sprawa.

NJ.com/YouTube

Wszyscy mieli po prostu dość tej kobiety. Biedny facet, który siedział tuż obok jej torby Louis Vuitton, nie mógł już dłużej siedzieć i czekać. Odciął się od niej, mówiąc: „Ten pociąg już ma opóźnienie, zatrzymujesz wszystkich”. Gdy tylko wypowiedział te słowa, kobieta spojrzała na niego z czystą nienawiścią.

Sfrustrowany tłum

Kłótnia stawała się coraz ostrzejsza, a pasażerowie w wagonie śledzili z uwagą. Krzyknęła do policjanta: „Jest więcej wolnych miejsc!”, na co pasażerowie wykrzyknęli: „Nie, nie ma! Są tylko miejsca stojące!”.

NJ.com/YouTube

Wszyscy byli sfrustrowani tym, jak uparta była ta kobieta, a policjantowi rosło zniecierpliwienie z każdą sekundą, w której odmawiała ruszenia się z siedzenia. „Proszę pani, proszę zdjąć torbę, albo zaraz zabiorę panią z pociągu” – powiedział policjant z irytacją w głosie.

Konsekwencje

Jessica wyczuła, że ludziom w wagonie kończy się cierpliwość, tak samo jak policjantowi konfrontującemu się z kobietą. Było dla niej jasne, że kobieta musiała zachowywać się w ten sposób na długo przed tym, zanim w ogóle wsiadła do pociągu.

NJ.com/YouTube

„Jeśli ją zabierzecie, będziemy mieli jedno miejsce więcej” – krzyknął inny pasażer z tyłu tłumu. To, co miało być łatwym rozwiązaniem, okazało się bardzo skomplikowane i irytujące.

Obrażanie

Kobieta zdawała się drwić z pasażerów, którzy byli wyraźnie poirytowani jej zachowaniem. Powiedziała jednej z kobiet: „Nie jesteś niepełnosprawna, nie jesteś w ciąży. Nie lubię pluskiew. Nie interesuje mnie twój zapach. Jest pani odrażająca.”

NJ.com/YouTube

Reszta pasażerów była oszołomiona. Jessica nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała z ust tej kobiety. Zastanawiała się, dlaczego ludzie tacy jak ona istnieją i dlaczego w ogóle zdecydowała się na korzystanie z transportu publicznego.

Przestrzeń osobista

Policjant wciąż nalegał, żeby ruszyła swoją torbę, bo inaczej zostanie usunięta z pociągu. Kobieta zdawała się nadal nie rozumieć powagi sytuacji. Nie widziała nic złego w tym, co robiła i stąd właśnie wzięła się frustracja gapiów.

NJ.com/YouTube

„To jest moja przestrzeń osobista!” krzyczała do policjanta. Jeden z pasażerów odparł: „Nie, nie jest!”. Jedyną inną niepokojącą rzeczą było to, że opanowanie policjanta powoli zaczynało się kończyć. Kontynuowała: „Nie obchodzi mnie, czy ważę 90 funtów, 50 funtów, czy 300 funtów; to jest moja przestrzeń osobista!”.

Wtargnięcie

Policjant z NJ Train osiągnął punkt krytyczny. Skończył z kobietą i jej wybrykami. Natychmiast zadzwonił po wsparcie w sprawie niesfornego pasażera. Kiedy pomoc nadeszła, krzyknął: „Chcę, żeby wyszła z pociągu. Zabierzcie ją z pociągu.”

NJ.com/YouTube

Kobieta nie spodziewała się tego po policjancie. Na jej twarzy widać było przerażenie i niedowierzanie, że teraz zostanie wyprowadzona z pociągu. „Chcesz mieć swoją przestrzeń osobistą? Możesz ją mieć na zewnątrz!” powiedział, gdy wskazał na innych policjantów, aby weszli do środka i zabrali ją.

Wstyd

Obraziła się za to, że teraz siłą usuwano ją z pociągu. Ludzie zaczynali się już denerwować i chcieli się wycofać z tego dylematu. Pociąg był już opóźniony o około 25 minut z powodu tego fiaska.

NJ.com/YouTube

Mimo że była otoczona przez wściekłych pasażerów i poirytowanych policjantów, wciąż wykazywała oznaki wahania. Ale kiedy zdała sobie sprawę, że policjanci mówią poważnie, potrząsnęła głową, wzięła swoją torbę i niechętnie wyszła z pociągu, a policjanci podążyli za nią.

Hit sieci

Ponieważ kobieta była zajęta narzekaniem i wybuchem złości, nie wiedziała, że cała scena została już nagrana na wideo przez jednego z pasażerów tego wagonu. Thaedra Frangos nagrała i umieściła film na platformie wymiany wideo, YouTube.

Pixabay

Jak tylko zostało to opublikowane, wiele osób pojawiło się w sekcji komentarzy, aby dać upust swojej frustracji wobec upartej kobiety. NJ Transit również skontaktował się z Thaedrą w celu uzyskania praw autorskich do filmu i umieścił go na swojej stronie YouTube.

Sekcja komentarzy

W miarę upływu dni i coraz więcej ludzi było świadkami starcia między kobietą a policjantami . Nie byli zadowoleni, widząc taką panią ze złymi manierami i bezczelnym zachowaniem w środkach transportu publicznego.

NJ.com/YouTube

„Cieszę się, że ktoś to sfilmował. Jej złe zachowanie będzie ją prześladować przez długi czas w wyniku tego filmu. Nie jest trudno być uprzejmym” – napisał jeden z użytkowników YouTube. Inna osoba w sekcji komentarzy podniosła doskonałą kwestię, mówiąc: „Nie jesteś upośledzony”, – mnóstwo ludzi ma niewidzialne zaburzenia! Co za obrzydliwa kobieta.”

Upominanie się

Wydaje się, że jest to tak bardzo prosta sprawa, która obejmuje tylko te strony. Ponieważ stało się to w pociągu NJ Transit, to firma jest odpowiedzialna za zabranie głosu w tak ważnej sprawie, zwłaszcza, że dotyczy to jednego z ich pracowników.

NJ Transit

W wywiadzie, rzeczniczka NJ Transit powiedziała: „Zachęcamy klientów do udostępnienia każdego miejsca poprzez umieszczenie toreb na kolanach lub na półkach bagażowych i stosowanie się do wskazówek załogi pociągu.” Thaedra wyjaśniła również, że pasażerowie nie mieli żadnego problemu z NJ Transit, a raczej tylko z kobietą.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy

W końcu Jessica zajęła miejsce, gdy kobieta została wyprowadzona z pociągu. Oficer wydał również pozwolenie na wznowienie jazdy pociągu, który miał już 30 minut opóźnienia. Mimo, że było to dość stresujące doświadczenie, Jessica była poruszona tym, jak zupełnie obca osoba zaoferowała jej zajęcie wolnego miejsca.

Rishiraj Parmar/Pexels

Nowy Jork to betonowa dżungla, w której tempo jest bardzo szybkie, więc takie scenariusze są często bardzo powszechne, zwłaszcza w pociągach i autobusach. „To jest koszt życia w dużym mieście, takim jak Nowy Jork. Wszędzie, gdzie spojrzymy, są przykłady zarówno pozytywnych, jak i złych czynów. To jest to, co czyni nas ludźmi, prawda? Dostrzeganie czegoś złego i doprowadzanie spraw do porządku”.

Powody, dla których nie powinieneś przytulać zwierzaków domowych

Zwierzęta domowe mają do zaoferowania dużo miłości

Po męczącym dniu w pracy i w szkole, co może być lepszego niż wejście do domu i zobaczenie swojego psa, który jest tak podekscytowany, gdy Cię widzi? Czy nie kochamy po prostu przytulić ich i pokazać, jak bardzo ich kochamy i doceniamy? Jednak eksperci ostrzegają nas, abyśmy tego nie robili.

iStock

Kiedy wchodzisz do domu po długim dniu, uczucie przywiązania, które otrzymujesz od swojego psa jest bezcenne. Ale bez względu na to, jak bardzo chcesz im pokazać, jak bardzo ich kochasz, jest jedna rzecz, którą powinniśmy przestać robić. Jest to coś, co wszyscy jesteśmy winni, a teraz eksperci twierdzą, że może to być szkodliwe dla naszych psów.

