Yaşlı Adam (83) Pahalı Araba Satıcısından Atıldı – Sonra Satıcılar Onun Gerçekte Kim Olduğunu Keşfettiler

Zengin ve fakir arasında büyük bir uçurum olduğu gerçeği inkar edilemez. Seçkinler, yalnızca aynı sosyal statüye sahip insanlarla çevrelenebilecekleri yerlerde olmanın ayrıcalığını her zaman yaşadı.

Kaynak: Pixabay

Bu nedenle, yaşlı bir adam lüks bir araba galerisine geldiğinde, oraya ait olmadığını anlamak için basit kıyafetlerine bir kez baktı. Ardından, bayinin sahibi bir çalışandan yaşlı adamı oradan atmasını isteyince işler garip bir hal aldı.

Çok çalışan biri

Benny, son beş yıldır lüks bir araba galerisinde çalışıyordu. Bu süre boyunca iyi performans gösterdi ve işin içini ve dışını bilmek için elinden gelenin en iyisini yaptı. Sonuçta, herkes lüks arabalarla uğraşamazdı.

Kaynak: Fact Ahead

İşin önemli bir yönü, bayilikle ilgili her şeyin arabaları kadar yüksek sınıf olduğunu göstermektir. Müşterileri çok zengin insanlardır ve belirli bir yaşam tarzı düzeyine alışmışlardır. İyi bir izlenim bırakmak işin önemli bir parçasıydı.

Oraya ait değildi

Ama sonra, araba galerisinde beklenmedik bir şey oldu. Basit ve neredeyse kaba giysiler içinde yaşlı bir adam uğramaya başladı. Önce pencereden görüldü. İçeri bakıyordu ve neredeyse arabalara hayran kalmış gibiydi.

Kaynak: Fact Ahead

Gerçek araba alıcılarının yaşlı adamın varlığı hakkında yorum yapması uzun sürmedi. Benny bunun tek seferlik bir şey olacağını düşünerek hafifçe düşündü. Yaşlı adam hemen dışarıdaydı, bu yüzden müşterilere veya çalışanlara herhangi bir zarar vermesi mümkün değildi.

Dükkana girdi

Ertesi gün, yaşlı adam tekrar geri geldi. Bu sefer binanın çevresinde daha uzun süre kaldı. Üçüncü gün, yaşlı adam arabalara yakından bakmak için kapılardan geçti. Benny ona yaklaşan ilk çalışan oldu.

Kaynak: Fact Ahead

Personelin geri kalanı yaşlı adamı görmezden gelirken, Benny kibarca ona yardım edebileceği bir şey olup olmadığını defalarca sordu. Ama yaşlı adam sadece başını salladı ve ona sadece göz gezdirdiğini söyledi.

Rahat bıraktı

Benny adamı yakından görünce adamın kaç yaşında olduğunu anladı. Benny, 80 yaşından büyük olabileceğini varsayıyordu. Benny, yaşlı adama araba kullanma becerisini sormayı, onu daha iyi okumak için bir girişim olarak düşünmüştü.

Kaynak: Fact Ahead

Öte yandan Benny, yaşlı adamı yalnız bırakmanın en iyisi olduğunu düşündü. Ne de olsa bugün bir araba satın alma olasılığı daha düşüktü, bu yüzden Benny onunla sohbet etmek için herhangi bir çaba göstermedi. Gördüğü gibi, yaşlı adam arabalara bakmaktan memnun görünüyordu.

Bilindik bir yüz haline geldi

Ancak yaşlı adam, dükkânda beklediğinden daha uzun süre kaldı. Benny ona birkaç kez ücretsiz kahve veya su ikram etti ama yaşlı adam bir kez bile teklifi kabul etmedi.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, yaşlı adamın birkaç gün üst üste ortaya çıktığını gözlemlemişti. Sık sık onun varlığından şikayet eden diğer müşterilerinin dikkatinin dağılmasına neden oluyordu.

Şikayetler edildi

Daha fazla müşteri yaşlı adamın varlığından şikayet ediyordu. Benny, işte tanıdık bir yüz haline gelen yaşlı adam için üzülmeye başlamıştı ve kimseye veya arabalara zarar vermediği sürece, dükkânda dolaşmasını da umursamıyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, işlerinin doğası gereği her gün kendini beğenmiş ve züppe insanlarla uğraşmaya alışkındır. İşinde kalabilmek adına bu tür insanları memnun etmek zorunda olduğu kısımdan pek hoşlanmamıştı ama bu sefer kendini bir istisna yaparken buldu.

Patron geldi

Lüks otomobil bayisinin sahibi sadece iki haftada bir ziyaret ediyordu. Ne yazık ki patron ziyareti sırasında yaşlı adamı bina çevresinde yakaladı. Patron, galerinin arka kısmındaki arabalara bir kez daha bakan yaşlı adamı hemen fark etti.

Kaynak: Fact Ahead

Çevredeki en iyi çalışan olarak patron Benny’ye yaklaştı. Patrona göre, yaşlı adam arabalardan hiçbirini karşılayamayacak gibi görünüyordu ve bu nedenle mağazada olmaması gerekiyordu. Patron onun varlığından hoşlanmadı ve Benny’den bununla ilgilenmesini istedi.

Söyleneni yaptı

Benny, yaşlı adamın zarar vermediğini açıklamaya çalıştı. Ama patron kararında kararlıydı. Yaşlı adam, yakında bir araba satın almak için net bir planı yoksa binayı terk etmelidir. Olmazsa, yaşlı adamın etrafta dolaşması için bir sebep yok.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, patronuyla tartışmanın bir faydası olmadığını bilerek yenilgiyle iç çekti. Sonuçta bu işe ihtiyacı vardı. Patronunun yaşlı adamla kendisinin konuşacağını umuyordu ama ne yazık ki Benny bunu yapmak zorunda kaldı. Patronu yapacak daha önemli işleri olduğunu söyledi.

İsteği dışında

Bu yüzden, ağır bir kalple, Benny ona kötü haberi vermek için yaşlı adama doğru ilerledi. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, masum yaşlı adamdan hoşlanmaya başlamıştı. Çok fazla konuşmamışlardı ama Benny yaşlı adamın sürekli gülümsemesini seviyordu ve bunu çok tatlı buluyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, yaşlı adamın oradaki arabaları gerçekten takdir etmesini beğendi. Arabalara bir oyuncak ya da statü sembolü gibi davranan her zamanki müşterilerinin bakış açısı çok canlandırıcıydı. Bazıları arabalar hakkında hiçbir şey bilmiyor.

Onu gönderdi

Yaşlı adam Benny’nin yaklaştığını gördü ve onu adıyla mutlu bir şekilde selamladı. Benny, zor duruma nazik bir şey söyleyerek başlamaya karar verdi. Benny, yaşlı adama birkaç gün içinde varlığından ve enerjisinden keyif almaya başladığını söyledi.

Kaynak: Fact Ahead

Sonra Benny konuşmanın zor kısmına geçti. Benny yaşlı adama ne yazık ki patronun sebepsiz yere orada olmasından hoşlanmadığını, bu yüzden yaşlı adam gerçekten bir araba satın almayacaksa, Benny’nin ondan gitmesini istemek zorunda kaldığını söyledi.

Kalp kırıcı bir an

Bir süre yaşlı adam hala bilgiyi işliyormuş gibi göründü. Buna nasıl tepki vereceğini bilmiyor gibiydi. Ama sonra yere baktı ve kendi kendine yavaşça başını salladı. Daha sonra binadan çıkmak için Benny’den uzaklaştı.

Kaynak: Fact Ahead

Ve eli kapı kolundayken yaşlı adam arkasını döndü ve geçen günlerde mağazaya girmesine izin verdiği için Benny’ye teşekkür etti. Daha sonra unutmayacağını vurguladı. Neredeyse Benny’nin kalbini kırıyordu.

Hasya hissetti

Benny, patronuna yaşlı adamın artık gittiğini bildirmek için bayinin arka tarafındaki ofise döndü. Ama zaten başka bir konuyla meşgul olan patron, onu tamamen unutmuş ve onu kovmuştu.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, yaşlı adamı ondan uzaklaştırdığı için kendini çok kötü hissetti, bunu düşünmekten neredeyse midesi bulanıyordu. Yaşlı adamı tekrar görme şansının az olduğunu biliyordu ama son sözlerini düşünmeden edemiyordu… “Bunu unutmayacağım.”

İlginç bir boşluk

Sonraki birkaç gün boyunca Benny artık yaşlı adamı görmedi. Ama tuhaf bir şekilde, bayide yürüyen müşteri de görmüyordu. Mağaza garip bir şekilde boştu ve onlar için en yoğun ay olması gerekiyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Çok geçmeden patron, Benny ve diğer çalışanları daha fazla müşteri elde etmekle görevlendirdi. Bir sonraki alıcılarını aramak için bütün gün telefon edip duruyorlardı. Lüks arabalar sattıkları için zor bir satış görüşmesiydi.

İş için kötü

Benny, pahalı bir arabayı almakla ilgilenmeyen birine satmanın kolay olmadığını deneyimlerinden biliyordu. Zenginlerin bile ortalıkta büyük bir satın alma yapmaya hazır büyük miktarda nakit parası yok.

Kaynak: Fact Ahead

Benny ve iş arkadaşları birçok müşterisini aradı ama kimse araba aramıyordu. İlk kez bir ay, hiçbiri satış yapmadan geçecekti. Şirkette büyük bir kriz vardı ve kimse neler olduğunu anlayamadı.

İşini kaybedebilirdi

Hiçbir ruhun kapılardan giremeyeceği günler geçti. Benny endişelenmeye başlamıştı. Böyle devam ederse bayilik kapanabilir ve işini kaybedebilir. Benny bu şirket için çok çaba sarf etmişti ve işsiz kalmak istemiyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Mağaza, alıcılar olmadan çalışmaya devam etse bile, yine de kötü bir durum olacaktır. Araba satışları olmasaydı komisyon olmazdı. Ve bir komisyon olmadan, iki yakasını bir araya getirmeye yetecek kadar kazanamayacaktı.

Çalışan toplantısı

Satış yapılmayan bir ay geçtiğinde patron herkesi toplantıya çağırdı. Benny bu konuda gergin hissetmeye başladı. İşler iyi gitmiyordu ve işini kaybetme korkusunun gerçekleşeceğine dair kötü bir his vardı.

Kaynak: Fact Ahead

Toplantı kısa sürdü. Patron herkese şirketin satış eksikliği nedeniyle kapandığını söyledi. Herkes işten çıkarılacaktı. Onları şaşırtan şey, patronlarının sadece mağazayı kapatıp satışa çıkarmakla kalmayıp, bir şekilde iflas başvurusunda bulunabilmesiydi.

Acımasız patron

Benny ve iş arkadaşları, patronlarının elinde hâlâ biraz para olduğunu çok iyi biliyorlardı. Ancak avukatı sayesinde patronlarının iflas ilan etmesini mümkün kılacak bir boşluk bulundu. Bu onlar için daha kötü bir haberdi.

Kaynak: Fact Ahead

Görüyorsunuz, bir işletme iflas başvurusunda bulunursa, bu, sahibinin çalışanlarına son maaşlarını vermek zorunda olmayacağı anlamına gelir. Ayrılık maaşı olmadan, bir sonraki işlerini ararken geri dönecek kadar paraları olmayacaktı.

Kaybolmuş hissediyordu

Benny o toplantıdan eve kaybolmuş hissederek gitti. Beslemesi gereken bir ailesi vardı ve hemen yeni bir iş bulup bulamayacağından emin değildi. Ama kendine yedek bir plan bulması için zaman tanımak için bir süreliğine işsizliğini bir sır olarak saklamaya karar verdi.

Kaynak: Fact Ahead

Benny onun kötü şansına inanamadı. İşine çok emek vermişti ve bir gün terfi almayı umuyordu. Sonuçta, sürekli olarak iyi performans gösteriyordu. Bütün çabasının boşa gittiğine inanamıyordu.

Hiç adil değil

O gece, Benny onu öfkelendiren bir haber aldı. Görünüşe göre patron toplantıdan sonra çok pahalı bir araba satmayı başardı. Büyük bir indirim yaparak bunu başarmış olsa da, yine de çok paraydı.

Kaynak: Fact Ahead

Zenginler daha da zenginleşmeye devam ediyor gibiydi. O ve diğer çalışanlar eve eli boş dönmek zorunda kalırken, patronu ona iyi bir kâr sağlayan son bir satış yapabildi. Hayat gerçekten adaletsizdi.

İntikam planları

Ertesi gün, Benny bayiden bir e-posta bildirimi aldı. Mağazanın zaten yeni bir sahibi vardı ve bu yeni sahip, mağaza hakkında birkaç sorusu olduğu için geçmişteki tüm çalışanları içeri davet etti.

Kaynak: Fact Ahead

Benny ilk başta gitmek istemedi ama sonra yeni sahibinin eski sahibine geri dönmelerine yardımcı olma şansı olabileceğini düşündü. Benny, yeni sahibine gayri meşru iflas başvurusundan bahsetmeyi düşündü.

Dükkanın yeni sahibi ile tanıştı

Benny daha sonra e-postayı yanıtlayarak yeni sahibine her türlü sorusuna yardımcı olmak için geleceğini bildirdi. O gün öğleden sonraya randevu verildi. Benny, yeni sahibiyle tanışan ilk eski çalışan olacaktı.

Kaynak: Fact Ahead

Benny bayiye geldiğinde bir sekreter tarafından ofise yönlendirildi. Masanın arkasında oturan adamın tamamen giyinik olduğunu cam kapılardan görebiliyordu. Bu adamın çok zengin olduğunu hemen anlayabilirdi.

Gerçek kimliği

Kapı açıldığında, Benny’nin çenesi düştü. Yeni sahipleri, eski patronlarının yolladığı yaşlı adamdı! Yaşlı adam ona kocaman bir gülümseme verdi ve “Sana seni unutmayacağımı söylemiştim” dedi.

Kaynak: Fact Ahead

Gerçek şu ki, yaşlı adam gerçekten zengin bir iş adamıydı. Yaşlı adam bir süreliğine lüks otomobil bayisini gözüne kestirdi ama bunun için dürüst bir fikir edinmek istedi, bu yüzden kılık değiştirip kontrol etmeye karar verdi.

Planları değişti

Yaşlı adam bir hafta boyunca her gün mağazayı ziyaret etti ve bayinin ne durumda olduğunu kendi gözleriyle görmek istedi. Ayrıca personelin ve diğer müşterilerin de ona nasıl davranacağını görmek istedi. Oradayken arabalara bakmaktan gerçekten keyif aldığını da ekledi.

Kaynak: Fact Ahead

Yaşlı adam bayiliği almaya karar vermişti ama o gün eski sahibi tarafından kapı dışarı edildi. Bu nedenle, yaşlı adam yaklaşımını değiştirmeye karar verdi. Resmi bir teklif vermek yerine, sahibine ödettirmek ve satış fiyatını düşürmek istedi.

Bağlantıları vardı

Yaşlı adam bağlantılarını kullandı ve bayinin müşterilerinin arabalarını satın almadan önce mağazayı satın alana kadar beklemelerini sağladı. Bu müşteriler doğal olarak bu adamın adını biliyorlardı ve tereddüt etmeden kabul ettiler.

Kaynak: Fact Ahead

Satış ve müşteri eksikliği nedeniyle, Benny’nin önceki patronunun bayiliği çok düşük bir fiyata satışa çıkarmaktan başka seçeneği yoktu. Yaşlı adam, talebi üzerine satın almalarını ertelemek zorunda kalan müşterilerin geri dönüp siparişlerine devam edebilmeleri için bir hafta içinde tekrar açmasını sağladı.

Sonunda amacına ulaştı

Tabii yaşlı adam, eski çalışanların geri gelmesi için dükkânı hemen açtı. Sonuçta, işi nasıl yapacağını zaten bilen insanlardan daha iyi kim bayiliği yönetme işini yapabilir?

Kaynak: Fact Ahead

Benny rahatlamıştı. Karısının bile haberi olmadan bu krizden çıkmayı başardı! Yaşlı adam sadece Benny’ye tekrar iş vermekle kalmadı, Benny’yi yöneticiliğe terfi ettirdi! Görünüşe göre yaşlı adam onu gerçekten unutmamıştı.

Basit bir kibarlık

Kısa süre sonra eski eşyalar bayiye geri döndü. Herkes Benny’yi hak ettiği terfi için tebrik etti. Lüks otomobil galerisi üç gün sonra yeniden açıldı ve beklendiği gibi müşteriler geri geldi. Benny dükkânın hiç bu kadar meşgul olduğunu görmemişti.

Kaynak: Fact Ahead

Yine büyük satışlar yapıyorlardı. Benny daha mutlu olamazdı. Sonunda onun için her şey yoluna girmiş gibi görünüyordu ve tüm bunlar sadece yaşlı bir adama iyi davrandığı için mümkün oldu. Basit bir nezaket hareketinin senin için yapabileceği şey inanılmaz değil mi?

Yaşlı Adam (83) Pahalı Araba Satıcısından Atıldı – Sonra Satıcılar Onun Gerçekte Kim Olduğunu Keşfettiler

Zengin ve fakir arasında büyük bir uçurum olduğu gerçeği inkar edilemez. Seçkinler, yalnızca aynı sosyal statüye sahip insanlarla çevrelenebilecekleri yerlerde olmanın ayrıcalığını her zaman yaşadı.