Czy można przytulać psy?

Czy to żle aby przytulić swoje zwierzęta? Z ciężkim sercem, powiemy „tak” na to. Biorąc pod uwagę populację psów w samych Stanach Zjednoczonych, wiele osób musi to usłyszeć i wiedzieć dlaczego. Według 2017-2018 National Pet Owners Survey, 48% amerykańskich właścicieli domów posiada psy!

Daily Paws

Jeśli uważasz, że to zaskakujące, w rzeczywistości jest więcej! Według ankiety, Millenialsi kochają psy bardziej niż ktokolwiek inny. W rzeczywistości wydają o wiele więcej na swoje psy niż poprzednie pokolenia miłośników zwierząt domowych. Jeśli mają rację, czy byłoby lepiej wydać więcej gotówki na nowe łóżko swojego zwierzaka, zamiast je przytulać?

Szczeniaki są jak dzieci

Prawie jedna czwarta Millenialsów, którzy posiadają psa lub dwa, organizuje dla nich przyjęcia. Jeśli myślisz, że to już przesada, poczekaj, aż spotkasz kogoś, kto przywiózł swojego psa na wakacje. Może Cię to zaskoczy, ale istnieją hotele przyjazne psom, które zapewniają twoim futrzanym przyjaciołom pięciogwiazdkową obsługę.

123RF

A ludzie, którzy chcą przenieść to na inny poziom, zabierają nawet swoje zwierzęta do spa, ponieważ jest też specjalne dla psów! Nie tylko będą mogły się tam zrelaksować, ale będą rozpieszczane. I być może psy docenią to bardziej niż uściski.

O co chodzi z przytulaniem zwierząt?

Ale o co chodzi z tym przytulaniem? Wydaje się, że nie ma to większego sensu. Bycie obejmowanym przez ukochaną osobę jest wspaniałe dla nas, ludzi. A wielu właścicieli psów zgodzi się, że przytulanie się do swojego oddanego, mokrego towarzysza to najlepsza część ich dnia.

One Green Earth

Należy jednak pamiętać, że ludzie i zwierzęta różnią się pod względem potrzeb. Nawet jeśli uważasz swoje futrzane maleństwo za swoje „dziecko”, nie powinno być ono traktowane tak, jak my traktujemy prawdziwe dziecko. A jeśli nadal nie jesteś przekonany, to przeczytaj co ma do powiedzenia ekspert.

Różne reakcje

Według Caroline Kisko z Kennel Club, „Psy są często uważane za część rodziny. Jednak nie są ludźmi i dlatego mogą reagować inaczej na niektóre interakcje, takie jak przytulanie.”

Psychology Today

Claire Matthews zgodziła się z nią. Według niej „Uścisk może być normalnym społecznym pozdrowieniem dla ludzi, ale nie jest dla psa. Subtelne sygnały stresu mogą zostać pominięte, gdy przytulasz swojego zwierzaka, a to może prowadzić do negatywnej reakcji…. Chodzi o to, aby rozpoznać, kiedy Twój pies czuje się niekomfortowo”.

Poznawanie zwierzęcia

Reakcja Twojego zwierzaka na uściski jest różna. Ważne jest, aby wiedzieć, czy psy nienawidzą uścisków, czy nie? Dr Stanley Coren może Ci w tym pomóc. Jest on ekspertem od psich zachowań i profesorem psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Dzięki swoim badaniom Coren był w stanie odkryć, że psy wykazują pewne oznaki stresu, gdy są obejmowane przez swoich właścicieli.

PetMD

Profesor przestudiował 250 zdjęć przytulonych psów i opracował wnioski na podstawie ich reakcji. I przykro nam to pisać, ale większość psów wykazywała oznaki stresu. Mogły mieć spłaszczone lub odstające uszy, mogły też być widoczne białka ich oczu. Kiedy psy są zaniepokojone, nadmiernie się liżą lub nadmiernie ziewają.

Rezultaty badań

Aż 81,6 procent zdjęć przedstawia psy, które wykazywały przynajmniej jedną oznakę stresu. Z drugiej strony, tylko 7,6 proc. zdjęć pokazywało zrelaksowanego psa. Coren nie potrafił powiedzieć, w jaki sposób psy zareagują.

Vetstreet

Co powoduje, że psy wykazują sygnały stresu, gdy są przytulane? „Psy są technicznie stworzeniami kurtuazyjnymi, co jest wyrażeniem, które mówi, że są one wyewoluowane do szybkiego biegania”, wyjaśnił Coren w eseju dla Psychology Today. Oznacza to, że w czasach stresu lub niebezpieczeństwa, pierwszą linią obrony psa jest jego zdolność do ucieczki, a nie jego kły.” Czy Twój pies kiedykolwiek próbował wymknąć się z Twoich ramion? Teraz już rozumiesz dlaczego!

Co może się stać?

Może to być również bardzo zły pomysł, aby powstrzymać psa przed ucieczką z Twojego uścisku. Według Corena, „Behawioryści uważają, że pozbawienie psa tego toku działania poprzez unieruchomienie go przytuleniem może zwiększyć jego poziom stresu. A jeśli niepokój psa stanie się znacząco intensywny, może on ugryźć”.

The Economic Times

Możemy zachować uściski dla naszych przyjaciół i rodziny. Istnieją inne metody pokazania naszym futrzanym przyjaciołom, że ich kochamy i że doceniamy ich istnienie. „Z punktu widzenia psa jest wyraźnie lepiej, jeśli wyrazisz swoją sympatię do swojego zwierzaka za pomocą klepnięcia, miłego słowa, a może smakołyku” – powiedział profesor.

Rezultaty pochodziły ze „zwykłych obserwacji”

Teraz, gdy o tym wiemy, to jest rozczarowujące! To jest wkurzające! Więc, mamy dla Was małe pocieszenie. Coren stwierdził, że jego wnioski są oparte wyłącznie na „przypadkowych obserwacjach”, a jego badania nie były recenzowane, więc inni naukowcy mogą odkryć problemy w jego pracy.

My Modern Met

Możesz twierdzić, że ponieważ zdjęcia psów Corena zostały losowo wybrane z Internetu, nie miał on zbyt wiele kontekstu do pracy. Nie mógł zobaczyć jak zachowywały się psy zanim zostały przytulone, więc mogły wykazywać oznaki stresu z innych powodów.

Od czego zacząć?

Nie należy jednak robić sobie zbyt dużych nadziei. Według Evana MacLeana, współdyrektora Duke’s Canine Cognition Center, wyniki badań Corena mają wartość merytoryczną. Powiedział The Washington Post, „To interesujące wstępne dane, które mogą służyć jako doskonały punkt wyjścia do pełnych badań”.

Martha Stewart

„Czy mogę objąć mojego psa teraz, czy nie?” możesz się zastanawiać. ” Przykro mi to pisać, ale jest to mało prawdopodobne! A MacLean zgadza się z tym. „Radziłbym unikać dotykania psów – przynajmniej w tradycyjnej ludzkiej wersji przytulania”, zauważył. Jest to zachowanie pierwotne na najbardziej podstawowym poziomie. Szympansy, na przykład, angażują się w porównywalne uściski, ale nie jest to coś, co psy robią naturalnie.”

Miłość bez granic

Dobra wiadomość jest taka, że nadal możesz przytulić się do swojego psa. MacLean twierdzi, że „istnieje wiele sposobów na bliski kontakt cielesny z psami, które nie wymagają owijania ramion wokół nich w ograniczający sposób.” Możesz pogłaskać swoje psy, ale spokojnie podejdź do ich przytulania.

Depositphotos

Ale jeśli obejmowanie jest niedozwolone, co powiesz na to, żeby psy spały w Twoim łóżku? Eksperci postanowili bardziej zagłębić się w naukowe dowody na to, co dzieje się, gdy psy wtulają się w Ciebie i co odkryli na temat psich łap, które mogą sprawić, że zastanowisz się dwa razy.

Czy powinno się pozwalać psu spać w łóżku?

Naukowcy otrzymali dostęp do domu pewnej Amerykanki, aby zaobserwować wpływ jej trzech psów śpiących w jej łóżku każdej nocy. W końcu, jak mogłaby powiedzieć „nie” tak uroczym małym stworzeniom? Po obejrzeniu strasznych wyników eksperymentów zespołu telewizyjnego, mogłoby to być prostsze. Wyniki ich testów miałyby dla niej poważne konsekwencje zdrowotne.

MeMD Blog

Leah, 19-letnia opiekunka trzech aktywnych psów jest całkowicie oddana swojemu retrieverowi, Kevinowi, oraz pudlom, Sashie i Charliemu. Tak bardzo, że młoda kobieta i jej psi towarzysze rzadko są rozdzieleni. Pozwala też swoim pupilom spać z nią w łóżku prawie każdej nocy.

Właściciele psów uznani za winnych

Zapytana o swoich pupili, Leah ujawniła to w programie Inside Edition magazynu informacyjnego CBS. Nie jest ona jedyną właścicielką zwierząt domowych, która lubi przytulać się do swoich psich towarzyszy pod koniec dnia.

Sarah Anscombe/Getty Images

Według Pet MD, aż 79 procent właścicieli psów w Stanach Zjednoczonych robi to samo. Jednak, choć może to być serdeczny nocny gest, czy może być wada tej praktyki? Oprócz przytulania i towarzystwa, co jeszcze zwierzęta mogą wnieść do łóżka?

Szukając odpowiedzi

Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć ekipa programu Inside Edition. Aby tego dokonać, producenci programu wysłali prezenterkę Lisę Guerrero do domu Leah. Kevin, Sashi i Charlie,  Leah, również wzięły udział w programie. Guerrero wzięła łapę każdego z czworonogów Leah, co miało odegrać ważną rolę.

You Did What With Your Weiner

Trzy psy zostały wystawione na podwórku, na ulicy i na łóżku Leah, gdzie prezenterka wymazała ich opuszki łap wacikiem medycznym. Dane zostały następnie przekazane do laboratorium w celu ich przetworzenia, aby ustalić, co dokładnie psy zebrały tego konkretnego dnia. Kiedy Guerrero zapytała Leah, co według niej znajdzie laboratorium, właścicielka odpowiedziała, że nie ma pojęcia. Wyznała jednak, że martwi się o wynik.

Wysiłek wart zachodu

Testowanie jednego właściciela psa jest niesprawiedliwe i niedopuszczalne. Jednak Inside Edition znalazło innego ochotnika. Shauna, która mieszka w bardziej zabudowanym środowisku miejskim niż Leah. Shauna została pokazana podczas spaceru jej dwóch ulicami miasta.

iStock

Scottie i Angel, małe pieski Shauny dzielą łóżko ze swoim właścicielem. To uczyniło je świetnymi kandydatami do testu z wacikami. Co więcej, Inside Edition przeprowadziło dodatkowy eksperyment z tymi uroczymi szczeniakami.

Światło UV

W mieszkaniu Shauny, zespół użył fluorescencyjnego markera, aby śledzić łapy jej psa. Po zrobieniu tego, wyłączyli światła i użyli światła ultrafioletowego na podłodze. Wyniki eksperymentu nie zaskoczyły ich, ale były zdecydowanie pouczające.

iStock

Guerrero powiedziała Shaunie: „Twoje psy były w całym tym mieszkaniu”. „Spójrz na odciski za tobą – są na całej tylnej kanapie” – dodała reporterka, wskazując na jasny dowód. Shauna była zaskoczona liczbą odcisków łap, które były widoczne wokół jej domu.

Wyniki laboratoryjne brudnych łapek

Potem nastąpiło wielkie odkrycie. Guerrero trzymała w ręku wyniki badań laboratoryjnych psów. I Leah okazała się trafna w swoich przewidywaniach: wyniki nie były korzystne. W rzeczywistości, wyniki laboratoryjnego badania łap ich szczeniąt zadziwiły oboje psich rodziców. Liczba zarazków, które te pięć psów zebrało podczas wykonywania swoich zwykłych czynności, była zdumiewająca.

Healthline

Ilość bakterii była niesamowita. Właścicielka była w szoku. Były nawet bakterie E.coli!

Szokujące odkrycie: bakterie, pasożyty, grzyby i więcej…

Dwa szczeniaki Shauny były następne. Wyniki wymazów tych miejskich zwierzaków ujawniły podobną liczbę bakterii. Angel miał E. coli, a Scottie miał siedem rodzajów bakterii i jeden grzyb. E. coli była jedną z sześciu bakterii, których była nosicielką. Wnioski z raportu zdawały się szokować zarówno Leah, jak i Shaunę, które były wyraźnie zaskoczone.

Pinterest

Po niepokojących ustaleniach Inside Edition, właściciele psów muszą być świadomi rodzajów chorób, które ich psy mogą przenosić. Choroby odzwierzęce to choroby, które mogą być przenoszone ze zwierząt na ludzi. A pasożyty oprócz bakterii, wirusów i grzybów, przenoszą je przez bariery gatunkowe.

Niebezpieczne dla ludzi

Zwierzęta domowe mogą być zarażone tasiemcem i tęgoryjcem. Mogą one powodować wiele problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt, oprócz posiadania pcheł. Kleszcze, które mogą powodować śmiertelne choroby, takie jak borelioza, mogą być również przekazywane przez zwierzęta domowe.

123RF

Szeroki zakres potencjalnie niebezpiecznych chorób odzwierzęcych zidentyfikowanych przez Dirty Dog Paw Test jest znacznie bardziej niepokojący.  Cztery z pięciu futrzanych przyjaciół testowanych pozytywnie na E. coli, zarazek, który powoduje zatrucia pokarmowe. Na psie Shauny, Scottie, odkryto robaka, który może powodować zapalenie płuc, infekcje dróg moczowych, a nawet zapalenie opon mózgowych; może również rozprzestrzeniać MRSA, bakterię odporną na antybiotyki, oraz inne robaki z rodzaju Staphylococcus.

Jak się to przenosi?

Wiele z tych chorób może być przenoszonych poprzez kontakt ze śliną zwierzęcia. Inną drogą są odchody zwierzęce, które znajdują się na łapach większości psów. Tak więc, biorąc to wszystko pod uwagę, jak ryzykowne jest spędzenie nocy z czworonożnym towarzyszem? Czy właściciel psa powinien pozwolić swojemu pupilowi spać w swoim łóżku?

Healio

Leah i Shauna nadal decydują się dzielić swoje łóżko z pupilami. Jednak Shauna mówi, że będzie podejmować dodatkowe starania, aby upewnić się, że są one bezpieczne od chorób odzwierzęcych. „Zamierzam użyć chusteczek dla niemowląt, a następnie umyć ich stopy”, powiedziała Guerrero i Inside Edition, zespół. „Ale i tak muszą spać ze mną. Nie mogę z tego zrezygnować”, podsumowała.

Powody, dla których nie powinieneś przytulać zwierzaków domowych

Zwierzęta domowe mają do zaoferowania dużo miłości

Po męczącym dniu w pracy i w szkole, co może być lepszego niż wejście do domu i zobaczenie swojego psa, który jest tak podekscytowany, gdy Cię widzi? Czy nie kochamy po prostu przytulić ich i pokazać, jak bardzo ich kochamy i doceniamy? Jednak eksperci ostrzegają nas, abyśmy tego nie robili.

iStock

Kiedy wchodzisz do domu po długim dniu, uczucie przywiązania, które otrzymujesz od swojego psa jest bezcenne. Ale bez względu na to, jak bardzo chcesz im pokazać, jak bardzo ich kochasz, jest jedna rzecz, którą powinniśmy przestać robić. Jest to coś, co wszyscy jesteśmy winni, a teraz eksperci twierdzą, że może to być szkodliwe dla naszych psów.

Czy można przytulać psy?

Czy to żle aby przytulić swoje zwierzęta? Z ciężkim sercem, powiemy „tak” na to. Biorąc pod uwagę populację psów w samych Stanach Zjednoczonych, wiele osób musi to usłyszeć i wiedzieć dlaczego. Według 2017-2018 National Pet Owners Survey, 48% amerykańskich właścicieli domów posiada psy!