Kaynak: Pixabay

Bu nedenle, yaşlı bir adam lüks bir araba galerisine geldiğinde, oraya ait olmadığını anlamak için basit kıyafetlerine bir kez baktı. Ardından, bayinin sahibi bir çalışandan yaşlı adamı oradan atmasını isteyince işler garip bir hal aldı.

Çok çalışan biri

Benny, son beş yıldır lüks bir araba galerisinde çalışıyordu. Bu süre boyunca iyi performans gösterdi ve işin içini ve dışını bilmek için elinden gelenin en iyisini yaptı. Sonuçta, herkes lüks arabalarla uğraşamazdı.

Kaynak: Fact Ahead

İşin önemli bir yönü, bayilikle ilgili her şeyin arabaları kadar yüksek sınıf olduğunu göstermektir. Müşterileri çok zengin insanlardır ve belirli bir yaşam tarzı düzeyine alışmışlardır. İyi bir izlenim bırakmak işin önemli bir parçasıydı.

Oraya ait değildi

Ama sonra, araba galerisinde beklenmedik bir şey oldu. Basit ve neredeyse kaba giysiler içinde yaşlı bir adam uğramaya başladı. Önce pencereden görüldü. İçeri bakıyordu ve neredeyse arabalara hayran kalmış gibiydi.

Kaynak: Fact Ahead

Gerçek araba alıcılarının yaşlı adamın varlığı hakkında yorum yapması uzun sürmedi. Benny bunun tek seferlik bir şey olacağını düşünerek hafifçe düşündü. Yaşlı adam hemen dışarıdaydı, bu yüzden müşterilere veya çalışanlara herhangi bir zarar vermesi mümkün değildi.

Dükkana girdi

Ertesi gün, yaşlı adam tekrar geri geldi. Bu sefer binanın çevresinde daha uzun süre kaldı. Üçüncü gün, yaşlı adam arabalara yakından bakmak için kapılardan geçti. Benny ona yaklaşan ilk çalışan oldu.

Kaynak: Fact Ahead

Personelin geri kalanı yaşlı adamı görmezden gelirken, Benny kibarca ona yardım edebileceği bir şey olup olmadığını defalarca sordu. Ama yaşlı adam sadece başını salladı ve ona sadece göz gezdirdiğini söyledi.

Rahat bıraktı

Benny adamı yakından görünce adamın kaç yaşında olduğunu anladı. Benny, 80 yaşından büyük olabileceğini varsayıyordu. Benny, yaşlı adama araba kullanma becerisini sormayı, onu daha iyi okumak için bir girişim olarak düşünmüştü.

Kaynak: Fact Ahead

Öte yandan Benny, yaşlı adamı yalnız bırakmanın en iyisi olduğunu düşündü. Ne de olsa bugün bir araba satın alma olasılığı daha düşüktü, bu yüzden Benny onunla sohbet etmek için herhangi bir çaba göstermedi. Gördüğü gibi, yaşlı adam arabalara bakmaktan memnun görünüyordu.

Bilindik bir yüz haline geldi

Ancak yaşlı adam, dükkânda beklediğinden daha uzun süre kaldı. Benny ona birkaç kez ücretsiz kahve veya su ikram etti ama yaşlı adam bir kez bile teklifi kabul etmedi.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, yaşlı adamın birkaç gün üst üste ortaya çıktığını gözlemlemişti. Sık sık onun varlığından şikayet eden diğer müşterilerinin dikkatinin dağılmasına neden oluyordu.

Şikayetler edildi

Daha fazla müşteri yaşlı adamın varlığından şikayet ediyordu. Benny, işte tanıdık bir yüz haline gelen yaşlı adam için üzülmeye başlamıştı ve kimseye veya arabalara zarar vermediği sürece, dükkânda dolaşmasını da umursamıyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, işlerinin doğası gereği her gün kendini beğenmiş ve züppe insanlarla uğraşmaya alışkındır. İşinde kalabilmek adına bu tür insanları memnun etmek zorunda olduğu kısımdan pek hoşlanmamıştı ama bu sefer kendini bir istisna yaparken buldu.

Patron geldi

Lüks otomobil bayisinin sahibi sadece iki haftada bir ziyaret ediyordu. Ne yazık ki patron ziyareti sırasında yaşlı adamı bina çevresinde yakaladı. Patron, galerinin arka kısmındaki arabalara bir kez daha bakan yaşlı adamı hemen fark etti.

Kaynak: Fact Ahead

Çevredeki en iyi çalışan olarak patron Benny’ye yaklaştı. Patrona göre, yaşlı adam arabalardan hiçbirini karşılayamayacak gibi görünüyordu ve bu nedenle mağazada olmaması gerekiyordu. Patron onun varlığından hoşlanmadı ve Benny’den bununla ilgilenmesini istedi.

Söyleneni yaptı

Benny, yaşlı adamın zarar vermediğini açıklamaya çalıştı. Ama patron kararında kararlıydı. Yaşlı adam, yakında bir araba satın almak için net bir planı yoksa binayı terk etmelidir. Olmazsa, yaşlı adamın etrafta dolaşması için bir sebep yok.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, patronuyla tartışmanın bir faydası olmadığını bilerek yenilgiyle iç çekti. Sonuçta bu işe ihtiyacı vardı. Patronunun yaşlı adamla kendisinin konuşacağını umuyordu ama ne yazık ki Benny bunu yapmak zorunda kaldı. Patronu yapacak daha önemli işleri olduğunu söyledi.

İsteği dışında

Bu yüzden, ağır bir kalple, Benny ona kötü haberi vermek için yaşlı adama doğru ilerledi. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, masum yaşlı adamdan hoşlanmaya başlamıştı. Çok fazla konuşmamışlardı ama Benny yaşlı adamın sürekli gülümsemesini seviyordu ve bunu çok tatlı buluyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, yaşlı adamın oradaki arabaları gerçekten takdir etmesini beğendi. Arabalara bir oyuncak ya da statü sembolü gibi davranan her zamanki müşterilerinin bakış açısı çok canlandırıcıydı. Bazıları arabalar hakkında hiçbir şey bilmiyor.

Onu gönderdi

Yaşlı adam Benny’nin yaklaştığını gördü ve onu adıyla mutlu bir şekilde selamladı. Benny, zor duruma nazik bir şey söyleyerek başlamaya karar verdi. Benny, yaşlı adama birkaç gün içinde varlığından ve enerjisinden keyif almaya başladığını söyledi.

Kaynak: Fact Ahead

Sonra Benny konuşmanın zor kısmına geçti. Benny yaşlı adama ne yazık ki patronun sebepsiz yere orada olmasından hoşlanmadığını, bu yüzden yaşlı adam gerçekten bir araba satın almayacaksa, Benny’nin ondan gitmesini istemek zorunda kaldığını söyledi.

Kalp kırıcı bir an

Bir süre yaşlı adam hala bilgiyi işliyormuş gibi göründü. Buna nasıl tepki vereceğini bilmiyor gibiydi. Ama sonra yere baktı ve kendi kendine yavaşça başını salladı. Daha sonra binadan çıkmak için Benny’den uzaklaştı.

Kaynak: Fact Ahead

Ve eli kapı kolundayken yaşlı adam arkasını döndü ve geçen günlerde mağazaya girmesine izin verdiği için Benny’ye teşekkür etti. Daha sonra unutmayacağını vurguladı. Neredeyse Benny’nin kalbini kırıyordu.

Hasya hissetti

Benny, patronuna yaşlı adamın artık gittiğini bildirmek için bayinin arka tarafındaki ofise döndü. Ama zaten başka bir konuyla meşgul olan patron, onu tamamen unutmuş ve onu kovmuştu.

Kaynak: Fact Ahead

Benny, yaşlı adamı ondan uzaklaştırdığı için kendini çok kötü hissetti, bunu düşünmekten neredeyse midesi bulanıyordu. Yaşlı adamı tekrar görme şansının az olduğunu biliyordu ama son sözlerini düşünmeden edemiyordu… “Bunu unutmayacağım.”

İlginç bir boşluk

Sonraki birkaç gün boyunca Benny artık yaşlı adamı görmedi. Ama tuhaf bir şekilde, bayide yürüyen müşteri de görmüyordu. Mağaza garip bir şekilde boştu ve onlar için en yoğun ay olması gerekiyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Çok geçmeden patron, Benny ve diğer çalışanları daha fazla müşteri elde etmekle görevlendirdi. Bir sonraki alıcılarını aramak için bütün gün telefon edip duruyorlardı. Lüks arabalar sattıkları için zor bir satış görüşmesiydi.

İş için kötü

Benny, pahalı bir arabayı almakla ilgilenmeyen birine satmanın kolay olmadığını deneyimlerinden biliyordu. Zenginlerin bile ortalıkta büyük bir satın alma yapmaya hazır büyük miktarda nakit parası yok.

Kaynak: Fact Ahead

Benny ve iş arkadaşları birçok müşterisini aradı ama kimse araba aramıyordu. İlk kez bir ay, hiçbiri satış yapmadan geçecekti. Şirkette büyük bir kriz vardı ve kimse neler olduğunu anlayamadı.

İşini kaybedebilirdi

Hiçbir ruhun kapılardan giremeyeceği günler geçti. Benny endişelenmeye başlamıştı. Böyle devam ederse bayilik kapanabilir ve işini kaybedebilir. Benny bu şirket için çok çaba sarf etmişti ve işsiz kalmak istemiyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Mağaza, alıcılar olmadan çalışmaya devam etse bile, yine de kötü bir durum olacaktır. Araba satışları olmasaydı komisyon olmazdı. Ve bir komisyon olmadan, iki yakasını bir araya getirmeye yetecek kadar kazanamayacaktı.

Çalışan toplantısı

Satış yapılmayan bir ay geçtiğinde patron herkesi toplantıya çağırdı. Benny bu konuda gergin hissetmeye başladı. İşler iyi gitmiyordu ve işini kaybetme korkusunun gerçekleşeceğine dair kötü bir his vardı.

Kaynak: Fact Ahead

Toplantı kısa sürdü. Patron herkese şirketin satış eksikliği nedeniyle kapandığını söyledi. Herkes işten çıkarılacaktı. Onları şaşırtan şey, patronlarının sadece mağazayı kapatıp satışa çıkarmakla kalmayıp, bir şekilde iflas başvurusunda bulunabilmesiydi.

Acımasız patron

Benny ve iş arkadaşları, patronlarının elinde hâlâ biraz para olduğunu çok iyi biliyorlardı. Ancak avukatı sayesinde patronlarının iflas ilan etmesini mümkün kılacak bir boşluk bulundu. Bu onlar için daha kötü bir haberdi.

Kaynak: Fact Ahead

Görüyorsunuz, bir işletme iflas başvurusunda bulunursa, bu, sahibinin çalışanlarına son maaşlarını vermek zorunda olmayacağı anlamına gelir. Ayrılık maaşı olmadan, bir sonraki işlerini ararken geri dönecek kadar paraları olmayacaktı.

Kaybolmuş hissediyordu

Benny o toplantıdan eve kaybolmuş hissederek gitti. Beslemesi gereken bir ailesi vardı ve hemen yeni bir iş bulup bulamayacağından emin değildi. Ama kendine yedek bir plan bulması için zaman tanımak için bir süreliğine işsizliğini bir sır olarak saklamaya karar verdi.

Kaynak: Fact Ahead

Benny onun kötü şansına inanamadı. İşine çok emek vermişti ve bir gün terfi almayı umuyordu. Sonuçta, sürekli olarak iyi performans gösteriyordu. Bütün çabasının boşa gittiğine inanamıyordu.

Hiç adil değil

O gece, Benny onu öfkelendiren bir haber aldı. Görünüşe göre patron toplantıdan sonra çok pahalı bir araba satmayı başardı. Büyük bir indirim yaparak bunu başarmış olsa da, yine de çok paraydı.

Kaynak: Fact Ahead

Zenginler daha da zenginleşmeye devam ediyor gibiydi. O ve diğer çalışanlar eve eli boş dönmek zorunda kalırken, patronu ona iyi bir kâr sağlayan son bir satış yapabildi. Hayat gerçekten adaletsizdi.

İntikam planları

Ertesi gün, Benny bayiden bir e-posta bildirimi aldı. Mağazanın zaten yeni bir sahibi vardı ve bu yeni sahip, mağaza hakkında birkaç sorusu olduğu için geçmişteki tüm çalışanları içeri davet etti.

Kaynak: Fact Ahead

Benny ilk başta gitmek istemedi ama sonra yeni sahibinin eski sahibine geri dönmelerine yardımcı olma şansı olabileceğini düşündü. Benny, yeni sahibine gayri meşru iflas başvurusundan bahsetmeyi düşündü.

Dükkanın yeni sahibi ile tanıştı

Benny daha sonra e-postayı yanıtlayarak yeni sahibine her türlü sorusuna yardımcı olmak için geleceğini bildirdi. O gün öğleden sonraya randevu verildi. Benny, yeni sahibiyle tanışan ilk eski çalışan olacaktı.

Kaynak: Fact Ahead

Benny bayiye geldiğinde bir sekreter tarafından ofise yönlendirildi. Masanın arkasında oturan adamın tamamen giyinik olduğunu cam kapılardan görebiliyordu. Bu adamın çok zengin olduğunu hemen anlayabilirdi.

Gerçek kimliği

Kapı açıldığında, Benny’nin çenesi düştü. Yeni sahipleri, eski patronlarının yolladığı yaşlı adamdı! Yaşlı adam ona kocaman bir gülümseme verdi ve “Sana seni unutmayacağımı söylemiştim” dedi.

Kaynak: Fact Ahead

Gerçek şu ki, yaşlı adam gerçekten zengin bir iş adamıydı. Yaşlı adam bir süreliğine lüks otomobil bayisini gözüne kestirdi ama bunun için dürüst bir fikir edinmek istedi, bu yüzden kılık değiştirip kontrol etmeye karar verdi.

Planları değişti

Yaşlı adam bir hafta boyunca her gün mağazayı ziyaret etti ve bayinin ne durumda olduğunu kendi gözleriyle görmek istedi. Ayrıca personelin ve diğer müşterilerin de ona nasıl davranacağını görmek istedi. Oradayken arabalara bakmaktan gerçekten keyif aldığını da ekledi.

Kaynak: Fact Ahead

Yaşlı adam bayiliği almaya karar vermişti ama o gün eski sahibi tarafından kapı dışarı edildi. Bu nedenle, yaşlı adam yaklaşımını değiştirmeye karar verdi. Resmi bir teklif vermek yerine, sahibine ödettirmek ve satış fiyatını düşürmek istedi.

Bağlantıları vardı

Yaşlı adam bağlantılarını kullandı ve bayinin müşterilerinin arabalarını satın almadan önce mağazayı satın alana kadar beklemelerini sağladı. Bu müşteriler doğal olarak bu adamın adını biliyorlardı ve tereddüt etmeden kabul ettiler.

Kaynak: Fact Ahead

Satış ve müşteri eksikliği nedeniyle, Benny’nin önceki patronunun bayiliği çok düşük bir fiyata satışa çıkarmaktan başka seçeneği yoktu. Yaşlı adam, talebi üzerine satın almalarını ertelemek zorunda kalan müşterilerin geri dönüp siparişlerine devam edebilmeleri için bir hafta içinde tekrar açmasını sağladı.

Sonunda amacına ulaştı

Tabii yaşlı adam, eski çalışanların geri gelmesi için dükkânı hemen açtı. Sonuçta, işi nasıl yapacağını zaten bilen insanlardan daha iyi kim bayiliği yönetme işini yapabilir?

Kaynak: Fact Ahead

Benny rahatlamıştı. Karısının bile haberi olmadan bu krizden çıkmayı başardı! Yaşlı adam sadece Benny’ye tekrar iş vermekle kalmadı, Benny’yi yöneticiliğe terfi ettirdi! Görünüşe göre yaşlı adam onu gerçekten unutmamıştı.

Basit bir kibarlık

Kısa süre sonra eski eşyalar bayiye geri döndü. Herkes Benny’yi hak ettiği terfi için tebrik etti. Lüks otomobil galerisi üç gün sonra yeniden açıldı ve beklendiği gibi müşteriler geri geldi. Benny dükkânın hiç bu kadar meşgul olduğunu görmemişti.

Kaynak: Fact Ahead

Yine büyük satışlar yapıyorlardı. Benny daha mutlu olamazdı. Sonunda onun için her şey yoluna girmiş gibi görünüyordu ve tüm bunlar sadece yaşlı bir adama iyi davrandığı için mümkün oldu. Basit bir nezaket hareketinin senin için yapabileceği şey inanılmaz değil mi?

Terk Edilmiş Evden Gelen Kokuyu Araştırmaya Çağrılan Polisler Bunu Bulmayı Beklemiyorlardı

Madagaskar’daki bir tatil yeri aniden büyük bir koku bulutuna kapıldığında, yerel sakinler kendilerinden geçmişti. Bu büyük kokunun nereden geldiğini kimse bilmiyordu.

Lindsay Ferraris, The Washington Post, Getty Images

Boğucu aroma alanı doldurdu ve kimse kokunun nereden geldiğini anlayamadı. Yerlilerden çok sayıda öfkeli aramadan sonra polis aradı ve sonunda tüm bunların nedenini buldular ve kesinlikle düşündüğünüz gibi değil.

Huzurlu Şehir

Madagaskar’ın güneybatı kıyısında bir yer olan Toliara şehri, ülkede inanılmaz derecede güzel ve huzurlu bir yer olarak biliniyordu. Bu nedenle, polis memurları sıradan bir mahallede çok garip bir sorunla ilgili telefonlar almaya devam edince hemen soruşturma başlattılar.