Daily Paws

Jeśli uważasz, że to zaskakujące, w rzeczywistości jest więcej! Według ankiety, Millenialsi kochają psy bardziej niż ktokolwiek inny. W rzeczywistości wydają o wiele więcej na swoje psy niż poprzednie pokolenia miłośników zwierząt domowych. Jeśli mają rację, czy byłoby lepiej wydać więcej gotówki na nowe łóżko swojego zwierzaka, zamiast je przytulać?

Szczeniaki są jak dzieci

Prawie jedna czwarta Millenialsów, którzy posiadają psa lub dwa, organizuje dla nich przyjęcia. Jeśli myślisz, że to już przesada, poczekaj, aż spotkasz kogoś, kto przywiózł swojego psa na wakacje. Może Cię to zaskoczy, ale istnieją hotele przyjazne psom, które zapewniają twoim futrzanym przyjaciołom pięciogwiazdkową obsługę.

123RF

A ludzie, którzy chcą przenieść to na inny poziom, zabierają nawet swoje zwierzęta do spa, ponieważ jest też specjalne dla psów! Nie tylko będą mogły się tam zrelaksować, ale będą rozpieszczane. I być może psy docenią to bardziej niż uściski.

O co chodzi z przytulaniem zwierząt?

Ale o co chodzi z tym przytulaniem? Wydaje się, że nie ma to większego sensu. Bycie obejmowanym przez ukochaną osobę jest wspaniałe dla nas, ludzi. A wielu właścicieli psów zgodzi się, że przytulanie się do swojego oddanego, mokrego towarzysza to najlepsza część ich dnia.

One Green Earth

Należy jednak pamiętać, że ludzie i zwierzęta różnią się pod względem potrzeb. Nawet jeśli uważasz swoje futrzane maleństwo za swoje „dziecko”, nie powinno być ono traktowane tak, jak my traktujemy prawdziwe dziecko. A jeśli nadal nie jesteś przekonany, to przeczytaj co ma do powiedzenia ekspert.

Różne reakcje

Według Caroline Kisko z Kennel Club, „Psy są często uważane za część rodziny. Jednak nie są ludźmi i dlatego mogą reagować inaczej na niektóre interakcje, takie jak przytulanie.”

Psychology Today

Claire Matthews zgodziła się z nią. Według niej „Uścisk może być normalnym społecznym pozdrowieniem dla ludzi, ale nie jest dla psa. Subtelne sygnały stresu mogą zostać pominięte, gdy przytulasz swojego zwierzaka, a to może prowadzić do negatywnej reakcji…. Chodzi o to, aby rozpoznać, kiedy Twój pies czuje się niekomfortowo”.

Poznawanie zwierzęcia

Reakcja Twojego zwierzaka na uściski jest różna. Ważne jest, aby wiedzieć, czy psy nienawidzą uścisków, czy nie? Dr Stanley Coren może Ci w tym pomóc. Jest on ekspertem od psich zachowań i profesorem psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Dzięki swoim badaniom Coren był w stanie odkryć, że psy wykazują pewne oznaki stresu, gdy są obejmowane przez swoich właścicieli.

PetMD

Profesor przestudiował 250 zdjęć przytulonych psów i opracował wnioski na podstawie ich reakcji. I przykro nam to pisać, ale większość psów wykazywała oznaki stresu. Mogły mieć spłaszczone lub odstające uszy, mogły też być widoczne białka ich oczu. Kiedy psy są zaniepokojone, nadmiernie się liżą lub nadmiernie ziewają.

Rezultaty badań

Aż 81,6 procent zdjęć przedstawia psy, które wykazywały przynajmniej jedną oznakę stresu. Z drugiej strony, tylko 7,6 proc. zdjęć pokazywało zrelaksowanego psa. Coren nie potrafił powiedzieć, w jaki sposób psy zareagują.

Vetstreet

Co powoduje, że psy wykazują sygnały stresu, gdy są przytulane? „Psy są technicznie stworzeniami kurtuazyjnymi, co jest wyrażeniem, które mówi, że są one wyewoluowane do szybkiego biegania”, wyjaśnił Coren w eseju dla Psychology Today. Oznacza to, że w czasach stresu lub niebezpieczeństwa, pierwszą linią obrony psa jest jego zdolność do ucieczki, a nie jego kły.” Czy Twój pies kiedykolwiek próbował wymknąć się z Twoich ramion? Teraz już rozumiesz dlaczego!

Co może się stać?

Może to być również bardzo zły pomysł, aby powstrzymać psa przed ucieczką z Twojego uścisku. Według Corena, „Behawioryści uważają, że pozbawienie psa tego toku działania poprzez unieruchomienie go przytuleniem może zwiększyć jego poziom stresu. A jeśli niepokój psa stanie się znacząco intensywny, może on ugryźć”.

The Economic Times

Możemy zachować uściski dla naszych przyjaciół i rodziny. Istnieją inne metody pokazania naszym futrzanym przyjaciołom, że ich kochamy i że doceniamy ich istnienie. „Z punktu widzenia psa jest wyraźnie lepiej, jeśli wyrazisz swoją sympatię do swojego zwierzaka za pomocą klepnięcia, miłego słowa, a może smakołyku” – powiedział profesor.

Rezultaty pochodziły ze „zwykłych obserwacji”

Teraz, gdy o tym wiemy, to jest rozczarowujące! To jest wkurzające! Więc, mamy dla Was małe pocieszenie. Coren stwierdził, że jego wnioski są oparte wyłącznie na „przypadkowych obserwacjach”, a jego badania nie były recenzowane, więc inni naukowcy mogą odkryć problemy w jego pracy.

My Modern Met

Możesz twierdzić, że ponieważ zdjęcia psów Corena zostały losowo wybrane z Internetu, nie miał on zbyt wiele kontekstu do pracy. Nie mógł zobaczyć jak zachowywały się psy zanim zostały przytulone, więc mogły wykazywać oznaki stresu z innych powodów.

Od czego zacząć?

Nie należy jednak robić sobie zbyt dużych nadziei. Według Evana MacLeana, współdyrektora Duke’s Canine Cognition Center, wyniki badań Corena mają wartość merytoryczną. Powiedział The Washington Post, „To interesujące wstępne dane, które mogą służyć jako doskonały punkt wyjścia do pełnych badań”.

Martha Stewart

„Czy mogę objąć mojego psa teraz, czy nie?” możesz się zastanawiać. ” Przykro mi to pisać, ale jest to mało prawdopodobne! A MacLean zgadza się z tym. „Radziłbym unikać dotykania psów – przynajmniej w tradycyjnej ludzkiej wersji przytulania”, zauważył. Jest to zachowanie pierwotne na najbardziej podstawowym poziomie. Szympansy, na przykład, angażują się w porównywalne uściski, ale nie jest to coś, co psy robią naturalnie.”

Miłość bez granic

Dobra wiadomość jest taka, że nadal możesz przytulić się do swojego psa. MacLean twierdzi, że „istnieje wiele sposobów na bliski kontakt cielesny z psami, które nie wymagają owijania ramion wokół nich w ograniczający sposób.” Możesz pogłaskać swoje psy, ale spokojnie podejdź do ich przytulania.

Depositphotos

Ale jeśli obejmowanie jest niedozwolone, co powiesz na to, żeby psy spały w Twoim łóżku? Eksperci postanowili bardziej zagłębić się w naukowe dowody na to, co dzieje się, gdy psy wtulają się w Ciebie i co odkryli na temat psich łap, które mogą sprawić, że zastanowisz się dwa razy.

Czy powinno się pozwalać psu spać w łóżku?

Naukowcy otrzymali dostęp do domu pewnej Amerykanki, aby zaobserwować wpływ jej trzech psów śpiących w jej łóżku każdej nocy. W końcu, jak mogłaby powiedzieć „nie” tak uroczym małym stworzeniom? Po obejrzeniu strasznych wyników eksperymentów zespołu telewizyjnego, mogłoby to być prostsze. Wyniki ich testów miałyby dla niej poważne konsekwencje zdrowotne.

MeMD Blog

Leah, 19-letnia opiekunka trzech aktywnych psów jest całkowicie oddana swojemu retrieverowi, Kevinowi, oraz pudlom, Sashie i Charliemu. Tak bardzo, że młoda kobieta i jej psi towarzysze rzadko są rozdzieleni. Pozwala też swoim pupilom spać z nią w łóżku prawie każdej nocy.

Właściciele psów uznani za winnych

Zapytana o swoich pupili, Leah ujawniła to w programie Inside Edition magazynu informacyjnego CBS. Nie jest ona jedyną właścicielką zwierząt domowych, która lubi przytulać się do swoich psich towarzyszy pod koniec dnia.

Sarah Anscombe/Getty Images

Według Pet MD, aż 79 procent właścicieli psów w Stanach Zjednoczonych robi to samo. Jednak, choć może to być serdeczny nocny gest, czy może być wada tej praktyki? Oprócz przytulania i towarzystwa, co jeszcze zwierzęta mogą wnieść do łóżka?

Szukając odpowiedzi

Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć ekipa programu Inside Edition. Aby tego dokonać, producenci programu wysłali prezenterkę Lisę Guerrero do domu Leah. Kevin, Sashi i Charlie,  Leah, również wzięły udział w programie. Guerrero wzięła łapę każdego z czworonogów Leah, co miało odegrać ważną rolę.

You Did What With Your Weiner

Trzy psy zostały wystawione na podwórku, na ulicy i na łóżku Leah, gdzie prezenterka wymazała ich opuszki łap wacikiem medycznym. Dane zostały następnie przekazane do laboratorium w celu ich przetworzenia, aby ustalić, co dokładnie psy zebrały tego konkretnego dnia. Kiedy Guerrero zapytała Leah, co według niej znajdzie laboratorium, właścicielka odpowiedziała, że nie ma pojęcia. Wyznała jednak, że martwi się o wynik.

Wysiłek wart zachodu

Testowanie jednego właściciela psa jest niesprawiedliwe i niedopuszczalne. Jednak Inside Edition znalazło innego ochotnika. Shauna, która mieszka w bardziej zabudowanym środowisku miejskim niż Leah. Shauna została pokazana podczas spaceru jej dwóch ulicami miasta.

iStock

Scottie i Angel, małe pieski Shauny dzielą łóżko ze swoim właścicielem. To uczyniło je świetnymi kandydatami do testu z wacikami. Co więcej, Inside Edition przeprowadziło dodatkowy eksperyment z tymi uroczymi szczeniakami.

Światło UV

W mieszkaniu Shauny, zespół użył fluorescencyjnego markera, aby śledzić łapy jej psa. Po zrobieniu tego, wyłączyli światła i użyli światła ultrafioletowego na podłodze. Wyniki eksperymentu nie zaskoczyły ich, ale były zdecydowanie pouczające.

iStock

Guerrero powiedziała Shaunie: „Twoje psy były w całym tym mieszkaniu”. „Spójrz na odciski za tobą – są na całej tylnej kanapie” – dodała reporterka, wskazując na jasny dowód. Shauna była zaskoczona liczbą odcisków łap, które były widoczne wokół jej domu.

Wyniki laboratoryjne brudnych łapek

Potem nastąpiło wielkie odkrycie. Guerrero trzymała w ręku wyniki badań laboratoryjnych psów. I Leah okazała się trafna w swoich przewidywaniach: wyniki nie były korzystne. W rzeczywistości, wyniki laboratoryjnego badania łap ich szczeniąt zadziwiły oboje psich rodziców. Liczba zarazków, które te pięć psów zebrało podczas wykonywania swoich zwykłych czynności, była zdumiewająca.

Healthline

Ilość bakterii była niesamowita. Właścicielka była w szoku. Były nawet bakterie E.coli!

Szokujące odkrycie: bakterie, pasożyty, grzyby i więcej…

Dwa szczeniaki Shauny były następne. Wyniki wymazów tych miejskich zwierzaków ujawniły podobną liczbę bakterii. Angel miał E. coli, a Scottie miał siedem rodzajów bakterii i jeden grzyb. E. coli była jedną z sześciu bakterii, których była nosicielką. Wnioski z raportu zdawały się szokować zarówno Leah, jak i Shaunę, które były wyraźnie zaskoczone.

Pinterest

Po niepokojących ustaleniach Inside Edition, właściciele psów muszą być świadomi rodzajów chorób, które ich psy mogą przenosić. Choroby odzwierzęce to choroby, które mogą być przenoszone ze zwierząt na ludzi. A pasożyty oprócz bakterii, wirusów i grzybów, przenoszą je przez bariery gatunkowe.

Niebezpieczne dla ludzi

Zwierzęta domowe mogą być zarażone tasiemcem i tęgoryjcem. Mogą one powodować wiele problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt, oprócz posiadania pcheł. Kleszcze, które mogą powodować śmiertelne choroby, takie jak borelioza, mogą być również przekazywane przez zwierzęta domowe.

123RF

Szeroki zakres potencjalnie niebezpiecznych chorób odzwierzęcych zidentyfikowanych przez Dirty Dog Paw Test jest znacznie bardziej niepokojący.  Cztery z pięciu futrzanych przyjaciół testowanych pozytywnie na E. coli, zarazek, który powoduje zatrucia pokarmowe. Na psie Shauny, Scottie, odkryto robaka, który może powodować zapalenie płuc, infekcje dróg moczowych, a nawet zapalenie opon mózgowych; może również rozprzestrzeniać MRSA, bakterię odporną na antybiotyki, oraz inne robaki z rodzaju Staphylococcus.

Jak się to przenosi?

Wiele z tych chorób może być przenoszonych poprzez kontakt ze śliną zwierzęcia. Inną drogą są odchody zwierzęce, które znajdują się na łapach większości psów. Tak więc, biorąc to wszystko pod uwagę, jak ryzykowne jest spędzenie nocy z czworonożnym towarzyszem? Czy właściciel psa powinien pozwolić swojemu pupilowi spać w swoim łóżku?

Healio

Leah i Shauna nadal decydują się dzielić swoje łóżko z pupilami. Jednak Shauna mówi, że będzie podejmować dodatkowe starania, aby upewnić się, że są one bezpieczne od chorób odzwierzęcych. „Zamierzam użyć chusteczek dla niemowląt, a następnie umyć ich stopy”, powiedziała Guerrero i Inside Edition, zespół. „Ale i tak muszą spać ze mną. Nie mogę z tego zrezygnować”, podsumowała.

Weterynarz zdziwił się, gdy ujrzał te małe „kociątka”

Psy bardzo często wychodzą na pierwszy plan w słodkich historiach o zwierzętach i mimo że mają ujmującą naturę, to koty też powinny być docenione. Jeden kot, w szczególności, skradł serce Rosji swoim niesamowitym instynktem macierzyńskim.

Ten bezpański kot bez wątpienia byłby gotów walczyć z każdym, w tym z samą Matką Naturą, kto odważyłby się stanąć między nią a jej …dziećmi. Nie będziemy psuć całej historii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Zalecamy zaopatrzyć się w chusteczkę lub dwie!

Mroźno

Gwiazda to Musya, która nie zawsze była mieszkańcem Sadgorod Zoo w Rosji. W tej lokalnej atrakcji mieszkały tygrysy, niedźwiedzie, lamparty, jaszczurki, wielbłądy, renifery, żółwie, małpy i lwy, ale nigdy koty.

ZooInstitutes/Sadgorod

Kiedy w pewien mroźny zimowy poranek pracownica zoo Alice szła do pracy, zauważyła coś niezwykłego. To, co wydawało jej się małą kupką ziemi, zdawało się poruszać. Po bliższym przyjrzeniu się, szybko zorientowała się, że to coś zupełnie innego.

Uratowana

Musya była maleńkim kociakiem. Była tak mała, że właściwie idealnie mieściła się w dłoni Alice. Miała nawet sople przyklejone do nosa! Alice martwiła się, że nowa przyjaciółka nie przeżyje nawet nocy.

Youtube/Andriy Sabatura

Aby zapewnić kociakowi ciepło, włożyła Musyę do swojej kurtki i poszła do pracy, gdzie wraz ze współpracownikami zjednoczyła się i zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby pomóc maluchowi. Potem jedyne, co mogli to czekać, mieć nadzieję i modlić się. Ale Musya miała ich wszystkich zszokować.