Brianna Soukup/Portland Portland Press Herald, Getty Images

Müfettişler, bölge genelinde yayılan keskin bir kokudan şikayet eden sakinlerden birkaç telefon aldı. O kadar kötüydü ki birçok insan taşınmayı tartışırken, diğerleri kokuyla uğraşmaktan mideleri bulandı.

Kokmuş Terkedilmiş Evler

Bazıları koku için şehrin temizlik çalışmalarının eksikliğini suçlarken, birçok kişi bölgedeki terk edilmiş iki evi işaret etti. Boş ve metruk aile evleri mahallede zaten baş belasıydı ve şimdi çoğu kişi şehrin her tarafına yayılan kötü kokunun sebebinin de bu olduğuna inanıyordu.

Youtube

Koku o kadar güçlüydü ki, tüm bölgeyi boğuyormuş gibi hissettiriyordu ve her geçen gün daha da kötüleşiyordu ve sakinlerden giderek daha fazla telefon yağıyor, yetkililere bir şeyler yapmaları için yalvarıyordu, yoksa meseleyi kendi ellerine alacaklardı.

Aptalca Bir Sorun

Bazı okuyucularımız için bu, böylesine aşırı bir tepkiye sahip olmak için çok garip bir neden gibi görünebilir. Ayrıca, sakinlerin defalarca polisi araması bu kokunun gerçekten ne kadar kötü olabileceğini merak ettik.

Pinterest

Bazı insanlar o kadar öfkeliydi ki, terk edilmiş evlere yasa dışı yollardan girmek ve kokuya neden olan her neyse ya da kim olursa olsun izini sürmekle tehdit ettiler ve Polis yetkilileri normalde böyle bir olaya müdahale etmeyecek olsa da, kendilerini buna mecbur hissettiler..

Evi İncelediler

Bu kadar çok aramanın ardından polis, terk edilmiş mülkleri kapsamlı bir şekilde kontrol etmek istedi. Bu, olağan memurların yanı sıra Soary Randrianjafizanaka’dan aramada kendilerine katılmasını istedikleri anlamına geliyordu. Soary, vahşi yaşam komitesinin üyelerinden biriydi. Onun dışında yanlarında bir adli tabip de vardı..

Keith Bedford/The Boston Globe, Getty Images

Ekip mahalleye varır varmaz, sonunda tüm yaygaranın neyle ilgili olduğunu anladılar. Bütün sokak kokuşmuş kokuyordu ve terk edilmiş evlere doğru yürümeye başladıklarında daha da kötüleşiyordu.

Vahşi Yaşam Komitesi

Bu, Randrianjafizanaka’nın polis memurlarıyla ilk çalışma deneyimi değildi, aslında, onlarla birlikte hayvanlara karşı kötü bir oyun oynamanın beklendiği birçok arama görevinde bulunmuştu, ancak bu günün diğerlerinden çok farklı olacağını pek bilmiyordu.

Pinterest

Randrianjafizanaka aslında teşkilatın başıydı ve kendi evi, kasabanın etrafında dönen dedikoduları ve yetişkin erkekleri ağlatabilecek kokuşmuş kokuyu duyduğu bölgeden çok uzakta değildi.

Ev Normal Görünüyordu

İçeriden gelen iğrenç koku dışında, ev dışarıdan nispeten normal görünüyordu. Büyüktü ve oldukça komutalıydı. Ama elbette, evin korkunç bir koku yaydığı açıktı.

Yusuke Harada/NurPhoto via Getty Images

Randrianjafizanaka, vahşi yaşamla uğraşma konusunda çok deneyimliydi ve ilk andan itibaren bunun hayvanlarla ilgili olduğunu biliyordu. Hiçbir insan böyle bir kokuyu yaratamazdı ve bunun iyi bir şey olmayacağı açıktı.

Evin İçi

Binanın ağır ve çürümüş kapısını açtıklarında koku yoğunlaştı. Hatta bazı memurlar kokuyu duyunca ağzını tıkadılar ve bölgeyi terk etmek zorunda kaldılar! Ancak Randrianjafizanaka giderek daha fazla meraklanıyordu.

ED JONES/AFP/Getty Images

Evin kendisi tamamen karmakarışıktı. Duvarlar ufalanıyor, eski çürümüş mobilyalar her yere dağılmıştı. Elektrik yoktu, tüm odalara çıplak kablolar saçılmıştı. Nemli ve iğrenç bir yerdi.

Unutulmuş Ev

Kirliyken, oradaki hiçbir şey garip kokuyu açıklamadı. Bu yerin karanlık bir sır içerdiği açıktı ve ekip bunu ortaya çıkarmaya kararlıydı. İşin garibi, evin satılık bile olmamasıydı.

Jan Woitas/picture alliance, Getty Images

Sahipleri yeni kalkmış ve taşınmış ve alanı tamamen unutmuşlardı. Satmış olsalardı, açıkça iyi bir değişiklik yapabilirlerdi, ancak bunun yerine, çürümekte olan oturuyordu. Ama neden?

Sorumlu İnsanlar mıydı Hayvanlar mı?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Randrianjafizanaka’nın enstitüsü ona bunun hayvanlarla ilgili olduğunu söylemişti ve şimdi neredeyse olumluydu. Sadece bir yerde kapana kısılmış hayvanlar böyle bir koku yaratabilir.

Jim Vondruska/NurPhoto, Getty Images

Ayrıca evin iç görünümüne bakılırsa, orada kimse yaşayamaz, hatta evsizler bile bu kokuya birkaç saatten fazla dayanamaz. Ve tam evin içinde yavaş yavaş ilerlerken, yüksek bir ses duydular.

Bir Ses Duydular

Herkes yolunda durdu! Randrianjafizanaka sese doğru yavaş yavaş hareket etmeye başlayan ilk kişilerden biriydi, bu kokuyu her kim ya da her ne yapıyorsa sesle ilgili olması gerektiğini biliyordu.

Sanka Vidanagama/NurPhoto, Getty Images

Artık yalnız olmadıkları belliydi ama yanlarında kim vardı? Vahşi ve tehlikeli bir hayvan mı? Yardıma ihtiyacı olan evsiz bir insan mı? Ya da tamamen farklı bir şey. Her ne ise, ekip daha fazlasını öğrenmeye yaklaşıyordu.

Sadece İnsanlar

Soary kapıyı açarken iki adamla yüz yüze geldi! Beklediği bu değildi! Deneyimli vahşi yaşam uzmanı, işin içinde hayvanların olduğundan emindi ama burada onun önünde duran çok şaşırmış iki adam vardı.

Yunus Keles/Anadolu Agency/Getty Images

İkisinin de ellerinde kürekler vardı ve etraflarında çukur kazıyor gibiydiler. Polis onlara ellerini kaldırmaları için bağırdı ama adamlar küreklerini çoktan düşürmüş ve söyleneni yapmışlardı.

Kafa Karışıklığı

Ekip, bunların hiçbirinden ne yapacağını bilemedi. Bulmayı umdukları her şey pencereden dışarı fırlamıştı. Ev terkedilmiş veya hayvanlarla dolu değildi, bunun yerine bazı rastgele adamlar çukur kazıyorlardı.

Sergii Kharchenko/NurPhoto, Getty Images

Memurlar, her iki adamı da hemen dışarı çıkardı ve sorgulamaya başladı. Neler olduğu hakkında bir şeyler ortaya çıkaracaklarını umarak arkadaşça kalmaya çalışıyorlardı, ancak daha onlara sormadan önce, memurlar adamların nasıl “suçlu göründüklerini” fark ettiler.

Kafaları Karışmıştı

Bir şeyi saklamaya çalıştıkları açıktı ve polisler bu ikisinin kokuyla bir ilgisi olduğundan emindi. Onlara bunu sorduklarında, her iki adam da hiçbir şeyin kokusunu alamıyormuş gibi davrandılar ve bir şeyler mırıldanmaya başladılar.

PHILIPPE HUGUEN/AFP/Getty Images

Bu durumlar için protokol, kişileri tutuklamak ve onları karakolda düzgün bir şekilde sorgulamaktı, ancak memurlar, adamların sadece onlara neler olduğunu söylerlerse tüm bunlardan kaçınabileceklerini söylediler, ancak ikisi de herkesin ne hakkında konuştuğuna şaşırmış görünüyordu.

Deneme # 2

Adamlardan net bir yanıt alamayan polis ve Soary, tekrar eve girmeye karar verdi. Bu sefer doğruca kendilerini kazarken buldukları odaya gittiler. İşte o zaman bir şey fark ettiler.

You Should Know/YouTube

Zemin titriyordu! Zemine açılan çukurların arasında yer yavaş yavaş hareket ediyor, sürünüyordu ve ekip ne olduğunu anlamak için ışıklarını yaktığında çığlık atmak istediler.

Her Yerdeydiler

Soary Randrianjafizanaka, örümcek ağlarının arasından, loş ve düzensiz ışıkta aşağıya baktı ve tüm zeminin kaplumbağalarla kaplı olduğunu fark etti! Sardalya gibi paketlenmiş binlercesi olmalıydı!

You Should Know/YouTube

Hareket eden zemin değildi, karanlıkta tökezleyen zavallı yaratıklarıydı, nefes alacak yiyecek ya da hava yoktu. Ve onları anında görünce tüm yapboz parçalarını bir araya getirdiler. Kötü kokuya neden olan bu kaplumbağalar ve onların dışkılarıydı.

Ender Bir Tür

Kaplumbağaları nazikçe kaldırdı ve kabuğunda benzersiz işaretler olduğunu fark etti. Ve kalbi anında battı! Bunu daha önce de görmüştü, bu nadir kaplumbağalar Madagaskar’da bulunmuyordu ve kesinlikle yasa dışı avlanıyorlardı.

You Should Know/YouTube

Tür, uysal doğasıyla bilinir ve bazı insanlar, yasadışı olmasına rağmen, onları evcil hayvan olarak bile sahiplenir. Daha karanlık bir gerçekse diğer bazı insanların onları egzotik bir lezzet olarak yiyor olmalarıydı. Ve ne yazık ki, kaçak avlanma nedeniyle türlerin nesli neredeyse tükenmişti.

Ekibini Aradı

Sonunda kokunun kaynağı ortaya çıktığında, hemen harekete geçme ve bu zavallı kaplumbağalardan yardım alma zamanı gelmişti. Randianjafizanaka ve ekibi durumun tam boyutunu görebilsin diye projektörler getirildi.

You Should Know/YouTube

Ve kötüydü. İlk sayım, odanın içinde 9000 kaplumbağa olduğunu ortaya çıkardı. Neredeyse yarısı ölümün eşiğinde. Susuzluktan, yetersiz beslenmeden mustariptiler ve çok uzun süredir bakılmıyorlardı.

Gerçekten Türleri Tehlikedeydi

Randrianjafizanaka onlarca yıldır hayvanlarla çalışmıştı ve ne yazık ki onların hiç yoktan çok suistimal edildiğini görmüştü ama bu başka bir düzeydeydi. Bu nadir kaplumbağa türlerini hiç bu kadar küçük bir alanda görmemişti.

You Should Know/YouTube

Perspektife koymak gerekirse, bu hayvanların ne kadar nadir olduğu tahmin ediliyor, dünyada sadece 3 milyonu kaldığı tahmin ediliyor. 1990’larda nüfusu 12 milyon civarındaydı ve bu, kaçak avlanma nedeniyle azaldı.

Yeni Evler Buldular

Ne yazık ki, Randrianjafizanaka ve ekibinin onlara 24 saat bakım sağlamasına rağmen, kaplumbağaların 1000’i sonraki hafta içerisinde öldü. Ancak çoğu iyileşti ve rehabilite edilmeye hazırdı.

You Should Know/YouTube

Ekip, vahşi doğaya geri salınmaya hazır olup olmadıklarından emin değildi, ancak aynı zamanda hiçbir tesisin 8.000 tanesine bakamayacağından da emindi. Bu nedenle, kaplumbağaları gruplara ayırdılar ve onları evlerine alınmaları ve bakılmaları için ülkenin dört bir yanına gönderdiler.

Koku Sona Erdi

Ve sonunda kaplumbağalarla birlikte, mutlu ve sağlıklı ortamlarda yaşadıkları terk edilmiş evler nihayet temizlenip yıkıldı. Bu, mahallenin sessiz ve temiz havasının tadını çıkarmaya geri döndüğü anlamına geliyordu!

You Should Know/YouTube

Ancak insanlar bu koku yüzünden çılgınca polisi aramasalardı, bu zavallı kaplumbağalar hayatta kalamayacaktı ve kötü muameleden sorumlu olan adamlar asla yakalanamayacaktı. Sonuç olarak, koku aslında yardımcı oldu.

Terk Edilmiş Evden Gelen Kokuyu Araştırmaya Çağrılan Polisler Bunu Bulmayı Beklemiyorlardı

Madagaskar’daki bir tatil yeri aniden büyük bir koku bulutuna kapıldığında, yerel sakinler kendilerinden geçmişti. Bu büyük kokunun nereden geldiğini kimse bilmiyordu.

Lindsay Ferraris, The Washington Post, Getty Images

Boğucu aroma alanı doldurdu ve kimse kokunun nereden geldiğini anlayamadı. Yerlilerden çok sayıda öfkeli aramadan sonra polis aradı ve sonunda tüm bunların nedenini buldular ve kesinlikle düşündüğünüz gibi değil.

Huzurlu Şehir

Madagaskar’ın güneybatı kıyısında bir yer olan Toliara şehri, ülkede inanılmaz derecede güzel ve huzurlu bir yer olarak biliniyordu. Bu nedenle, polis memurları sıradan bir mahallede çok garip bir sorunla ilgili telefonlar almaya devam edince hemen soruşturma başlattılar.

Brianna Soukup/Portland Portland Press Herald, Getty Images

Müfettişler, bölge genelinde yayılan keskin bir kokudan şikayet eden sakinlerden birkaç telefon aldı. O kadar kötüydü ki birçok insan taşınmayı tartışırken, diğerleri kokuyla uğraşmaktan mideleri bulandı.

Kokmuş Terkedilmiş Evler

Bazıları koku için şehrin temizlik çalışmalarının eksikliğini suçlarken, birçok kişi bölgedeki terk edilmiş iki evi işaret etti. Boş ve metruk aile evleri mahallede zaten baş belasıydı ve şimdi çoğu kişi şehrin her tarafına yayılan kötü kokunun sebebinin de bu olduğuna inanıyordu.

Youtube

Koku o kadar güçlüydü ki, tüm bölgeyi boğuyormuş gibi hissettiriyordu ve her geçen gün daha da kötüleşiyordu ve sakinlerden giderek daha fazla telefon yağıyor, yetkililere bir şeyler yapmaları için yalvarıyordu, yoksa meseleyi kendi ellerine alacaklardı.

Aptalca Bir Sorun

Bazı okuyucularımız için bu, böylesine aşırı bir tepkiye sahip olmak için çok garip bir neden gibi görünebilir. Ayrıca, sakinlerin defalarca polisi araması bu kokunun gerçekten ne kadar kötü olabileceğini merak ettik.

Pinterest

Bazı insanlar o kadar öfkeliydi ki, terk edilmiş evlere yasa dışı yollardan girmek ve kokuya neden olan her neyse ya da kim olursa olsun izini sürmekle tehdit ettiler ve Polis yetkilileri normalde böyle bir olaya müdahale etmeyecek olsa da, kendilerini buna mecbur hissettiler..

Evi İncelediler

Bu kadar çok aramanın ardından polis, terk edilmiş mülkleri kapsamlı bir şekilde kontrol etmek istedi. Bu, olağan memurların yanı sıra Soary Randrianjafizanaka’dan aramada kendilerine katılmasını istedikleri anlamına geliyordu. Soary, vahşi yaşam komitesinin üyelerinden biriydi. Onun dışında yanlarında bir adli tabip de vardı..

Keith Bedford/The Boston Globe, Getty Images

Ekip mahalleye varır varmaz, sonunda tüm yaygaranın neyle ilgili olduğunu anladılar. Bütün sokak kokuşmuş kokuyordu ve terk edilmiş evlere doğru yürümeye başladıklarında daha da kötüleşiyordu.

Vahşi Yaşam Komitesi

Bu, Randrianjafizanaka’nın polis memurlarıyla ilk çalışma deneyimi değildi, aslında, onlarla birlikte hayvanlara karşı kötü bir oyun oynamanın beklendiği birçok arama görevinde bulunmuştu, ancak bu günün diğerlerinden çok farklı olacağını pek bilmiyordu.

Pinterest

Randrianjafizanaka aslında teşkilatın başıydı ve kendi evi, kasabanın etrafında dönen dedikoduları ve yetişkin erkekleri ağlatabilecek kokuşmuş kokuyu duyduğu bölgeden çok uzakta değildi.

Ev Normal Görünüyordu

İçeriden gelen iğrenç koku dışında, ev dışarıdan nispeten normal görünüyordu. Büyüktü ve oldukça komutalıydı. Ama elbette, evin korkunç bir koku yaydığı açıktı.

Yusuke Harada/NurPhoto via Getty Images

Randrianjafizanaka, vahşi yaşamla uğraşma konusunda çok deneyimliydi ve ilk andan itibaren bunun hayvanlarla ilgili olduğunu biliyordu. Hiçbir insan böyle bir kokuyu yaratamazdı ve bunun iyi bir şey olmayacağı açıktı.

Evin İçi

Binanın ağır ve çürümüş kapısını açtıklarında koku yoğunlaştı. Hatta bazı memurlar kokuyu duyunca ağzını tıkadılar ve bölgeyi terk etmek zorunda kaldılar! Ancak Randrianjafizanaka giderek daha fazla meraklanıyordu.

ED JONES/AFP/Getty Images

Evin kendisi tamamen karmakarışıktı. Duvarlar ufalanıyor, eski çürümüş mobilyalar her yere dağılmıştı. Elektrik yoktu, tüm odalara çıplak kablolar saçılmıştı. Nemli ve iğrenç bir yerdi.

Unutulmuş Ev

Kirliyken, oradaki hiçbir şey garip kokuyu açıklamadı. Bu yerin karanlık bir sır içerdiği açıktı ve ekip bunu ortaya çıkarmaya kararlıydı. İşin garibi, evin satılık bile olmamasıydı.

Jan Woitas/picture alliance, Getty Images

Sahipleri yeni kalkmış ve taşınmış ve alanı tamamen unutmuşlardı. Satmış olsalardı, açıkça iyi bir değişiklik yapabilirlerdi, ancak bunun yerine, çürümekte olan oturuyordu. Ama neden?

Sorumlu İnsanlar mıydı Hayvanlar mı?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Randrianjafizanaka’nın enstitüsü ona bunun hayvanlarla ilgili olduğunu söylemişti ve şimdi neredeyse olumluydu. Sadece bir yerde kapana kısılmış hayvanlar böyle bir koku yaratabilir.

Jim Vondruska/NurPhoto, Getty Images

Ayrıca evin iç görünümüne bakılırsa, orada kimse yaşayamaz, hatta evsizler bile bu kokuya birkaç saatten fazla dayanamaz. Ve tam evin içinde yavaş yavaş ilerlerken, yüksek bir ses duydular.

Bir Ses Duydular

Herkes yolunda durdu! Randrianjafizanaka sese doğru yavaş yavaş hareket etmeye başlayan ilk kişilerden biriydi, bu kokuyu her kim ya da her ne yapıyorsa sesle ilgili olması gerektiğini biliyordu.

Sanka Vidanagama/NurPhoto, Getty Images

Artık yalnız olmadıkları belliydi ama yanlarında kim vardı? Vahşi ve tehlikeli bir hayvan mı? Yardıma ihtiyacı olan evsiz bir insan mı? Ya da tamamen farklı bir şey. Her ne ise, ekip daha fazlasını öğrenmeye yaklaşıyordu.

Sadece İnsanlar

Soary kapıyı açarken iki adamla yüz yüze geldi! Beklediği bu değildi! Deneyimli vahşi yaşam uzmanı, işin içinde hayvanların olduğundan emindi ama burada onun önünde duran çok şaşırmış iki adam vardı.

Yunus Keles/Anadolu Agency/Getty Images

İkisinin de ellerinde kürekler vardı ve etraflarında çukur kazıyor gibiydiler. Polis onlara ellerini kaldırmaları için bağırdı ama adamlar küreklerini çoktan düşürmüş ve söyleneni yapmışlardı.

Kafa Karışıklığı

Ekip, bunların hiçbirinden ne yapacağını bilemedi. Bulmayı umdukları her şey pencereden dışarı fırlamıştı. Ev terkedilmiş veya hayvanlarla dolu değildi, bunun yerine bazı rastgele adamlar çukur kazıyorlardı.

Sergii Kharchenko/NurPhoto, Getty Images

Memurlar, her iki adamı da hemen dışarı çıkardı ve sorgulamaya başladı. Neler olduğu hakkında bir şeyler ortaya çıkaracaklarını umarak arkadaşça kalmaya çalışıyorlardı, ancak daha onlara sormadan önce, memurlar adamların nasıl “suçlu göründüklerini” fark ettiler.

Kafaları Karışmıştı

Bir şeyi saklamaya çalıştıkları açıktı ve polisler bu ikisinin kokuyla bir ilgisi olduğundan emindi. Onlara bunu sorduklarında, her iki adam da hiçbir şeyin kokusunu alamıyormuş gibi davrandılar ve bir şeyler mırıldanmaya başladılar.

PHILIPPE HUGUEN/AFP/Getty Images

Bu durumlar için protokol, kişileri tutuklamak ve onları karakolda düzgün bir şekilde sorgulamaktı, ancak memurlar, adamların sadece onlara neler olduğunu söylerlerse tüm bunlardan kaçınabileceklerini söylediler, ancak ikisi de herkesin ne hakkında konuştuğuna şaşırmış görünüyordu.

Deneme # 2

Adamlardan net bir yanıt alamayan polis ve Soary, tekrar eve girmeye karar verdi. Bu sefer doğruca kendilerini kazarken buldukları odaya gittiler. İşte o zaman bir şey fark ettiler.

You Should Know/YouTube

Zemin titriyordu! Zemine açılan çukurların arasında yer yavaş yavaş hareket ediyor, sürünüyordu ve ekip ne olduğunu anlamak için ışıklarını yaktığında çığlık atmak istediler.

Her Yerdeydiler

Soary Randrianjafizanaka, örümcek ağlarının arasından, loş ve düzensiz ışıkta aşağıya baktı ve tüm zeminin kaplumbağalarla kaplı olduğunu fark etti! Sardalya gibi paketlenmiş binlercesi olmalıydı!

You Should Know/YouTube

Hareket eden zemin değildi, karanlıkta tökezleyen zavallı yaratıklarıydı, nefes alacak yiyecek ya da hava yoktu. Ve onları anında görünce tüm yapboz parçalarını bir araya getirdiler. Kötü kokuya neden olan bu kaplumbağalar ve onların dışkılarıydı.

Ender Bir Tür

Kaplumbağaları nazikçe kaldırdı ve kabuğunda benzersiz işaretler olduğunu fark etti. Ve kalbi anında battı! Bunu daha önce de görmüştü, bu nadir kaplumbağalar Madagaskar’da bulunmuyordu ve kesinlikle yasa dışı avlanıyorlardı.

You Should Know/YouTube

Tür, uysal doğasıyla bilinir ve bazı insanlar, yasadışı olmasına rağmen, onları evcil hayvan olarak bile sahiplenir. Daha karanlık bir gerçekse diğer bazı insanların onları egzotik bir lezzet olarak yiyor olmalarıydı. Ve ne yazık ki, kaçak avlanma nedeniyle türlerin nesli neredeyse tükenmişti.

Ekibini Aradı

Sonunda kokunun kaynağı ortaya çıktığında, hemen harekete geçme ve bu zavallı kaplumbağalardan yardım alma zamanı gelmişti. Randianjafizanaka ve ekibi durumun tam boyutunu görebilsin diye projektörler getirildi.

You Should Know/YouTube

Ve kötüydü. İlk sayım, odanın içinde 9000 kaplumbağa olduğunu ortaya çıkardı. Neredeyse yarısı ölümün eşiğinde. Susuzluktan, yetersiz beslenmeden mustariptiler ve çok uzun süredir bakılmıyorlardı.

Gerçekten Türleri Tehlikedeydi

Randrianjafizanaka onlarca yıldır hayvanlarla çalışmıştı ve ne yazık ki onların hiç yoktan çok suistimal edildiğini görmüştü ama bu başka bir düzeydeydi. Bu nadir kaplumbağa türlerini hiç bu kadar küçük bir alanda görmemişti.

You Should Know/YouTube

Perspektife koymak gerekirse, bu hayvanların ne kadar nadir olduğu tahmin ediliyor, dünyada sadece 3 milyonu kaldığı tahmin ediliyor. 1990’larda nüfusu 12 milyon civarındaydı ve bu, kaçak avlanma nedeniyle azaldı.

Yeni Evler Buldular

Ne yazık ki, Randrianjafizanaka ve ekibinin onlara 24 saat bakım sağlamasına rağmen, kaplumbağaların 1000’i sonraki hafta içerisinde öldü. Ancak çoğu iyileşti ve rehabilite edilmeye hazırdı.

You Should Know/YouTube

Ekip, vahşi doğaya geri salınmaya hazır olup olmadıklarından emin değildi, ancak aynı zamanda hiçbir tesisin 8.000 tanesine bakamayacağından da emindi. Bu nedenle, kaplumbağaları gruplara ayırdılar ve onları evlerine alınmaları ve bakılmaları için ülkenin dört bir yanına gönderdiler.

Koku Sona Erdi

Ve sonunda kaplumbağalarla birlikte, mutlu ve sağlıklı ortamlarda yaşadıkları terk edilmiş evler nihayet temizlenip yıkıldı. Bu, mahallenin sessiz ve temiz havasının tadını çıkarmaya geri döndüğü anlamına geliyordu!

You Should Know/YouTube

Ancak insanlar bu koku yüzünden çılgınca polisi aramasalardı, bu zavallı kaplumbağalar hayatta kalamayacaktı ve kötü muameleden sorumlu olan adamlar asla yakalanamayacaktı. Sonuç olarak, koku aslında yardımcı oldu.

Ev Sahibi Bodrum Altındaki Gizli Odayı Keşfetti – Nereye Gittiğine İnanamayacaksınız

Bahçede uğraşmak için mükemmel sıradan bir pazar

James Carlington ve eşi Sarah, tipik bir Pazar sabahı kilisede güzel bir sabahın ardından eve dönüyorlardı. Bahçıvanlıktan hoşlanan James, öğleden sonranın geri kalanını genellikle arka bahçede geçirirdi.

Masterclass

Ancak bu gün biraz farklıydı. James bu öğleden sonra sıra dışı bir şeyi ortaya çıkarmak üzereydi. James eve ve bahçesine dönmeyi dört gözle bekliyordu. Bir önceki gece bir fırtınanın ardından memleketi Cambridge Springs, Pennsylvania’da hava çok güzeldi. Güneş parlıyordu ve hafif bir esinti vardı, bu da onu en sevdiği hobisini yaparak dışarıda keyifli bir gün geçirmek için ideal hava haline getiriyordu.

Günün erken saatlerinde

O pazar, James ve karısı erken kalktılar, kahvaltı ettiler ve ayine katılabilmek için sabah 10 civarında kapıdan çıktılar. Ayinden sonra çift, Pazar günleri her zaman yaptıkları gibi işleri yapmak için eve döndü.

Youtube (James Callender) 

James’in Pazar öğleden sonraki rahat gününün başka bir şeye dönüşeceği hakkında hiçbir fikri yoktu. Arka bahçesindeki çimenliğin altında gizemli bir “kabarcık” ile karşılaşacaktı. Bilmediği şey ise bir sürprizi ortaya çıkarmak üzere olduğuydu.

Hafta sonunu bahçede geçirmek için heyecanlıydı

James, ayinden eve dönerken bahçesinde çalışmaya başlayacağı için heyecanlanıyordu. Hafta sonları bir iş adamı olarak en sevdiği şeydi çünkü avluya atlayıp bütün gün orada kalabilir. Böylece o gün çiçek tarhlarında yapılması gerekenlerin zihinsel bir listesini hazırlamaya başladı.

The Spruce 

Çift sonunda evlerine döndü. Öte yandan James, ön kapıyı asla aşamadı. Tam düğmeyi çevirmek üzereyken evin çevresinden gelen garip bir ses duydu. Sarah’nın duyduğu gürültüyü duyup duymadığını sordu. Daha önce hiç böyle bir şey duymamışlardı: tuhaf bir tıslama sesi.

Arka bahçeden gelen tıslama sesi

James, garip gürültüyü neyin yarattığını anlayıp anlayamayacağını görmek için eve bakmaya karar verdi. O ve karısı daha önce hiç böyle bir şey duymamışlardı, bu yüzden muhtemelen bir sızıntı değildi. James sonunda sesleri takip ettikten sonra arka bahçeye giden yolunu buldu. Bir nefes aldı ve orada durdu.

Moving.com

James arka bahçeye vardığında tamamen durdu. Sanki çimleri canlıymış gibi görünüyordu! Yolda büyük bir tümsek vardı ve doğrudan James’in gözlerinin önünde hareket ediyordu. Ne olabileceği hakkında hiçbir fikri yoktu. Ama emin olduğu bir şey vardı. Her neyse, önceki gün orada değildi.

Merak etti

James’in merakı, baloncuğun ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmamasına rağmen onu yendi. Çimlere doğru yürüdü ve ayağıyla hafifçe dürttü. Ayağının altındaki çimen parçası kaydı, onu çok şaşırttı! James içgüdüsel olarak geri sıçradı. O ve karısı ne olduğundan tamamen habersizdiler.

Youtube (James Callender) 

Ayaklarının altında hareket etmesine rağmen, James alarma geçmekten çok meraklanmıştı. Çimlerinin altındaki baloncuğun nedenini merak ediyordu. İşte o zaman bir strateji geliştirdi. Üstüne atladı! Bir su yatağı gibi hissettim, James daha sonra bir röportajda hatırladı.

Büyüyen çıkıntı

James tekrar tekrar üzerine atladı. Ve bu noktaya kadar hiçbir şey olmamışken, işler değişmek üzereydi. James, son bir sıçramadan sonra ayaklarının altından çıkan korkunç, çıldırmış bir ses duydu. Muazzam bir patlama havada yankılandı ve James’in altındaki çimenler yükselmeye başladı.

Youtube (James Callender)

James, karısına, neler olup bittiğini kaydetmeye başlayabilmesi için acele etmesini ve telefonunu çıkarmasını söyledi. Çimlerin altındaki yumru giderek büyüyor gibiydi. Yerde neyin patlayabileceğinden hâlâ emin değillerdi ama kesin olan bir şey vardı: James balonu patlatacaktı.

Bir şey kullanmamız lazım!

Dünyadan çıkan her şeyin ölümcül olmamasını umarak James, Sarah video çekmeye devam ederken bir şemsiye kapmak için evin kenarına koştu. Şemsiyeyle kitleyi dürttüler ve hiçbir şey olmadı. Kitle yeniden hareket etmeye başlamıştı. Sonra Sarah yerden çıkan yılanlarla ilgili bir şaka yaptı! Yılanlar, ne yazık ki, endişelerinin en küçüğüydü.

bestglitz.com

Büyük kütlenin içinde ne varsa şemsiye tarafından rahatsız ediliyordu. Sonuç olarak, James yeni bir strateji geliştirdi. Bahçe kulübesine gitti ve aletlerinden birini aldı. Bir kez daha kütlenin üzerinde durdu, bu sefer sivri uçlu aletle toprağı kazdı.

Baloncuktan çıkan çamurlu sular

Tıslama sesinin azalmasıyla James’in dengesini bozarak başka bir büyük patlama meydana geldi. Pop James, kısa bir süre sonra ayaklarının altında büyük bir “vıvıltı” hissetti. Ayaklarının altında neler olup bittiğine dair hiçbir fikri yoktu. James sonunda bahçesinde oluşan tuhaf balonu kırmayı başardı.

Youtube (James Callender) 

James bahçesindeki devasa yumruyu deldikten sonra kesintisiz bir pis, bulanık su seli ortaya çıktı. Yeraltı su çeşmesi görünümündeydi. James ve Sarah, bunun nereden geldiği konusunda şaşkına döndüler. Ne yazık ki, o yığından çıkan tek madde su olmayacaktı.

Başka bir şey daha vardı

Su yerden bir 15 dakika daha akmaya devam etti. James’in daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemiyordu. Çift, su sonunda durduğunda ne yapacaklarından emin değildi. O sırada James, balonu patlatmadan önce yerde olmayan başka bir şey fark etti.

Youtube (James Callender) 

James, delikte siyah bir plastik parçası gibi görünen şeyi fark etti. Uzanıp onu yerden kaldırmaya çalıştı. Bu değişmeyecekti. Plastik toprağa sıkıca gömüldü. James’in bir kez daha arka bahçesinde ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Ama avlusu sular altındayken yapabileceği çok az şey vardı.

Sokağa su akmaya devam etti

James’e göre plastik çöp torbasına benziyordu. Bir şeyler yapabilmeleri için önce bahçedeki suyu boşaltmaları gerekiyordu. Sonuç olarak, mülkünden ve sokağa dökülen bir nehir olarak orada durdu. Görülecek bir manzaraydı! Su çekildikten sonra James bir strateji formüle etmeye başladı.

Getty Images

James bahçe kulübesine geri döndü ve plastik toprağa sıkıştığı için bir kürek aldı. James çimlerin derinliklerine inerken ilerleme kaydettiğini düşündü. Sonuç olarak, o şeyi geri almaya çalışarak yere çekildi. Hiç hareket etmedi.

Beklenmedik keşif

Görünüşüne göre plastik yıllardır oradaymış gibi görünüyordu. James yavaşça etrafını kazmaya çalıştı ama nesne yerinden kıpırdamayı reddetti. James, kafası karışmış halde plastik torbayı çimlerinin kenarına kadar kazdı ve takip etti. Sonra avlunun diğer tarafına indi, başını kaşıdı ve kazmaya başladı.

Youtube (James Callender) 

James bahçesinin uzak ucuna yürüdü ve çuvalın düşündüğünden çok daha büyük olduğunu öğrendikten sonra kazmaya başladı. Belki de nesnenin ne olduğuna dair bir ipucu vardı. Şaşırtıcı bir şekilde, malzeme bir çöp torbası değil, tüm bahçesini kaplayan bir çarşaf gibi görünüyordu.

Garip koku ve tahta paneller

James’in tüm avlusunun neden siyah bir muşambayla kaplı olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu, ama öğrenmek üzereydi! James çakısını çıkardı ve orijinal kazma noktasına geri dönerken plastikten bir parça deldi. Ne bulacağından emin değildi ama garip bir koku ve tahta paneller olasılıklar listesinde değildi.