Silniejsza niż się wydawało

Ku niedowierzaniu wszystkich, Musya przetrwała pierwszą noc, potem drugą, a następnie trzecią. Pomiędzy zmianami opiekunowie przychodzili do pokoju dla personelu, aby obsypać ją miłością i czułością.

ZooInstitutes/Sadgorod

Mimo, że Musya wciąż miała niedowagę i była bardzo słaba, nabrała nowych chęci do życia i codziennie wstawała i biegała. Z upływem dni stawała się coraz silniejsza i szybko stała się częścią rodziny w zoo.

Eksplorowanie

Gdy dorastała, właściciele zoo zauważyli, że tęskni za odkrywaniem. Przez okno pokoju dla pracowników, gdzie miała jedyny kontakt ze światem zewnętrznym, czuła się uwięziona, ale trzymano ją w tym pokoju, by była bezpieczna. W końcu po drugiej stronie szyby były dzikie zwierzęta.

ZooInstitutes/Sadgorod

Ale pewnego dnia, gdy Alice otworzyła drzwi, Musya wymknęła się na zewnątrz. Miała wtedy rok i do tej pory opuszczała zoo tylko na krótkie spacery na smyczy. Alice natychmiast wpadła w panikę! Jak mała Musya będzie umiała o siebie zadbać?

Zaginiona

Alice spędziła dwa dni, szukając Musyi po całym terenie. Za każdym razem, gdy mijała wybieg krokodyla, żołądek jej się zaciskał. Co jeśli weszła do niewłaściwej zagrody? Co jeśli nie była wystarczająco szybka? W jej głowie pojawiały się wszystkie możliwe scenariusze, w jakie mogła się wpakować ta futrzana kulka.

ZooInstitutes/Sadgorod

Doradzano Alice, żeby nie spodziewała się, że zobaczy Musyę ponownie, ale nie chciała ich słuchać. Miała wiarę i nadzieję, że naturalny instynkt Musyi w końcu zaprowadzi ją z powrotem do domu i do opiekunki. Czasami wystarczy tylko trochę wiary!

Powrót

Okazało się, że Alice miała rację co do Musyi i kiedy wszyscy stracili już nadzieję na jej powrót, kotka postanowiła wrócić. Alice zobaczyła ją, jak łapie za szklane drzwi, te same, przez które kilka dni wcześniej desperacko chciała uciec.

TheSprucePets

Gdy tylko zobaczyła zwierzątko nie mogła powstrzymać się od płaczu. Na początku zamierzała znaleźć jej dom gdzie indziej, ale jak zdała sobie sprawę, jak bardzo przywiązała się do swojego futrzanego przyjaciela, nie sądziła, że będzie w stanie zmusić się do pożegnania. Sama adoptowała Musyę, a miłość między nimi wciąż rosła.

Znaki ostrzegawcze

Wszystko wróciło do normy, ale po kilku tygodniach Alice zauważyła różnicę w swoim ukochanym kocie. Musya była ospała i marudna. Zawsze miała figlarną osobowość, często chowała się za obrusem i bawiła się z tymi, którzy przechodzili, ale ostatnio to zachowanie zmieniło się.

WordPress/BlackCatRescue

Alice pomyślała, że może jej się nudzić, więc postanowiła zostawić otwarte drzwi, aby mogła swobodnie poruszać się po terenie. Ale jak się okazało, Musya nie wydawała się już zainteresowana zwiedzaniem. Zamiast tego, po prostu leżała na ziemi na zewnątrz, siedząc i czekając.

Ponownie zagubiona

Alice wróciła do pokoju opiekunów po karmieniu, aby napić się gorącej herbaty. Ale kiedy tam dotarła, Musyi nigdzie nie było. Tym razem nie wpadła w panikę. Alice wiedziała, że Musya jest sprytna.

Trip Advisor/ Sadgorod Zoo

Już raz udało jej się wrócić, więc Alice była pewna, że uda jej się to ponownie. Ale gdy minął drugi dzień, deszcz zaczął padać mocniej, niżod bardzo dawna. Zwierzęta się wyłączyły. Coś się zbliżało. Wtedy usłyszała grzmot.

Poszukiwania

Alice i inni opiekunowie chwycili za latarki, by przeszukać każdy zakamarek zoo. Była pewna, że Musya nie opuściłaby tego terenu. Tutaj było jedzenie i mnóstwo małych gryzoni, które mogły polować i zapewnić Musyi rozrywkę.

WENLC

Zaczęli poszukiwania na parkingu, gdzie nie było nic oprócz samochodów, ale gdy tylko dotarli do wybiegu dla lwów, usłyszeli krzyk. Alice podążyła za hałasem do zalesionej części zoo. W głębi krzaka zobaczyła Musyę. Jednak nie była ona sama. Coś pełzało po jej klatce piersiowej.

Nowa mama

Kiedy Musya odmówiła odejścia, Alice weszła w krzaki. Razem z nią były cztery nowo narodzone maluchy, a wśród nich małe jeże! Alice nie wiedziała, co robić. Skąd one się wzięły i dlaczego były z Musyą?

Wertimg

Na początku wydawało się, że Musya po prostu urodziła obok małych jeżyków, ale kiedy Alice przyjrzała się bliżej, okazało się, że chodziło o coś więcej.

Zagubiony weterynarz

Gdy się upewniłą, że nie oddzieliła kotki od jej dzieci, załadowała wszystkie do pudełka z kocami i przeniosła je do pokoju weterynaryjnego. Miała więcej pytań niż odpowiedzi. Kiedy opowiedziała weterynarzowi o Musyi, ten roześmiał się. Ale kiedy otworzył pudełko, uśmiech zniknął mu z twarzy.

WeLoveCatsAndKittens

Głębokie linie wryły się w jego czoło. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”, wyszeptał, zanim sprawdził Musyę i jej młode. Rozdzielił gatunek do dwóch pudełek, po czym wyszedł, aby porozmawiać z Alice. Kiedy wrócili, dowiedzieli się, co się dzieje.

Stało się coś dziwnego

Gdy wrócili do pokoju, zobaczyli, że Musya zabrała swoje małe i przeniosła je jedno po drugim do jeży. Siedziała wśród nich, dumna mrucząc, gdy zagrzebywały się w niej dla ciepła.

DailyMail

Wyglądało na to, że Musya uważała jeża za swoje dzieci! Ale pytanie brzmiało: jak to się stało, że jeże nie zrobiły jej krzywdy swoimi kolcami? Czy nie krzywdziły młodych kociąt, z którymi przebywały? Ale kiedy Alice obserwowała rozwój sytuacji, coś się wyjaśniło.

Adoptowane dzieci

Musya adoptowała emocjonalnie i fizycznie wszystkie osiem jeży. I chociaż ich ukłucia odstraszyłyby wiele zwierząt, Musya nie była taka jak większość stworzeń.

DailyMail

Alice była zdumiona, ale wciąż martwiła się o bezpieczeństwo maluchów. Były noworodkami, z zamkniętymi uszami i oczami i nie mieli nikogo, kto mógłby ich chronić przed ich przybranym rodzeństwem jeży i ich bardzo ostrymi igłami.

Próbowała je rozdzielić

Mimo że istoty ludzkie adoptujące dzieci wydają się być szlachetną koncepcją, dla Alice, która spędziła dorosłe życie wśród zwierząt, szokiem było zobaczyć kota opiekującego się jeżykami, gdy ona miała już własne kocięta.

YouTube/ ABC News

Zabrała jeże i próbowała karmić je z butelki. Jednak po godzinach odmowy nie miała innego wyjścia, jak tylko zwrócić je nowej mamie. Alice nie wiedziała, że to nie był pierwszy przypadek adopcji międzygatunkowej.

Nie sam

Inny kot w Rosji o imieniu Rosinka trafił na pierwsze strony gazet po adopcji małej wiewiórki o imieniu Fyodor. Młode stworzenie zostało przyniesione do domu przez opiekuna zoo po tym, jak zostało porzucone przez matkę.

HighstyLife

Na szczęście Rosinka natychmiast zaczęła go pocieszać i przyjęła rolę jego przybranej matki. Przez to zastanawiamy się, o co chodzi z kotami w Rosji, ponieważ mają tendencję do pomagania innym zwierzętom w potrzebie bardziej niż gdziekolwiek indziej.