The Drive

James için bu Pazar günü bir gizeme dönüşüyordu. Çimlerin altında gömülü görmeyi beklediği son şey siyah bir plastik levhaydı. Ve James onu delmeye çalıştığında, garip koku ve tahta kalaslar kafa karışıklıklarına bir yenisini ekledi. Evi onlarca yıl önce satın aldığında, sıra dışı plaklar plana evin planına dahil edilmemişti.

Sarah bile gözlerine inanmıyordu

James kalasları ortaya çıkardıktan sonra Sarah’ya seslendi. Dışarıda yürürken, bahçelerinin tamamen kargaşa içinde olduğunu görünce şaşırdı. Çimlerini yok ettiği için James’e bağırmak üzereydi. İşte o zaman tuhaf kokuyu kokladı ve James’in neye baktığını anladı.

Getty Images

Bir röportajda karısına, evlerinin altına gömülen herhangi bir ahşap kalas hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Şaşırtıcı bir şekilde, Sarah hayatında daha önce hiç böyle bir şey görmemişti. James gibi o da neler olup bittiğinden tamamen habersizdi. Bahçelerindeki gizem çözülene kadar durmayacaklardı.

Cevap bulmak için kazdılar

Elinde kürekle James kalasların etrafını kazmaya başladı. Ayrıca plastik kaplamayı daha fazla sökerek, tahtaların sonunda açılabilmesi için alanı temizlemeye çalıştı. Yorgundu ama bunun neyle ilgili olduğunu merak ediyordu.

BBC

Hayal gücü, ahşabın altında nelerin gizlendiğine dair birçok senaryoyla yarışıyordu. Paslanmış bir sığınak mıydı? Ya da belki bir tür mahzen? Cevapları bulabilmesi için biraz daha kazması gerekiyor.

Daha da rahatsız edici keşifler

Tahtaların bir yere götürdüğünü fark etti. Ve böylece, kazmaya devam etti. Kapı sonunda James içeri girdiğinde açıldı. Tahta kalasların altında, kötü durumda olan eski bir merdiven vardı.

Pixels

James, Sarah’a merdiven boşluğunun kenarından bakarken ayak bileklerini tutması için yalvardı çünkü diğer tarafta ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu ve aşağı inmek istemiyordu. Ama sonra tekrar, bilinmeyen bizi her zaman beklenmedik şeyler yapmaya teşvik edecektir.

Bahçelerinin altında ne vardı?

James el fenerini kaptı ve yere diz çöktü. Sarah ayak bileklerini tutarken, deliğin eskiden tahtaların olduğu yere baktı. Sonra gördükleri karşısında şaşkına döndü; Etrafta tuhaf kokulu şişelerin olduğu eski bir şarap mahzeni gibi görünüyordu.

Boxer/ Pixabay

Mahzen ekşi süt kokuyordu ve uzun süredir saklanmış gibi görünüyordu. Ayrıca yerde tozlu eski şişeler de vardı. Evin planında nasıl olur da bir yeraltı şarap mahzeninden bahsedilmez?

20. yüzyıldan kalma eski şişeler

James kilere uzandı ve şişelerden birini kaptı; tarihi okuyunca gözleri yerinden fırladı. Şişe yirminci yüzyılın başlarına aitti! Ve biraz daha kazdıktan sonra, bu sefer kitaplarda gerçeği öğrendiler.

Pixabay

James ve karısı, şarap mahzeninin planlama onayı olmadan inşa edildiğini keşfetti. Onu yaratanlar, teknik olarak yasa dışı olduğu için kapılarını kapatıp gömmek zorunda kaldılar. Bu yüzden yapı planda yoktu.

Peki siyah plastik ne içindi?

Şarap mahzeni anlaşılırdı ama James ve Sarah’ın büyük siyah plastik muşamba ve orijinal baloncuğun ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Sonuçta, kabarcık su fışkırttı ve bahçelerini sular altında bıraktı! Pazar öğleden sonra biraz daha araştırma yaptıktan sonra nihayet bahçelerinde neler olduğunu anladılar.

Getty Images

Biraz araştırma yaptıktan sonra, James ve Sarah çimlerinin neden siyah plastik bir örtüyle kaplandığını keşfettiler. Kaçak yapı sahipleri, yıkıp yerine çim yapmak için büyük bir para cezası ödemek zorunda kalmasın diye yapıldı. Bunun yerine, bir geçici çözüm geliştirdiler.

Yeni bahçe ve ceza ödenmedi

Eski sahipler, yapıyı yok etmek ve çimleri yeniden dikmek yerine, tüm çimi siyah plastik bir örtü ile kaplamayı tercih etti. Kolayca üstüne toprak döküp çim tohumu ekebilirlerdi. Çimlerin düz görünmesini sağlamak için en basit ve en uygun maliyetli yaklaşımdı.

GardenSquared

Daha sonra, her şeyi başlatan kabarcığın “çim kabarcığı” olarak bilindiğini ve bunun sıklıkla “eski” bahçeyi kaplayan plastik bir tabakaya sahip çimenlerde meydana geldiğini keşfettiler. Nadir durumlarda plastik levha ile çim arasında su sıkışabilir ve bu da kabarcık veya su toplamasına neden olabilir.

Şarap mahzeni keşfi başlarına bela açmadı

Bir önceki geceki büyük fırtına, muhtemelen James ve Sarah’nın durumundaki plastiğin arkasında biriken muazzam miktarda suya katkıda bulundu. James çimleri dürterek, dürterek ve zıplarken, neyse ki tehlikede değildi! Bir kabarcığın en kötü etkisi bahçeyi su basmasıdır.

Facebook (James Callender) 

James ve Sarah için rutin bir Pazar günü başlayan şey, hızla evlerini saran bir entrika çılgınlığına dönüştü. Sadece ender görülen bir çim kabarcığıyla uğraşmakla kalmadılar, aynı zamanda bahçelerinin altında uzun süredir kayıp bir sırrı keşfettiler: yirminci yüzyılın başlarından kalma bir şarap mahzeni!

Ev Sahibi Bodrum Altındaki Gizli Odayı Keşfetti – Nereye Gittiğine İnanamayacaksınız

Bahçede uğraşmak için mükemmel sıradan bir pazar

James Carlington ve eşi Sarah, tipik bir Pazar sabahı kilisede güzel bir sabahın ardından eve dönüyorlardı. Bahçıvanlıktan hoşlanan James, öğleden sonranın geri kalanını genellikle arka bahçede geçirirdi.

Masterclass

Ancak bu gün biraz farklıydı. James bu öğleden sonra sıra dışı bir şeyi ortaya çıkarmak üzereydi. James eve ve bahçesine dönmeyi dört gözle bekliyordu. Bir önceki gece bir fırtınanın ardından memleketi Cambridge Springs, Pennsylvania’da hava çok güzeldi. Güneş parlıyordu ve hafif bir esinti vardı, bu da onu en sevdiği hobisini yaparak dışarıda keyifli bir gün geçirmek için ideal hava haline getiriyordu.

Günün erken saatlerinde

O pazar, James ve karısı erken kalktılar, kahvaltı ettiler ve ayine katılabilmek için sabah 10 civarında kapıdan çıktılar. Ayinden sonra çift, Pazar günleri her zaman yaptıkları gibi işleri yapmak için eve döndü.

Youtube (James Callender) 

James’in Pazar öğleden sonraki rahat gününün başka bir şeye dönüşeceği hakkında hiçbir fikri yoktu. Arka bahçesindeki çimenliğin altında gizemli bir “kabarcık” ile karşılaşacaktı. Bilmediği şey ise bir sürprizi ortaya çıkarmak üzere olduğuydu.

Hafta sonunu bahçede geçirmek için heyecanlıydı

James, ayinden eve dönerken bahçesinde çalışmaya başlayacağı için heyecanlanıyordu. Hafta sonları bir iş adamı olarak en sevdiği şeydi çünkü avluya atlayıp bütün gün orada kalabilir. Böylece o gün çiçek tarhlarında yapılması gerekenlerin zihinsel bir listesini hazırlamaya başladı.

The Spruce 

Çift sonunda evlerine döndü. Öte yandan James, ön kapıyı asla aşamadı. Tam düğmeyi çevirmek üzereyken evin çevresinden gelen garip bir ses duydu. Sarah’nın duyduğu gürültüyü duyup duymadığını sordu. Daha önce hiç böyle bir şey duymamışlardı: tuhaf bir tıslama sesi.

Arka bahçeden gelen tıslama sesi

James, garip gürültüyü neyin yarattığını anlayıp anlayamayacağını görmek için eve bakmaya karar verdi. O ve karısı daha önce hiç böyle bir şey duymamışlardı, bu yüzden muhtemelen bir sızıntı değildi. James sonunda sesleri takip ettikten sonra arka bahçeye giden yolunu buldu. Bir nefes aldı ve orada durdu.

Moving.com

James arka bahçeye vardığında tamamen durdu. Sanki çimleri canlıymış gibi görünüyordu! Yolda büyük bir tümsek vardı ve doğrudan James’in gözlerinin önünde hareket ediyordu. Ne olabileceği hakkında hiçbir fikri yoktu. Ama emin olduğu bir şey vardı. Her neyse, önceki gün orada değildi.

Merak etti

James’in merakı, baloncuğun ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmamasına rağmen onu yendi. Çimlere doğru yürüdü ve ayağıyla hafifçe dürttü. Ayağının altındaki çimen parçası kaydı, onu çok şaşırttı! James içgüdüsel olarak geri sıçradı. O ve karısı ne olduğundan tamamen habersizdiler.

Youtube (James Callender) 

Ayaklarının altında hareket etmesine rağmen, James alarma geçmekten çok meraklanmıştı. Çimlerinin altındaki baloncuğun nedenini merak ediyordu. İşte o zaman bir strateji geliştirdi. Üstüne atladı! Bir su yatağı gibi hissettim, James daha sonra bir röportajda hatırladı.

Büyüyen çıkıntı

James tekrar tekrar üzerine atladı. Ve bu noktaya kadar hiçbir şey olmamışken, işler değişmek üzereydi. James, son bir sıçramadan sonra ayaklarının altından çıkan korkunç, çıldırmış bir ses duydu. Muazzam bir patlama havada yankılandı ve James’in altındaki çimenler yükselmeye başladı.

Youtube (James Callender)

James, karısına, neler olup bittiğini kaydetmeye başlayabilmesi için acele etmesini ve telefonunu çıkarmasını söyledi. Çimlerin altındaki yumru giderek büyüyor gibiydi. Yerde neyin patlayabileceğinden hâlâ emin değillerdi ama kesin olan bir şey vardı: James balonu patlatacaktı.

Bir şey kullanmamız lazım!

Dünyadan çıkan her şeyin ölümcül olmamasını umarak James, Sarah video çekmeye devam ederken bir şemsiye kapmak için evin kenarına koştu. Şemsiyeyle kitleyi dürttüler ve hiçbir şey olmadı. Kitle yeniden hareket etmeye başlamıştı. Sonra Sarah yerden çıkan yılanlarla ilgili bir şaka yaptı! Yılanlar, ne yazık ki, endişelerinin en küçüğüydü.

bestglitz.com

Büyük kütlenin içinde ne varsa şemsiye tarafından rahatsız ediliyordu. Sonuç olarak, James yeni bir strateji geliştirdi. Bahçe kulübesine gitti ve aletlerinden birini aldı. Bir kez daha kütlenin üzerinde durdu, bu sefer sivri uçlu aletle toprağı kazdı.

Baloncuktan çıkan çamurlu sular

Tıslama sesinin azalmasıyla James’in dengesini bozarak başka bir büyük patlama meydana geldi. Pop James, kısa bir süre sonra ayaklarının altında büyük bir “vıvıltı” hissetti. Ayaklarının altında neler olup bittiğine dair hiçbir fikri yoktu. James sonunda bahçesinde oluşan tuhaf balonu kırmayı başardı.

Youtube (James Callender) 

James bahçesindeki devasa yumruyu deldikten sonra kesintisiz bir pis, bulanık su seli ortaya çıktı. Yeraltı su çeşmesi görünümündeydi. James ve Sarah, bunun nereden geldiği konusunda şaşkına döndüler. Ne yazık ki, o yığından çıkan tek madde su olmayacaktı.

Başka bir şey daha vardı

Su yerden bir 15 dakika daha akmaya devam etti. James’in daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemiyordu. Çift, su sonunda durduğunda ne yapacaklarından emin değildi. O sırada James, balonu patlatmadan önce yerde olmayan başka bir şey fark etti.

Youtube (James Callender) 

James, delikte siyah bir plastik parçası gibi görünen şeyi fark etti. Uzanıp onu yerden kaldırmaya çalıştı. Bu değişmeyecekti. Plastik toprağa sıkıca gömüldü. James’in bir kez daha arka bahçesinde ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Ama avlusu sular altındayken yapabileceği çok az şey vardı.

Sokağa su akmaya devam etti

James’e göre plastik çöp torbasına benziyordu. Bir şeyler yapabilmeleri için önce bahçedeki suyu boşaltmaları gerekiyordu. Sonuç olarak, mülkünden ve sokağa dökülen bir nehir olarak orada durdu. Görülecek bir manzaraydı! Su çekildikten sonra James bir strateji formüle etmeye başladı.

Getty Images

James bahçe kulübesine geri döndü ve plastik toprağa sıkıştığı için bir kürek aldı. James çimlerin derinliklerine inerken ilerleme kaydettiğini düşündü. Sonuç olarak, o şeyi geri almaya çalışarak yere çekildi. Hiç hareket etmedi.

Beklenmedik keşif

Görünüşüne göre plastik yıllardır oradaymış gibi görünüyordu. James yavaşça etrafını kazmaya çalıştı ama nesne yerinden kıpırdamayı reddetti. James, kafası karışmış halde plastik torbayı çimlerinin kenarına kadar kazdı ve takip etti. Sonra avlunun diğer tarafına indi, başını kaşıdı ve kazmaya başladı.

Youtube (James Callender) 

James bahçesinin uzak ucuna yürüdü ve çuvalın düşündüğünden çok daha büyük olduğunu öğrendikten sonra kazmaya başladı. Belki de nesnenin ne olduğuna dair bir ipucu vardı. Şaşırtıcı bir şekilde, malzeme bir çöp torbası değil, tüm bahçesini kaplayan bir çarşaf gibi görünüyordu.

Garip koku ve tahta paneller

James’in tüm avlusunun neden siyah bir muşambayla kaplı olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu, ama öğrenmek üzereydi! James çakısını çıkardı ve orijinal kazma noktasına geri dönerken plastikten bir parça deldi. Ne bulacağından emin değildi ama garip bir koku ve tahta paneller olasılıklar listesinde değildi.

The Drive

James için bu Pazar günü bir gizeme dönüşüyordu. Çimlerin altında gömülü görmeyi beklediği son şey siyah bir plastik levhaydı. Ve James onu delmeye çalıştığında, garip koku ve tahta kalaslar kafa karışıklıklarına bir yenisini ekledi. Evi onlarca yıl önce satın aldığında, sıra dışı plaklar plana evin planına dahil edilmemişti.

Sarah bile gözlerine inanmıyordu

James kalasları ortaya çıkardıktan sonra Sarah’ya seslendi. Dışarıda yürürken, bahçelerinin tamamen kargaşa içinde olduğunu görünce şaşırdı. Çimlerini yok ettiği için James’e bağırmak üzereydi. İşte o zaman tuhaf kokuyu kokladı ve James’in neye baktığını anladı.

Getty Images

Bir röportajda karısına, evlerinin altına gömülen herhangi bir ahşap kalas hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Şaşırtıcı bir şekilde, Sarah hayatında daha önce hiç böyle bir şey görmemişti. James gibi o da neler olup bittiğinden tamamen habersizdi. Bahçelerindeki gizem çözülene kadar durmayacaklardı.

Cevap bulmak için kazdılar

Elinde kürekle James kalasların etrafını kazmaya başladı. Ayrıca plastik kaplamayı daha fazla sökerek, tahtaların sonunda açılabilmesi için alanı temizlemeye çalıştı. Yorgundu ama bunun neyle ilgili olduğunu merak ediyordu.

BBC

Hayal gücü, ahşabın altında nelerin gizlendiğine dair birçok senaryoyla yarışıyordu. Paslanmış bir sığınak mıydı? Ya da belki bir tür mahzen? Cevapları bulabilmesi için biraz daha kazması gerekiyor.

Daha da rahatsız edici keşifler

Tahtaların bir yere götürdüğünü fark etti. Ve böylece, kazmaya devam etti. Kapı sonunda James içeri girdiğinde açıldı. Tahta kalasların altında, kötü durumda olan eski bir merdiven vardı.

Pixels

James, Sarah’a merdiven boşluğunun kenarından bakarken ayak bileklerini tutması için yalvardı çünkü diğer tarafta ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu ve aşağı inmek istemiyordu. Ama sonra tekrar, bilinmeyen bizi her zaman beklenmedik şeyler yapmaya teşvik edecektir.

Bahçelerinin altında ne vardı?

James el fenerini kaptı ve yere diz çöktü. Sarah ayak bileklerini tutarken, deliğin eskiden tahtaların olduğu yere baktı. Sonra gördükleri karşısında şaşkına döndü; Etrafta tuhaf kokulu şişelerin olduğu eski bir şarap mahzeni gibi görünüyordu.