Opiekuńcze zwierzęta

Koty są powszechnie niezrozumiane. W porównaniu z psami, są mniej popularnym zwierzęciem domowym. Wielu miłośników kotów przypisuje to ich złośliwemu usposobieniu. Jednakże, właściciele kotów na całym świecie zjednoczyli się, by podzielić się korzyściami płynącymi z posiadania puszystego kumpla.

GlobalPetGoodsnb

Mówi się, że posiadanie kota obniża ryzyko chorób serca i pomaga jego właścicielowi lepiej spać. Ich spokojna osobowość łagodzi stres i niepokój, a ich mruczenie jest ciągłą wibracją, która relaksuje. Przede wszystkim jednak właściciele odnajdują się o niezrównanym towarzystwie, jakie zapewnia kot, wylegując się na kanapie i oglądając telewizję.

Utrzymanie rodziny razem

Wbrew instynktom, Alice postanowiła utrzymać rodzinę Musyi razem. Młoda matka zdołała wykarmić i zaopiekować się wszystkimi swoimi dziećmi. Później odkryto, skąd jeże wzięły się w rodzinie.

Creepy World

Okazało się, że ich matka uległa tragicznemu wypadkowi z kosiarką na terenie zoo na początku tamtego tygodnia. Maluchy umierały z głodu, zanim Musya je znalazła. Alice była zdumiona. Czy uratowała je, zanim urodziła swoje kocięta?

Walka z naturą

Chociaż wielu miało wątpliwości, Musya nadal wychowywała jeże jak swoje własne. Alice założyła ich własny dom tuż obok pokoju dla pracowników, aby móc mieć je na oku.

Creepy World

Ku swojemu zaskoczeniu, Musya nie płakała po ukłuciach małych jeży, które z pewnością będą potężne. To tak, jakby instynkt macierzyński przeważył nad jej receptorami bólu. Ludzie z internetu byli zakochani.

Bez walki

Alice podzieliła się zdjęciami matki online, a ludzie są zdumieni. Miłośnicy kotów wychwalali Musyę, a miłośnicy psów byli wzruszeni jej łagodną naturą. Wygląda na to, że Musya przekazała tę samą dobroć, która została jej kiedyś okazana przez Alice.

CutestPaw

Ale jak kocięta czułyby się dzieląc swoją matkę? Rodzina była jeszcze bardzo młoda, by mieć jakiekolwiek walki między sobą i obecnie żyją w harmonii. Tylko przyszłość pokaże, jak więź między jeżem a kociakiem będzie się rozwijać, gdy się zestarzeją.

Lekcja

Jest to historia rozgrzewająca serce i szczerze mówiąc, niezwykła. Pokazuje, że nawet zwierzęta mają siłę, aby nie tylko opiekować się osieroconymi zwierzętami, ale także walczyć z własnymi instynktami i zapewnić im komfort i opiekę.

Wszyscy powinniśmy uczyć się od Musyi i jej bezinteresowności, a także mieć nadzieję i modlić się o to, by ludzie starali się współdziałać ze sobą tak jak ten młody kot bez względu na wszystko.

Weterynarz zdziwił się, gdy ujrzał te małe „kociątka”

Psy bardzo często wychodzą na pierwszy plan w słodkich historiach o zwierzętach i mimo że mają ujmującą naturę, to koty też powinny być docenione. Jeden kot, w szczególności, skradł serce Rosji swoim niesamowitym instynktem macierzyńskim.

Ten bezpański kot bez wątpienia byłby gotów walczyć z każdym, w tym z samą Matką Naturą, kto odważyłby się stanąć między nią a jej …dziećmi. Nie będziemy psuć całej historii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Zalecamy zaopatrzyć się w chusteczkę lub dwie!

Mroźno

Gwiazda to Musya, która nie zawsze była mieszkańcem Sadgorod Zoo w Rosji. W tej lokalnej atrakcji mieszkały tygrysy, niedźwiedzie, lamparty, jaszczurki, wielbłądy, renifery, żółwie, małpy i lwy, ale nigdy koty.

ZooInstitutes/Sadgorod

Kiedy w pewien mroźny zimowy poranek pracownica zoo Alice szła do pracy, zauważyła coś niezwykłego. To, co wydawało jej się małą kupką ziemi, zdawało się poruszać. Po bliższym przyjrzeniu się, szybko zorientowała się, że to coś zupełnie innego.

Uratowana

Musya była maleńkim kociakiem. Była tak mała, że właściwie idealnie mieściła się w dłoni Alice. Miała nawet sople przyklejone do nosa! Alice martwiła się, że nowa przyjaciółka nie przeżyje nawet nocy.

Youtube/Andriy Sabatura

Aby zapewnić kociakowi ciepło, włożyła Musyę do swojej kurtki i poszła do pracy, gdzie wraz ze współpracownikami zjednoczyła się i zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby pomóc maluchowi. Potem jedyne, co mogli to czekać, mieć nadzieję i modlić się. Ale Musya miała ich wszystkich zszokować.

Silniejsza niż się wydawało

Ku niedowierzaniu wszystkich, Musya przetrwała pierwszą noc, potem drugą, a następnie trzecią. Pomiędzy zmianami opiekunowie przychodzili do pokoju dla personelu, aby obsypać ją miłością i czułością.

ZooInstitutes/Sadgorod

Mimo, że Musya wciąż miała niedowagę i była bardzo słaba, nabrała nowych chęci do życia i codziennie wstawała i biegała. Z upływem dni stawała się coraz silniejsza i szybko stała się częścią rodziny w zoo.

Eksplorowanie

Gdy dorastała, właściciele zoo zauważyli, że tęskni za odkrywaniem. Przez okno pokoju dla pracowników, gdzie miała jedyny kontakt ze światem zewnętrznym, czuła się uwięziona, ale trzymano ją w tym pokoju, by była bezpieczna. W końcu po drugiej stronie szyby były dzikie zwierzęta.

ZooInstitutes/Sadgorod

Ale pewnego dnia, gdy Alice otworzyła drzwi, Musya wymknęła się na zewnątrz. Miała wtedy rok i do tej pory opuszczała zoo tylko na krótkie spacery na smyczy. Alice natychmiast wpadła w panikę! Jak mała Musya będzie umiała o siebie zadbać?

Zaginiona

Alice spędziła dwa dni, szukając Musyi po całym terenie. Za każdym razem, gdy mijała wybieg krokodyla, żołądek jej się zaciskał. Co jeśli weszła do niewłaściwej zagrody? Co jeśli nie była wystarczająco szybka? W jej głowie pojawiały się wszystkie możliwe scenariusze, w jakie mogła się wpakować ta futrzana kulka.

ZooInstitutes/Sadgorod

Doradzano Alice, żeby nie spodziewała się, że zobaczy Musyę ponownie, ale nie chciała ich słuchać. Miała wiarę i nadzieję, że naturalny instynkt Musyi w końcu zaprowadzi ją z powrotem do domu i do opiekunki. Czasami wystarczy tylko trochę wiary!

Powrót

Okazało się, że Alice miała rację co do Musyi i kiedy wszyscy stracili już nadzieję na jej powrót, kotka postanowiła wrócić. Alice zobaczyła ją, jak łapie za szklane drzwi, te same, przez które kilka dni wcześniej desperacko chciała uciec.

TheSprucePets

Gdy tylko zobaczyła zwierzątko nie mogła powstrzymać się od płaczu. Na początku zamierzała znaleźć jej dom gdzie indziej, ale jak zdała sobie sprawę, jak bardzo przywiązała się do swojego futrzanego przyjaciela, nie sądziła, że będzie w stanie zmusić się do pożegnania. Sama adoptowała Musyę, a miłość między nimi wciąż rosła.

Znaki ostrzegawcze

Wszystko wróciło do normy, ale po kilku tygodniach Alice zauważyła różnicę w swoim ukochanym kocie. Musya była ospała i marudna. Zawsze miała figlarną osobowość, często chowała się za obrusem i bawiła się z tymi, którzy przechodzili, ale ostatnio to zachowanie zmieniło się.