Boxer/ Pixabay

Mahzen ekşi süt kokuyordu ve uzun süredir saklanmış gibi görünüyordu. Ayrıca yerde tozlu eski şişeler de vardı. Evin planında nasıl olur da bir yeraltı şarap mahzeninden bahsedilmez?

20. yüzyıldan kalma eski şişeler

James kilere uzandı ve şişelerden birini kaptı; tarihi okuyunca gözleri yerinden fırladı. Şişe yirminci yüzyılın başlarına aitti! Ve biraz daha kazdıktan sonra, bu sefer kitaplarda gerçeği öğrendiler.

Pixabay

James ve karısı, şarap mahzeninin planlama onayı olmadan inşa edildiğini keşfetti. Onu yaratanlar, teknik olarak yasa dışı olduğu için kapılarını kapatıp gömmek zorunda kaldılar. Bu yüzden yapı planda yoktu.

Peki siyah plastik ne içindi?

Şarap mahzeni anlaşılırdı ama James ve Sarah’ın büyük siyah plastik muşamba ve orijinal baloncuğun ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Sonuçta, kabarcık su fışkırttı ve bahçelerini sular altında bıraktı! Pazar öğleden sonra biraz daha araştırma yaptıktan sonra nihayet bahçelerinde neler olduğunu anladılar.

Getty Images

Biraz araştırma yaptıktan sonra, James ve Sarah çimlerinin neden siyah plastik bir örtüyle kaplandığını keşfettiler. Kaçak yapı sahipleri, yıkıp yerine çim yapmak için büyük bir para cezası ödemek zorunda kalmasın diye yapıldı. Bunun yerine, bir geçici çözüm geliştirdiler.

Yeni bahçe ve ceza ödenmedi

Eski sahipler, yapıyı yok etmek ve çimleri yeniden dikmek yerine, tüm çimi siyah plastik bir örtü ile kaplamayı tercih etti. Kolayca üstüne toprak döküp çim tohumu ekebilirlerdi. Çimlerin düz görünmesini sağlamak için en basit ve en uygun maliyetli yaklaşımdı.

GardenSquared

Daha sonra, her şeyi başlatan kabarcığın “çim kabarcığı” olarak bilindiğini ve bunun sıklıkla “eski” bahçeyi kaplayan plastik bir tabakaya sahip çimenlerde meydana geldiğini keşfettiler. Nadir durumlarda plastik levha ile çim arasında su sıkışabilir ve bu da kabarcık veya su toplamasına neden olabilir.

Şarap mahzeni keşfi başlarına bela açmadı

Bir önceki geceki büyük fırtına, muhtemelen James ve Sarah’nın durumundaki plastiğin arkasında biriken muazzam miktarda suya katkıda bulundu. James çimleri dürterek, dürterek ve zıplarken, neyse ki tehlikede değildi! Bir kabarcığın en kötü etkisi bahçeyi su basmasıdır.

Facebook (James Callender) 

James ve Sarah için rutin bir Pazar günü başlayan şey, hızla evlerini saran bir entrika çılgınlığına dönüştü. Sadece ender görülen bir çim kabarcığıyla uğraşmakla kalmadılar, aynı zamanda bahçelerinin altında uzun süredir kayıp bir sırrı keşfettiler: yirminci yüzyılın başlarından kalma bir şarap mahzeni!

Sahibi Yürüyüş Sırasında Köpeğini Kaybetti ve Terk Edilmiş Bir Mezarlıkta Garip Davranırken Buldu

Yürüyüşte köpeğiniz aniden çılgınca davransa ne yapardınız? Keto’yu yürüyüşe çıkaran Steven’ın başına gelen tam olarak da buydu. Keto aniden garip davranmaya başladı ve Steven tasmanın kontrolünü kaybettiğinde yakındaki bir mezarlığa gitti.

Kaynak: Fact Ahead

Steven, köpeğini öfkeyle mezarlardan birini kazarken buldu. Steven’ın bir sonraki bildiği şey, polisleri aradığıydı ve sonuç olarak düzinelerce insan tutuklandı. Ama Keto’yu ne tetiklemiş olabilirdi ve mezarda ne buldular?

Köpekle normal yürüyüş

Steven ve huskysi Keto’nun çok yakın bir ilişkisi var. Steven işten ne zaman eve gelse, Keto’yu öğleden sonra yürüyüşü için her zaman dışarı çıkarır. Bu olaylar olmadan bir gece önce kar yağmıştı, bu yüzden Steven farklı bir yoldan gitmeyi denedi.

Kaynak: Fact Ahead

Yolda bir yerde Keto deli gibi havlamaya başladı ve tasmayı o kadar güçlü bir şekilde çekiyordu ki Steven onu zar zor kontrol edebildi. Başka bir yöne doğru ısrarla yürürken ona ayak uydurmaya çalıştı. Allah aşkına onun dikkatini ne çekmiş olabilir?

Terk edilmiş mezarlık

Steven durumun kontrolünü ele geçiremeden önce, Keto tasmayı çekmeye başladı ve Steven’la savaştı. Bu, Steven’ı şaşırttı çünkü Keto hiç bu kadar agresif davranmamıştı. Steven, Keto’nun saldırganlığına şaşırarak tasma üzerindeki tutuşunu kaybetti ve Keto da hızla uzaklaştı.

Kaynak: Fact Ahead

Keto yakınlardaki eski bir mezarlığa gidiyordu. Steven bunu fark ettiğinde hemen huzursuz hissetti. İnsanlar artık eski mezarlığa gitmiyordu, neredeyse terk edilmişti. İnsanların çoğu, ayrılan sevdiklerini şehrin başka bir yerindeki yeni mezarlığa nakletmişti.

Taze çiçekler

Steven, Keto’nun peşinden koştu ve kesinlikle mezarlıkta sona erdi. Yavaşlamaya başladığını görebiliyordu, bu yüzden etrafta kimsenin olmadığını bilerek adımlarını yavaşlattı. Beklenmedik koşuşturmadan bir nefes almaya çalışırken, eski mezarlıkta garip bir şey fark etti.

Kaynak: Fact Ahead

Eski mezarlığın çevresinde bir sürü taze çiçek vardı. Bu Steven’ı şaşırttı. Görüyorsunuz, bu mezarlıkta mezar taşları yerine tahta haçlar vardı. Bu, doğru mezarı bulmayı zorlaştırdı – yazılanları okumak için durmanız gerekiyordu.

Avcı moduna geçti

Etraf kalın bir kar örtüsüyle kaplı olduğundan, Steven birinin burayı nasıl gezeceğini merak etti. Kışın ortası derindi ve taze çiçekler tüm beyaz haçların önünde göze çarpıyordu. Steven, Keto’yu adıyla seslendi ve hemen köpeğinin ona havladığını duydu.

Kaynak: Fact Ahead

Keto yakındaydı ve belirli bir mezarda durmuştu. Bunun üzerinde de taze çiçekler vardı. Steven ona yetiştiğinde, Keto burnu yerde, mezarın etrafında dönüyordu. Onu rahatsız eden şey yakınlardaymış gibi görünüyor. Steven etrafına baktı ve garip bir şey bulamadı.

Garip davranış

Keto aniden dondu ve gözleri büyüdü. Steven bir şey yapamadan öne sıçradı ve karı kazmaya başladı. Karın üzerindeki taze çiçekler, o ilerlerken paramparça oldu. Steven dehşete düştü!

Kaynak: Fact Ahead

Steven hemen tasmayı yakalamaya çalıştı. Bu işe yaramayınca iki eliyle tasmaya gitti. Keto, Steven’ın onu uzaklaştırma çabalarını görmezden geldi ve mezarı kazmaya ve havlamaya devam etti. Şu anda çok sevdiği köpeğinin birinin mezarını yıktığına inanamıyordu.

Yardım aradı

Steven, Keto’nun çıldırıp mezarı kazmaya başlamasını çaresizce izlemekten başka bir şey yapamadı. Steven, Keto’nun güçlü bir köpek olduğunu ve onu tek başına durduramayacağını biliyordu. Keto büyük bir köpekti ve onu öylece kaldırıp götüremezdi.

Kaynak: Fact Ahead

Steven utandı ve yardım için mezarlığın etrafına baktı. Sonra, bir saha görevlisi tabelası gördü. Terk edilmiş mezarlığın hâlâ bir bekçisi var mıydı? Her iki durumda da, Steven bunu öğrenmeyi düşündü ve eğer bir sorumlu varsa olanlar için kesinlikle özür dileyecekti.

Köpek ona seslendi

Keto ona havlamaya başladığında Steven saha görevlisi tabelasına doğru gidiyordu. Keto ona yoğun bir şekilde bakıyordu ve havlaması her zamankinden daha yüksekti. Steven bu davranışı anlamıştı. Keto, ilginç bir şey bulduğunda ve Steven’ın bunu kontrol etmesini istediğinde aynı şeyi yapar.

Kaynak: Fact Ahead

Steven içini çekti ve Keto’ya geri döndü. Steven yaklaşırken, Keto’nun karı kazdığını ve tahta haçın tabanına ulaştığını görebiliyordu. Keto, açtığı deliğin üzerinde kulakları dik bir şekilde durmuş, Steven’ın bakmasını bekliyordu.

İlginç bir keşif

Steven, Keto’nun yaptığının kabul edilemez olduğunu biliyordu. Orada gömülü olan kişinin mahremiyetine ve kalıntılarına saygı göstermeleri gerekirdi. Başka birinin mezarını gözetlemenin yanlış olduğunu biliyordu ama aynı zamanda Keto’yu neyin tetiklediğini de merak ediyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Steven yaklaştı ve Keto’yu çılgına çeviren şeye gergin bir şekilde baktı. Keto’nun ortaya çıkardığı şeyi gördüğünde aniden soğuk bir titremenin vücudunda dolaştığını hissetti. Kesinlikle bir mezarlıkta bulmayı bekleyeceğiniz en son şeylerden biriydi. Steven polisi araması gerektiğini anında anladı.

Neden delikler vardı?

Steven deliğin altındaki isim levhasını görebiliyordu. Ama en tuhafı, isim plakasında delikler açılmıştı. Ve delikler derinleşiyor gibi görünüyor. Steven telefonunu çıkardı ve daha yakından bakmak için deliğe bir ışık tuttu.

Kaynak: Fact Ahead

Meraklı bir şekilde Steven, Keto’nun kazdığı mezarın yanındaki mezarın önündeki bir yamayı temizlemek için ayağını kullandı. Keto ne yapmaya çalıştığını hemen anladı ve kazmasına yardım etti. Ortaya çıkardığı şey, yüzeyinde delikler olan aynı garip isim plakasıydı.

Aşağıda ne vardı

Steven birkaç mezara daha gitti ve aynı şeyi buldu. Bu mezarlığa ne oluyordu? Daha sonra normal, eski bir isim levhası olan bir tane buldu. Steven bunun üzerinde taze çiçek olmadığını fark etti. Belki çiçekler, tahrif edilmiş isim levhalarıyla mezarları işaretlemek için kullanılmıştı.

Kaynak: Fact Ahead

Steven bu sefer delikleri biraz daha yakından inceledi. Aşağıda ne varsa hava deliklerine benziyorlardı. Ama bir tabut neden hava deliklerine ihtiyaç duysun? Aşağıda oraya ait olmayan garip bir şey olmalı. Aksi takdirde, Keto bu hale gelmezdi.

Şaka sandılar

Steven polisi araması gerektiğini biliyordu. Kesinlikle garip bir şeyler oluyordu. Bir şey sadece eklemek değildi. Ama sonunda polisi hattın sonuna getirdiğinde, Steven düşüncelerini henüz organize etmemişti. Köpeğinin ne bulduğunu ve ne olduğunu açıklamakta güçlük çekiyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Polis bunun bir şaka olduğunu düşündü ama Steven ısrar etti. Ve Steven ona hemen inanmadıkları için onları gerçekten suçlayamazdı. Steven’ın yaptığı, numaralarına birkaç resim göndermek oldu. Polis onları aldığında, bir ekip arabası göndereceklerini söylediler.

Polisi bekledi

Polisin gelmesini beklerken Keto sakinleşmiş ve havlamayı kesmişti. Ama Steve ne zaman kazılmış bir mezarın yanına gitse tepki vermeye başlıyor ve onu uzak durması için uyarıyormuş gibi tekrar havlıyordu. Aşağıda Keto’nun kesinlikle hoşlanmadığı bir şey vardı.

Kaynak: Fact Ahead

Steve bu noktada son derece meraklı olmasına rağmen, her ihtimale karşı diğer mezarlara dokunmak istemedi. Ortalığı karıştırmak ve bu her neyse karışmak istemiyordu. Böylece, hava delikleri olan mezarlardan birindeki karı süpürmeye başladı.

Şaşırtıcı yüzey

Keşfedilecek daha çok şey olduğu ortaya çıktı. Mezarın zemini toprakla kaplı değildi. mezar taze görünüyordu ve oraya yeni gömülmüştü. Mezarlık artık kullanılmadığı için bu garipti. O zaman yüzeyin çelikten yapıldığını fark etti.

Kaynak: Fact Ahead

Ama neden bu mezarda çelik bir kutu olsun ki? Steven diğer işaretli mezarları kontrol etti ve aynı şeyi öğrendi. Görünüşe göre terk edilmiş mezarlık bir tür gizli depolama alanına dönüşmüş.

Hala şüpheci

Birkaç dakika sonra bir polis ekip arabası geldi. İki genç subay çıktı. İlk başta Steven’ı hala ciddiye almıyorlardı. Polis kaynaklarını bir eşek şakası için harcamanın sonuçları konusunda onu uyardılar. Ama Steven onları arayarak doğru şeyi yaptığını biliyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Steven onlara oraya nasıl geldiğini açıkladı ve keşfettiği şeylere dikkat çekti. Memurlar, kazdığı ilk deliğe yaklaşırken Keto tekrar hareket etmeye başladı. Steven hazır olduğundan ve tasmasını sıkıca kavradığından emin oldu.

Artık ona inanıyorlardı

Memurlar bir göz attı ve kısa sürede gülümsemeleri gitti. Görünüşe göre sonunda bunun bir şaka olmadığını anladılar. Şaşırdılar. Neye bakıyorlardı? Bu daha önce hiç görmedikleri bir şeydi.

Kaynak: Fact Ahead

Steven mezardaki taze çiçeklere ve kontrol ettiği çiçeklerin çoğunun isim levhalarında delikler olduğuna dikkat çekti. Memurlar, çiçeklerin garip mezarlıkları işaretlemek için olduğu konusunda hemfikirdi. Steven ayrıca işaretli mezarların içinde çelik kutular olduğuna dikkat çekti.

Mezarlık yok

Ancak polis memurlarının işaretli mezarları kazmak için izin alması gerekiyordu. Karakoldaki memurlar biraz kontrol yaptı ve mezarlığın hiçbir yerde kayıtlı olmadığını keşfetti. Sanki yokmuş gibiydi. Garipti ama izin almaları gerekmediği için işlerini de kolaylaştırdı.

Kaynak: Fact Ahead

İstasyonu birkaç kez aradılar. Arabada yapacak aletlere sahip oldukları için çelik kutuları kazıp çıkarmaları mı yoksa üstten kesmeleri mi gerektiği konusunda bir tartışma vardı. Tepeden kesmeye karar verdiler. İstasyon bu gizemin dibine inmek istedi.

Kutuda ne var

Polis memurlarından biri metal kesiciyi almak için arabaya geri döndü. Bu sırada. Diğer memur, aynı koşullarda olduklarını doğrulamak için kalan mezarları çiçeklerle kontrol etti. Steven, diğer polis memuru mezarların geri kalanını beklediği için hala gergin olan Keto’nun yanında kaldı.

Kaynak: Fact Ahead

Memur geri geldi ve çelik kutulardan birini kesmeye başladı. Daha sonra kutunun içeriğine bakmak için el fenerini çıkardı. Gözleri anında açıldı ama daha bir şey söyleyemeden herkes alanın diğer tarafından müziği duydu. Sesi giderek yükseliyor, buna neden olan şeyin yaklaştığını gösteriyordu.

Biri geliyordu

Diğer memur, onlara başka bir aracın geldiğini söylemek için geri koştu. Çelik kutularla uğraşanların bunlar olması ihtimaline karşı saklanmak zorunda kaldılar. Onları iş üstünde yakalayabilmek için saklanmaları gerekiyordu. Şans eseri polis arabası tarlanın diğer tarafına park edilmişti, bu yüzden bu taraftan yaklaşan kimse görmemişti.

Kaynak: Fact Ahead

Steven ve Keto büyük bir çalıya yönlendirildi. Steven onu susturmak için hemen ellerini Keto’nun ağzına kenetledi ve kulağına sakinleştirici sözler fısıldadı. İki memur da gergindi. Arabanın yaklaşmasını beklerken herkesin damarlarında adrenalinin pompalandığını görebiliyordunuz.

X ile işaretli

Çok geçmeden ön girişten yaklaşan bir araba gördüler. Araba durduğunda müzik durdu. Kürekli iki adam arabadan indi. İçlerinden birinin elinde bir harita vardı ve mezarlardan birine yaklaşmadan önce ona bakıyorlardı. Her şeyin bir parçası oldukları açıktı.

Kaynak: Fact Ahead

İkisi de rahatlamış ve mezara ulaşana kadar şakalaşıyor gibiydiler. İsim levhasının açık olduğunu hemen gördüler. İkisi hemen etrafa baktılar ve birkaç tane de keşfedilmemiş mezar gördüler.

Mezarın orda yakalandı

Memurlar, içlerinden birinin paniklemeye başladığını fark eder. Koşmadan önce harekete geçmeleri gerekiyordu. Böylece iki polis memuru silahları çekilmiş halde çalıların arasından çıktı. İki adam tamamen şok oldular ve hemen tepki veremediler.

Kaynak: Fact Ahead

Steven ve çok agresif bir Keto da çalıdan çıktığında onlardan biri koşmak üzereydi. Keto’ya bir bakış ve fikrini değiştirmiş gibi görünüyordu. Polis memurları, adamları başarıyla tutuklamayı başardı.

İspiyonlayacak kadar korktu

Adamlar kelepçeliyken, aslında genç olduklarını görünce şok oldular. Hapse girmekten çok korktukları ve hapse girmemek için bildikleri her şeyi itiraf etmeye istekli oldukları ortaya çıktı. Ve ikisinden çok fazla bilgi sızdırmayı başardılar.

Kaynak: Fact Ahead

Terk edilmiş mezarlığın karaborsadan gelen eşyaların gizli bir dağıtım noktası olduğu ortaya çıktı. Ve bu eşyalar büyük ve pahalıydı, bu yüzden onlar için mezarları kullandılar. Her mezarda bir müşterinin siparişini içeren çelik bir kutu bulunur.

Çürüyen deri

Operasyon, ABD’ye malzeme kaçakçılığı konusunda uzmanlaşmış yasadışı bir örgüt tarafından kuruldu. Kurulumları dahiceydi. Ne de olsa kimse mezar kazmaz. Ancak dahice planları akıllı bir köpek tarafından engellendi. Ama ilk etapta Keto’yu mezarlığa koşmaya iten şey neydi?

Kaynak: Fact Ahead

Keto’nun ilk kazdığı mezarda çok nadir bulunan büyük kedilerin derilerinin bulunduğu çelik bir kutu olduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre bir süredir oradaydı ve kar nemin içeri girmesine neden oldu, bu yüzden deri çürümeye ve biraz kokmaya başladı. Keto’yu tetikleyen şey buydu.

Adalet yerini buldu

Tutukladıkları iki genç adam, sadece satın alımlarını talep etmeyi planlayan müşterilerdi. Bir ödeme yaptıktan sonra, satın alma işlemlerini kazabilmeleri için bir harita aldıkları ortaya çıktı. Ancak polisin örgüte dahil olan yerlileri izlemesine ve tutuklamasına yardımcı olacak kadar bilgi sahibiydiler.

Kaynak: Fact Ahead

Bu büyük tutuklamadaki rolleri nedeniyle Steven ve Keto’nun her biri birer madalya aldı. Steven, Keto’dan daha fazla gurur duyamazdı. Haberi olmadan düzinelerce suçluyu parmaklıkların arkasına koydu ve yerel kasaba bu yüzden artık biraz daha güvenli.

Sahibi Yürüyüş Sırasında Köpeğini Kaybetti ve Terk Edilmiş Bir Mezarlıkta Garip Davranırken Buldu

Yürüyüşte köpeğiniz aniden çılgınca davransa ne yapardınız? Keto’yu yürüyüşe çıkaran Steven’ın başına gelen tam olarak da buydu. Keto aniden garip davranmaya başladı ve Steven tasmanın kontrolünü kaybettiğinde yakındaki bir mezarlığa gitti.

Kaynak: Fact Ahead

Steven, köpeğini öfkeyle mezarlardan birini kazarken buldu. Steven’ın bir sonraki bildiği şey, polisleri aradığıydı ve sonuç olarak düzinelerce insan tutuklandı. Ama Keto’yu ne tetiklemiş olabilirdi ve mezarda ne buldular?

Köpekle normal yürüyüş

Steven ve huskysi Keto’nun çok yakın bir ilişkisi var. Steven işten ne zaman eve gelse, Keto’yu öğleden sonra yürüyüşü için her zaman dışarı çıkarır. Bu olaylar olmadan bir gece önce kar yağmıştı, bu yüzden Steven farklı bir yoldan gitmeyi denedi.

Kaynak: Fact Ahead

Yolda bir yerde Keto deli gibi havlamaya başladı ve tasmayı o kadar güçlü bir şekilde çekiyordu ki Steven onu zar zor kontrol edebildi. Başka bir yöne doğru ısrarla yürürken ona ayak uydurmaya çalıştı. Allah aşkına onun dikkatini ne çekmiş olabilir?

Terk edilmiş mezarlık

Steven durumun kontrolünü ele geçiremeden önce, Keto tasmayı çekmeye başladı ve Steven’la savaştı. Bu, Steven’ı şaşırttı çünkü Keto hiç bu kadar agresif davranmamıştı. Steven, Keto’nun saldırganlığına şaşırarak tasma üzerindeki tutuşunu kaybetti ve Keto da hızla uzaklaştı.

Kaynak: Fact Ahead

Keto yakınlardaki eski bir mezarlığa gidiyordu. Steven bunu fark ettiğinde hemen huzursuz hissetti. İnsanlar artık eski mezarlığa gitmiyordu, neredeyse terk edilmişti. İnsanların çoğu, ayrılan sevdiklerini şehrin başka bir yerindeki yeni mezarlığa nakletmişti.

Taze çiçekler

Steven, Keto’nun peşinden koştu ve kesinlikle mezarlıkta sona erdi. Yavaşlamaya başladığını görebiliyordu, bu yüzden etrafta kimsenin olmadığını bilerek adımlarını yavaşlattı. Beklenmedik koşuşturmadan bir nefes almaya çalışırken, eski mezarlıkta garip bir şey fark etti.

Kaynak: Fact Ahead

Eski mezarlığın çevresinde bir sürü taze çiçek vardı. Bu Steven’ı şaşırttı. Görüyorsunuz, bu mezarlıkta mezar taşları yerine tahta haçlar vardı. Bu, doğru mezarı bulmayı zorlaştırdı – yazılanları okumak için durmanız gerekiyordu.

Avcı moduna geçti

Etraf kalın bir kar örtüsüyle kaplı olduğundan, Steven birinin burayı nasıl gezeceğini merak etti. Kışın ortası derindi ve taze çiçekler tüm beyaz haçların önünde göze çarpıyordu. Steven, Keto’yu adıyla seslendi ve hemen köpeğinin ona havladığını duydu.

Kaynak: Fact Ahead

Keto yakındaydı ve belirli bir mezarda durmuştu. Bunun üzerinde de taze çiçekler vardı. Steven ona yetiştiğinde, Keto burnu yerde, mezarın etrafında dönüyordu. Onu rahatsız eden şey yakınlardaymış gibi görünüyor. Steven etrafına baktı ve garip bir şey bulamadı.

Garip davranış

Keto aniden dondu ve gözleri büyüdü. Steven bir şey yapamadan öne sıçradı ve karı kazmaya başladı. Karın üzerindeki taze çiçekler, o ilerlerken paramparça oldu. Steven dehşete düştü!

Kaynak: Fact Ahead

Steven hemen tasmayı yakalamaya çalıştı. Bu işe yaramayınca iki eliyle tasmaya gitti. Keto, Steven’ın onu uzaklaştırma çabalarını görmezden geldi ve mezarı kazmaya ve havlamaya devam etti. Şu anda çok sevdiği köpeğinin birinin mezarını yıktığına inanamıyordu.

Yardım aradı

Steven, Keto’nun çıldırıp mezarı kazmaya başlamasını çaresizce izlemekten başka bir şey yapamadı. Steven, Keto’nun güçlü bir köpek olduğunu ve onu tek başına durduramayacağını biliyordu. Keto büyük bir köpekti ve onu öylece kaldırıp götüremezdi.

Kaynak: Fact Ahead

Steven utandı ve yardım için mezarlığın etrafına baktı. Sonra, bir saha görevlisi tabelası gördü. Terk edilmiş mezarlığın hâlâ bir bekçisi var mıydı? Her iki durumda da, Steven bunu öğrenmeyi düşündü ve eğer bir sorumlu varsa olanlar için kesinlikle özür dileyecekti.

Köpek ona seslendi

Keto ona havlamaya başladığında Steven saha görevlisi tabelasına doğru gidiyordu. Keto ona yoğun bir şekilde bakıyordu ve havlaması her zamankinden daha yüksekti. Steven bu davranışı anlamıştı. Keto, ilginç bir şey bulduğunda ve Steven’ın bunu kontrol etmesini istediğinde aynı şeyi yapar.

Kaynak: Fact Ahead

Steven içini çekti ve Keto’ya geri döndü. Steven yaklaşırken, Keto’nun karı kazdığını ve tahta haçın tabanına ulaştığını görebiliyordu. Keto, açtığı deliğin üzerinde kulakları dik bir şekilde durmuş, Steven’ın bakmasını bekliyordu.

İlginç bir keşif

Steven, Keto’nun yaptığının kabul edilemez olduğunu biliyordu. Orada gömülü olan kişinin mahremiyetine ve kalıntılarına saygı göstermeleri gerekirdi. Başka birinin mezarını gözetlemenin yanlış olduğunu biliyordu ama aynı zamanda Keto’yu neyin tetiklediğini de merak ediyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Steven yaklaştı ve Keto’yu çılgına çeviren şeye gergin bir şekilde baktı. Keto’nun ortaya çıkardığı şeyi gördüğünde aniden soğuk bir titremenin vücudunda dolaştığını hissetti. Kesinlikle bir mezarlıkta bulmayı bekleyeceğiniz en son şeylerden biriydi. Steven polisi araması gerektiğini anında anladı.

Neden delikler vardı?

Steven deliğin altındaki isim levhasını görebiliyordu. Ama en tuhafı, isim plakasında delikler açılmıştı. Ve delikler derinleşiyor gibi görünüyor. Steven telefonunu çıkardı ve daha yakından bakmak için deliğe bir ışık tuttu.

Kaynak: Fact Ahead

Meraklı bir şekilde Steven, Keto’nun kazdığı mezarın yanındaki mezarın önündeki bir yamayı temizlemek için ayağını kullandı. Keto ne yapmaya çalıştığını hemen anladı ve kazmasına yardım etti. Ortaya çıkardığı şey, yüzeyinde delikler olan aynı garip isim plakasıydı.

Aşağıda ne vardı

Steven birkaç mezara daha gitti ve aynı şeyi buldu. Bu mezarlığa ne oluyordu? Daha sonra normal, eski bir isim levhası olan bir tane buldu. Steven bunun üzerinde taze çiçek olmadığını fark etti. Belki çiçekler, tahrif edilmiş isim levhalarıyla mezarları işaretlemek için kullanılmıştı.

Kaynak: Fact Ahead

Steven bu sefer delikleri biraz daha yakından inceledi. Aşağıda ne varsa hava deliklerine benziyorlardı. Ama bir tabut neden hava deliklerine ihtiyaç duysun? Aşağıda oraya ait olmayan garip bir şey olmalı. Aksi takdirde, Keto bu hale gelmezdi.

Şaka sandılar

Steven polisi araması gerektiğini biliyordu. Kesinlikle garip bir şeyler oluyordu. Bir şey sadece eklemek değildi. Ama sonunda polisi hattın sonuna getirdiğinde, Steven düşüncelerini henüz organize etmemişti. Köpeğinin ne bulduğunu ve ne olduğunu açıklamakta güçlük çekiyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Polis bunun bir şaka olduğunu düşündü ama Steven ısrar etti. Ve Steven ona hemen inanmadıkları için onları gerçekten suçlayamazdı. Steven’ın yaptığı, numaralarına birkaç resim göndermek oldu. Polis onları aldığında, bir ekip arabası göndereceklerini söylediler.

Polisi bekledi

Polisin gelmesini beklerken Keto sakinleşmiş ve havlamayı kesmişti. Ama Steve ne zaman kazılmış bir mezarın yanına gitse tepki vermeye başlıyor ve onu uzak durması için uyarıyormuş gibi tekrar havlıyordu. Aşağıda Keto’nun kesinlikle hoşlanmadığı bir şey vardı.

Kaynak: Fact Ahead

Steve bu noktada son derece meraklı olmasına rağmen, her ihtimale karşı diğer mezarlara dokunmak istemedi. Ortalığı karıştırmak ve bu her neyse karışmak istemiyordu. Böylece, hava delikleri olan mezarlardan birindeki karı süpürmeye başladı.

Şaşırtıcı yüzey

Keşfedilecek daha çok şey olduğu ortaya çıktı. Mezarın zemini toprakla kaplı değildi. mezar taze görünüyordu ve oraya yeni gömülmüştü. Mezarlık artık kullanılmadığı için bu garipti. O zaman yüzeyin çelikten yapıldığını fark etti.

Kaynak: Fact Ahead

Ama neden bu mezarda çelik bir kutu olsun ki? Steven diğer işaretli mezarları kontrol etti ve aynı şeyi öğrendi. Görünüşe göre terk edilmiş mezarlık bir tür gizli depolama alanına dönüşmüş.

Hala şüpheci

Birkaç dakika sonra bir polis ekip arabası geldi. İki genç subay çıktı. İlk başta Steven’ı hala ciddiye almıyorlardı. Polis kaynaklarını bir eşek şakası için harcamanın sonuçları konusunda onu uyardılar. Ama Steven onları arayarak doğru şeyi yaptığını biliyordu.

Kaynak: Fact Ahead

Steven onlara oraya nasıl geldiğini açıkladı ve keşfettiği şeylere dikkat çekti. Memurlar, kazdığı ilk deliğe yaklaşırken Keto tekrar hareket etmeye başladı. Steven hazır olduğundan ve tasmasını sıkıca kavradığından emin oldu.

Artık ona inanıyorlardı

Memurlar bir göz attı ve kısa sürede gülümsemeleri gitti. Görünüşe göre sonunda bunun bir şaka olmadığını anladılar. Şaşırdılar. Neye bakıyorlardı? Bu daha önce hiç görmedikleri bir şeydi.

Kaynak: Fact Ahead

Steven mezardaki taze çiçeklere ve kontrol ettiği çiçeklerin çoğunun isim levhalarında delikler olduğuna dikkat çekti. Memurlar, çiçeklerin garip mezarlıkları işaretlemek için olduğu konusunda hemfikirdi. Steven ayrıca işaretli mezarların içinde çelik kutular olduğuna dikkat çekti.

Mezarlık yok

Ancak polis memurlarının işaretli mezarları kazmak için izin alması gerekiyordu. Karakoldaki memurlar biraz kontrol yaptı ve mezarlığın hiçbir yerde kayıtlı olmadığını keşfetti. Sanki yokmuş gibiydi. Garipti ama izin almaları gerekmediği için işlerini de kolaylaştırdı.

Kaynak: Fact Ahead

İstasyonu birkaç kez aradılar. Arabada yapacak aletlere sahip oldukları için çelik kutuları kazıp çıkarmaları mı yoksa üstten kesmeleri mi gerektiği konusunda bir tartışma vardı. Tepeden kesmeye karar verdiler. İstasyon bu gizemin dibine inmek istedi.

Kutuda ne var

Polis memurlarından biri metal kesiciyi almak için arabaya geri döndü. Bu sırada. Diğer memur, aynı koşullarda olduklarını doğrulamak için kalan mezarları çiçeklerle kontrol etti. Steven, diğer polis memuru mezarların geri kalanını beklediği için hala gergin olan Keto’nun yanında kaldı.

Kaynak: Fact Ahead

Memur geri geldi ve çelik kutulardan birini kesmeye başladı. Daha sonra kutunun içeriğine bakmak için el fenerini çıkardı. Gözleri anında açıldı ama daha bir şey söyleyemeden herkes alanın diğer tarafından müziği duydu. Sesi giderek yükseliyor, buna neden olan şeyin yaklaştığını gösteriyordu.

Biri geliyordu

Diğer memur, onlara başka bir aracın geldiğini söylemek için geri koştu. Çelik kutularla uğraşanların bunlar olması ihtimaline karşı saklanmak zorunda kaldılar. Onları iş üstünde yakalayabilmek için saklanmaları gerekiyordu. Şans eseri polis arabası tarlanın diğer tarafına park edilmişti, bu yüzden bu taraftan yaklaşan kimse görmemişti.

Kaynak: Fact Ahead

Steven ve Keto büyük bir çalıya yönlendirildi. Steven onu susturmak için hemen ellerini Keto’nun ağzına kenetledi ve kulağına sakinleştirici sözler fısıldadı. İki memur da gergindi. Arabanın yaklaşmasını beklerken herkesin damarlarında adrenalinin pompalandığını görebiliyordunuz.

X ile işaretli

Çok geçmeden ön girişten yaklaşan bir araba gördüler. Araba durduğunda müzik durdu. Kürekli iki adam arabadan indi. İçlerinden birinin elinde bir harita vardı ve mezarlardan birine yaklaşmadan önce ona bakıyorlardı. Her şeyin bir parçası oldukları açıktı.

Kaynak: Fact Ahead

İkisi de rahatlamış ve mezara ulaşana kadar şakalaşıyor gibiydiler. İsim levhasının açık olduğunu hemen gördüler. İkisi hemen etrafa baktılar ve birkaç tane de keşfedilmemiş mezar gördüler.

Mezarın orda yakalandı

Memurlar, içlerinden birinin paniklemeye başladığını fark eder. Koşmadan önce harekete geçmeleri gerekiyordu. Böylece iki polis memuru silahları çekilmiş halde çalıların arasından çıktı. İki adam tamamen şok oldular ve hemen tepki veremediler.

Kaynak: Fact Ahead

Steven ve çok agresif bir Keto da çalıdan çıktığında onlardan biri koşmak üzereydi. Keto’ya bir bakış ve fikrini değiştirmiş gibi görünüyordu. Polis memurları, adamları başarıyla tutuklamayı başardı.