WordPress/BlackCatRescue

Alice pomyślała, że może jej się nudzić, więc postanowiła zostawić otwarte drzwi, aby mogła swobodnie poruszać się po terenie. Ale jak się okazało, Musya nie wydawała się już zainteresowana zwiedzaniem. Zamiast tego, po prostu leżała na ziemi na zewnątrz, siedząc i czekając.

Ponownie zagubiona

Alice wróciła do pokoju opiekunów po karmieniu, aby napić się gorącej herbaty. Ale kiedy tam dotarła, Musyi nigdzie nie było. Tym razem nie wpadła w panikę. Alice wiedziała, że Musya jest sprytna.

Trip Advisor/ Sadgorod Zoo

Już raz udało jej się wrócić, więc Alice była pewna, że uda jej się to ponownie. Ale gdy minął drugi dzień, deszcz zaczął padać mocniej, niżod bardzo dawna. Zwierzęta się wyłączyły. Coś się zbliżało. Wtedy usłyszała grzmot.

Poszukiwania

Alice i inni opiekunowie chwycili za latarki, by przeszukać każdy zakamarek zoo. Była pewna, że Musya nie opuściłaby tego terenu. Tutaj było jedzenie i mnóstwo małych gryzoni, które mogły polować i zapewnić Musyi rozrywkę.

WENLC

Zaczęli poszukiwania na parkingu, gdzie nie było nic oprócz samochodów, ale gdy tylko dotarli do wybiegu dla lwów, usłyszeli krzyk. Alice podążyła za hałasem do zalesionej części zoo. W głębi krzaka zobaczyła Musyę. Jednak nie była ona sama. Coś pełzało po jej klatce piersiowej.

Nowa mama

Kiedy Musya odmówiła odejścia, Alice weszła w krzaki. Razem z nią były cztery nowo narodzone maluchy, a wśród nich małe jeże! Alice nie wiedziała, co robić. Skąd one się wzięły i dlaczego były z Musyą?

Wertimg

Na początku wydawało się, że Musya po prostu urodziła obok małych jeżyków, ale kiedy Alice przyjrzała się bliżej, okazało się, że chodziło o coś więcej.

Zagubiony weterynarz

Gdy się upewniłą, że nie oddzieliła kotki od jej dzieci, załadowała wszystkie do pudełka z kocami i przeniosła je do pokoju weterynaryjnego. Miała więcej pytań niż odpowiedzi. Kiedy opowiedziała weterynarzowi o Musyi, ten roześmiał się. Ale kiedy otworzył pudełko, uśmiech zniknął mu z twarzy.

WeLoveCatsAndKittens

Głębokie linie wryły się w jego czoło. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”, wyszeptał, zanim sprawdził Musyę i jej młode. Rozdzielił gatunek do dwóch pudełek, po czym wyszedł, aby porozmawiać z Alice. Kiedy wrócili, dowiedzieli się, co się dzieje.

Stało się coś dziwnego

Gdy wrócili do pokoju, zobaczyli, że Musya zabrała swoje małe i przeniosła je jedno po drugim do jeży. Siedziała wśród nich, dumna mrucząc, gdy zagrzebywały się w niej dla ciepła.

DailyMail

Wyglądało na to, że Musya uważała jeża za swoje dzieci! Ale pytanie brzmiało: jak to się stało, że jeże nie zrobiły jej krzywdy swoimi kolcami? Czy nie krzywdziły młodych kociąt, z którymi przebywały? Ale kiedy Alice obserwowała rozwój sytuacji, coś się wyjaśniło.

Adoptowane dzieci

Musya adoptowała emocjonalnie i fizycznie wszystkie osiem jeży. I chociaż ich ukłucia odstraszyłyby wiele zwierząt, Musya nie była taka jak większość stworzeń.

DailyMail

Alice była zdumiona, ale wciąż martwiła się o bezpieczeństwo maluchów. Były noworodkami, z zamkniętymi uszami i oczami i nie mieli nikogo, kto mógłby ich chronić przed ich przybranym rodzeństwem jeży i ich bardzo ostrymi igłami.

Próbowała je rozdzielić

Mimo że istoty ludzkie adoptujące dzieci wydają się być szlachetną koncepcją, dla Alice, która spędziła dorosłe życie wśród zwierząt, szokiem było zobaczyć kota opiekującego się jeżykami, gdy ona miała już własne kocięta.

YouTube/ ABC News

Zabrała jeże i próbowała karmić je z butelki. Jednak po godzinach odmowy nie miała innego wyjścia, jak tylko zwrócić je nowej mamie. Alice nie wiedziała, że to nie był pierwszy przypadek adopcji międzygatunkowej.

Nie sam

Inny kot w Rosji o imieniu Rosinka trafił na pierwsze strony gazet po adopcji małej wiewiórki o imieniu Fyodor. Młode stworzenie zostało przyniesione do domu przez opiekuna zoo po tym, jak zostało porzucone przez matkę.

HighstyLife

Na szczęście Rosinka natychmiast zaczęła go pocieszać i przyjęła rolę jego przybranej matki. Przez to zastanawiamy się, o co chodzi z kotami w Rosji, ponieważ mają tendencję do pomagania innym zwierzętom w potrzebie bardziej niż gdziekolwiek indziej.

Opiekuńcze zwierzęta

Koty są powszechnie niezrozumiane. W porównaniu z psami, są mniej popularnym zwierzęciem domowym. Wielu miłośników kotów przypisuje to ich złośliwemu usposobieniu. Jednakże, właściciele kotów na całym świecie zjednoczyli się, by podzielić się korzyściami płynącymi z posiadania puszystego kumpla.

GlobalPetGoodsnb

Mówi się, że posiadanie kota obniża ryzyko chorób serca i pomaga jego właścicielowi lepiej spać. Ich spokojna osobowość łagodzi stres i niepokój, a ich mruczenie jest ciągłą wibracją, która relaksuje. Przede wszystkim jednak właściciele odnajdują się o niezrównanym towarzystwie, jakie zapewnia kot, wylegując się na kanapie i oglądając telewizję.

Utrzymanie rodziny razem

Wbrew instynktom, Alice postanowiła utrzymać rodzinę Musyi razem. Młoda matka zdołała wykarmić i zaopiekować się wszystkimi swoimi dziećmi. Później odkryto, skąd jeże wzięły się w rodzinie.

Creepy World

Okazało się, że ich matka uległa tragicznemu wypadkowi z kosiarką na terenie zoo na początku tamtego tygodnia. Maluchy umierały z głodu, zanim Musya je znalazła. Alice była zdumiona. Czy uratowała je, zanim urodziła swoje kocięta?

Walka z naturą

Chociaż wielu miało wątpliwości, Musya nadal wychowywała jeże jak swoje własne. Alice założyła ich własny dom tuż obok pokoju dla pracowników, aby móc mieć je na oku.

Creepy World

Ku swojemu zaskoczeniu, Musya nie płakała po ukłuciach małych jeży, które z pewnością będą potężne. To tak, jakby instynkt macierzyński przeważył nad jej receptorami bólu. Ludzie z internetu byli zakochani.

Bez walki

Alice podzieliła się zdjęciami matki online, a ludzie są zdumieni. Miłośnicy kotów wychwalali Musyę, a miłośnicy psów byli wzruszeni jej łagodną naturą. Wygląda na to, że Musya przekazała tę samą dobroć, która została jej kiedyś okazana przez Alice.

CutestPaw

Ale jak kocięta czułyby się dzieląc swoją matkę? Rodzina była jeszcze bardzo młoda, by mieć jakiekolwiek walki między sobą i obecnie żyją w harmonii. Tylko przyszłość pokaże, jak więź między jeżem a kociakiem będzie się rozwijać, gdy się zestarzeją.

Lekcja

Jest to historia rozgrzewająca serce i szczerze mówiąc, niezwykła. Pokazuje, że nawet zwierzęta mają siłę, aby nie tylko opiekować się osieroconymi zwierzętami, ale także walczyć z własnymi instynktami i zapewnić im komfort i opiekę.

Wszyscy powinniśmy uczyć się od Musyi i jej bezinteresowności, a także mieć nadzieję i modlić się o to, by ludzie starali się współdziałać ze sobą tak jak ten młody kot bez względu na wszystko.

Advertisement