İspiyonlayacak kadar korktu

Adamlar kelepçeliyken, aslında genç olduklarını görünce şok oldular. Hapse girmekten çok korktukları ve hapse girmemek için bildikleri her şeyi itiraf etmeye istekli oldukları ortaya çıktı. Ve ikisinden çok fazla bilgi sızdırmayı başardılar.

Kaynak: Fact Ahead

Terk edilmiş mezarlığın karaborsadan gelen eşyaların gizli bir dağıtım noktası olduğu ortaya çıktı. Ve bu eşyalar büyük ve pahalıydı, bu yüzden onlar için mezarları kullandılar. Her mezarda bir müşterinin siparişini içeren çelik bir kutu bulunur.

Çürüyen deri

Operasyon, ABD’ye malzeme kaçakçılığı konusunda uzmanlaşmış yasadışı bir örgüt tarafından kuruldu. Kurulumları dahiceydi. Ne de olsa kimse mezar kazmaz. Ancak dahice planları akıllı bir köpek tarafından engellendi. Ama ilk etapta Keto’yu mezarlığa koşmaya iten şey neydi?

Kaynak: Fact Ahead

Keto’nun ilk kazdığı mezarda çok nadir bulunan büyük kedilerin derilerinin bulunduğu çelik bir kutu olduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre bir süredir oradaydı ve kar nemin içeri girmesine neden oldu, bu yüzden deri çürümeye ve biraz kokmaya başladı. Keto’yu tetikleyen şey buydu.

Adalet yerini buldu

Tutukladıkları iki genç adam, sadece satın alımlarını talep etmeyi planlayan müşterilerdi. Bir ödeme yaptıktan sonra, satın alma işlemlerini kazabilmeleri için bir harita aldıkları ortaya çıktı. Ancak polisin örgüte dahil olan yerlileri izlemesine ve tutuklamasına yardımcı olacak kadar bilgi sahibiydiler.

Kaynak: Fact Ahead

Bu büyük tutuklamadaki rolleri nedeniyle Steven ve Keto’nun her biri birer madalya aldı. Steven, Keto’dan daha fazla gurur duyamazdı. Haberi olmadan düzinelerce suçluyu parmaklıkların arkasına koydu ve yerel kasaba bu yüzden artık biraz daha güvenli.

Octomom’un Ortadan Kaybolmasının Nedeni ve Hayatını Nasıl Dönüştürdüğü

Dünyada “Octomom” olarak tanınan Nadya Suleman’ın renkli bir hayat yaşadığına şüphe yok. Takma adından da anlaşılacağı gibi, aynı anda sekiz bebeği taşımasıyla çok ünlü oldu. Buna ek olarak, sekizleri doğurmadan önce zaten altı çocuğu vardı.

Kaynak: PhilNews

Daha tartışmalı hale getiren şey, doktorların onu hamile bırakma yöntemiydi. Oldukça tartışma konusu oldu. Hamileliği bazı kaşlarını kaldırsa da bazıları anne olmak isteyen diğer kadınlar için ortaya koyduğu olasılıklardan çok memnundu.

Spot ışığından çıktı

Nadya bir gecede medyada sansasyon yarattı. Hayatına ve anneliğe olan ilginç yolculuğuna takıntılı binlerce hayranı vardı. Ama spot ışığın tadını çıkardıktan sonra Octomom, yavaş yavaş göz önünden çekildi ve özel bir hayat yaşamaya başladı.

Kaynak: Horizon Times

Hemen hemen her tabloid ve gazetede Octomom ve sekizlileri hakkında bir güncelleme varken bu haberler yavaş yavaş kayboldu. Octomom ortaya çıkmayı ve röportaj yapmayı bıraktı. Şimdi nerede olduğunu ve sekizlerin nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Büyük bir aile istiyordu

Tüm bunların nasıl başladığıyla başlayalım. Nadya tek çocuk olarak büyüdü. Evde oynayacak kardeşleri olmadan kendini oldukça yalnız hissetti. Annesinin etrafında birkaç evcil kedisi vardı ama bu yeterli değildi. Nadya bir kardeş için dua etti ama olmadı.

Kaynak: Horizon Times

Bu nedenle geniş ailelerde kurulan bağları ve bağları arzuladı. Kendi ailesini kurduğunda büyük bir aile istediğini biliyordu. Bu yaşam amacının, hayatını alt üst edecek kişi olacağından habersizdi.

Annelik yolculuğu

Nadya çok küçük yaşta anne olmak istemeye başladı. Liseden mezun olduktan sonra bunun için çalışmaya başladı. O zamanlar bekar olmasına rağmen, cesareti kırılmış hissetmiyordu. Anne olmak istiyordu ve planını uyguluyordu.

Kaynak: History By Day

Nadya, 20’li yaşlarının başında üretim müdürü Marcos Gutierrez’de aşkı buldu. Onu çok çekici buldu ve çabucak aşık oldu. İlişkilerinin ilk aşamalarında Nadya, Marcos’a çocuk sahibi olmanın onun için bir öncelik olduğunu açıkça belirtti.

Harika bir başlangıç

İşler plana göre gidiyor gibi görünüyordu. Marcos ve Nadya sonunda evlendiler ve Nadya aynı yıl içinde San Antonio Koleji’nden psikiyatri teknisyeni lisansını aldı. Nadya daha sonra Norwalk, California’daki bir psikiyatri tesisinde iş buldu.

Kaynak: Horizon Times

Bir gün, tesiste çok büyük bir şey oldu. 18 Eylül 1999’da yaklaşık 20 hastanın karıştığı bir isyan çıktı. Nadya araya girerek ortalığı sakinleştirmeye çalışırken yakalandı.

Fiziksel yarayla ve duygusal stresle başa çıkma

İsyanın ortasında hastalardan biri masayı devirmişti. Masa Nadya’nın sırtına sert bir şekilde çarptı ve disk fıtığına neden oldu. Neyse ki, tazminat olarak 170.000 dolar verildi ve bu, bir süreliğine geçinmesine yardımcı oldu.

Kaynak: Horizon Times

Ama sakatlığı o kadar da basit değildi. Bu, çalışma yeteneğini etkileyen önemli acılarına neden oldu. Strese daha fazla eklemercesine o ve Marcos bir süredir bebek sahibi olmaya çalışıyorlardı ve hiçbir şey yolunda gitmiyordu. İkili bu konuda bir doktora görünmeye karar verdi.

Bir sorun vardı

Marcos ve Nadya birden fazla doktora gittiler. Nasıl gebe kalınacağı konusunda çok sayıda geri bildirim ve tavsiye aldılar. Her şeyi denediler ama yine de sonuç alamadılar. Bunun Nadya’nın yaşam amacı olduğu düşünüldüğünde, hamile kalamamak onu strese sokuyordu. Sonunda Marcos’un kısır olduğunu öğrendiler.

Kaynak: Pixabay

Nadya, Marcos’a dünyada çocuk sahibi olmaktan başka bir şey istemediğini söyledi. Çocuk sahibi olmak için alternatif yöntemler izlemelerini önerdi. Sorun şu ki, Marcos onunla aynı fikirde değildi. Sadece doğal yollarla çocuk sahibi olmak istiyordu – ki bu artık imkansızdı.

Ültimatom

Nadya ve Marcos sürekli durumları hakkında tartışıyorlardı. Görünüşe göre artık düşünceleri uyuşmuyordu ve çocuk sahibi olma meselesi onları daha da uzaklaştırdı. Nadya tüp bebek (IVF) denemelerini önerdiğinde, Marcos artık yeterli olduğuna karar verdi.

Kaynak: Pixabay

Marcus, Nadya’ya IVF ile devam ederse bunun evliliklerinin sonu olacağını söyledi. Ültimatom Nadya’nın kalbini kırdı. Kocasını ne kadar sevse de, kendi çocuk sahibi olma hayalinden vazgeçmeye istekli değildi. Genç bir kız olduğundan beri amacı buydu.

Tüp bebek

Sonunda evliliğini sonlandırmayı ve IVF ile devam etmeyi seçti. Doktor ona IVF’nin işe yarayacağının yüzde yüz garantisiyle gelmediğini söyledi. Bu çok pahalı bir işlemdi ama Nadya anne olmaya çalışırken hiçbir şeyin önüne geçmesine izin vermiyordu.

Kaynak: Baby Center

Uzmanlar, tüp bebek tedavisi sırasında bazılarının gebe kalmaması durumunda genellikle birkaç yumurtanın kullanılmasını tavsiye eder. Bu, gebe kalma şansını ikiye katlamak içindir. Ancak doktor Nadya’yı bunun bir risk taşıdığı konusunda uyardı.

Risk

Bu başka bir risk anlamına geliyordu. Görüyorsunuz, bir kadının rahmine birkaç yumurta yerleştirildiğinde, IVF’nin birden fazla yumurta yerleştirme şansı vardır, bu da birden fazla çocuğun gebe kalabileceği anlamına gelir. Sonunda planladığından daha fazla çocuk taşıyabilirsin.

Kaynak: History By Day

Bu, Nadya’yı denemekten caydırmadı. Ne de olsa o kocaman bir aile istiyordu. Her zaman “daha fazla daha neşeli” sözünün doğru olduğuna inanmıştı. İkizler veya üçüzler olma ihtimalini memnuniyetle karşıladı. Plana devam etmeye karar verdi..

Başarılı oldu

Böylece 2001 yılında Nadya tüp bebek prosedürünü geçirdi. Bu başarılı oldu ve ilk çocuğu Elijah’a hamile kaldı. Elijah doğduğunda hissettiği aşırı mutluluğu tarif edemezdi. Anne olma hayali sonunda gerçek olmuştu.

Kaynak: ZayZay

Elijah doğduktan bir yıl sonra Nadya’nın bir bebeği daha oldu. Bu sefer bir kızdı ve adını Amerah koydu. Nadya’nın amacına ulaştığını düşünebilirsiniz, ancak çocuk sahibi olmaya devam etmeye karar verdi. Sonunda çift yumurta ikizleri ve iki çocuğu daha oldu. Şimdi toplam altı çocuğu vardı.

Daha fazlasını istiyordu

Nadya başka bir tüp bebek tedavisi için geri geldiğinde doktoru Dr. Kamrava önce tereddüt etti. Nadya’nın zaten altı çocuğu vardı ve bu bir elin parmaklarından fazlaydı. Sonunda, Nadya onu halledebileceğine ikna etti ve o yumuşadı.

Kaynak: Gedeon Richter

Dr. Kamrava, Nadya’nın isteği üzerine altı yumurta yerleştirdi – embriyolarının hiçbirinin boşa gitmesini istemedi. Dr. Kamrava sonunda toplam 12 yumurta enjekte etti. Bu şok ediciydi çünkü bir prosedürde önerilen yumurta miktarı sadece ikiydi. Bunu nadir ve cüretkar bir tıbbi hareket olarak gördüler.

Sekizler geliyor

Nadya, 12 yumurtanın kendisine yerleştirildiğini öğrendiğinde hiç endişelenmedi. Aslında, bunu memnuniyetle karşıladı ve doktorunu bu seçimi yaptığı için övdü. Nadya, önüne çıkabilecek her şeyin üstesinden gelebileceğinden emindi.

Kaynak: PhilNews

Sonunda, 12 yumurtadan 8’i başarı ile tutundu. Nadya sekizlere hamile kaldı. Bu konuda hevesliydi ve bunu büyük bir nimet olarak gördü. Bu büyük hamileliği kaldırabilecek mi? Artı, sahip olduğu 6 çocuğa ek olarak 8 çocuğu daha idare edebilecek mi?

İnsanlar daha fazlasını öğrenmek istedi

Dokuz ay boyunca sekiz bebeği karnında taşımak şaka değildi. Aslında Nadya’nın fiziksel sağlığına zarar verdi. Medyanın onun eşsiz hikayesinden haberdar olması da bu duruma yardımcı olmadı. Şimdi onu takip eden paparazziler vardı ve bu onu magazin dergileri için sürekli bir konu haline getirdi.

Kaynak: Horizon Times

Tüm bebekleri hayatta kalırsa hamileliğinin rekor kıracağı inkar edilemezdi. Sekiz bebeğin hepsinin hayatta kalma şansı bugünlerde genellikle zayıf. Nadya kolayca bir medya sansasyonu haline geldi. Basın ona “Octomom” takma adını verdi.

Sekiz sağlıklı bebek

Nadya zor bir hamilelik geçirmesine rağmen sekiz bebeğinin her birini güvenli bir şekilde dünyaya getirmeyi başardı. Sekizler sağlıklı doğdu. Bütün dünya sekizlerin sağlığını izledi. Canlı doğan ve doğumlarından bir hafta sonra hayatta kalan ilk sekizler oldular.

Kaynak: History By Day

Bu rekor kıran bir başarıydı. Nadya, sekiz bebeğe de sahip olduğu için heyecanlı ve heyecanlıydı. Eve gitmek ve diğer çocuklarıyla tanışmak için sabırsızlanıyordu. Görünüşe göre Nadya anne olmak için yaratılmış. Hikayesi ilham vericiydi.

Araştırma

Tıp topluluğu onun hikayesini takip etti ve Nadya’nın nasıl hamile kalıp sekiz sağlıklı bebek doğurabildiğini çok merak ettiler. Çok fazla soruları vardı ve biraz kazmaya karar verdiler.

Kaynak: Horizon Times

Sonunda, Dr. Kamrava’nın aynı anda 12 yumurtayı implante ettiği ve bu da sekizli hamileliği mümkün kıldığı haberi yayıldı. Nadya bunu onaylasa bile, birçok uzman bu riskli harekete kızdı. , Dr. Kamrava’yı tıbbi uygulama hatası nedeniyle soruşturma altına aldılar.

Lisansı alındı

Tıp uzmanları, hasta istese bile Dr. Kamrava’nın bu işlemi yapmaması gerektiğini savunuyordu. İnsanlar Dr. Kamrava’nın yollarını sorgulamaya başladılar ve böyle bir şeyin ilk defa olup olmadığını merak etmeye başladılar.

Kaynak: Rewire News Group

Soruşturma bunun ilk olmadığını gösterdi. 48 yaşındaki bir hastaya yedi embriyo yerleştirmiş ve bu hasta dördüzlere hamile kalmıştı. Ama ne yazık ki hamilelik Nadya’nınki gibi başarılı olmamıştı. Soruşturma, tıbbi lisansının iptal edilmesine neden oldu.

İlgiden faydalandı

Nadya sekizlilerini doğurduğunda, sayısız haber kanalında, gazetede, magazin gazetesinde ve web sitesinde zaten vazgeçilmez bir konuydu. Herkes Octomom ve sekizlileriyle ilgili güncellemeler istiyordu. Nadya, kesintisiz ilgiden yararlanabileceğini fark etti. Parayı tüm çocuklarını büyütmek için kullanabilirdi.

Kaynak: Horizon Times

Nadya, ona tavsiye veren ve anlatının kontrolünü kaybetmeden hikayesini nasıl yayacağını öğreten bir halkla ilişkiler uzmanıyla iletişime geçti. Ancak bu, istese de istemese de medyanın kesintisiz ilgisini çeken biri için zordu.

Neden farklı görünüyorlar?

Birçok insan onun ilgi odağı olmayı sevdiğini düşünüyor. Bazıları, onu ünlü olmak için kasten 14 çocuğu olduğunu iddia edecek kadar yargıladı. İnsanlar, çocuklarının farklı etnik kökenlere aitmiş gibi görünmesini de sorguladı.

Kaynak: Horizon Times

Ama bu basit bir genetik meselesiydi. 14 çocuğunuz varsa, gen çeşitliliği sadece 2 ila 3 çocuğu olan ailelerden çok daha fazladır. Bu yüzden çocuklar farklı görünüyor. Natalie bu söylenenlere aldırmadı. Çocuklarının ne kadar farklı göründüğünü seviyor ve eşsiz bir grup oldukları için kutsanmış hissettiğini söylüyor.

Nefret edenler buna devam edecek

Bazı insanlar onu vergi mükelleflerinin israfı, aile planlaması yapmadığınızda neler olduğunun bir sembolü ve temelde modern Amerikan toplumunda yanlış olan her şey olarak gördü. Nadya, nefret edenlerinden de tehditler aldı.

Kaynak: Horizon Times

Medya sirki onu bunaltmaya başlayınca Nadya hikayesini kontrol edemediğini fark etti. Farklı bir yaklaşım benimsemeye çalıştı. Röportaj yaparken 14 çocuk annesi olarak yaşadığı zorlukları dile getirmeye karar verdi.

Soruşturuldu

Nadya, People dergisine verdiği bir röportajda, “Geceleri yaklaşık iki veya üç saatten fazla uyumuyorum” dedi. “Ama hayatımı ilerletmeye devam ediyorum ve olabileceğim en iyi anne olmaya çalışıyorum.” Bir anda Nadya’nın çocuklara kötü davrandığına dair söylentiler dolaşmaya başladı.

Kaynak: Horizon Times

Görünüşe göre birçok insan, bekar bir annenin 14 küçük çocuğu tek başına yetiştirebileceğine inanamıyor gibiydi. Çocuk Koruma Hizmetleri, Nadya’nın çocuklarını ihmal ettiği konusunda bile uyarıldı. Bir soruşturma yapıldı ancak hiçbir kanıt bulunamadı. Nadya’nın evini bile çocuklar için uygun bir ortam olarak görmüşlerdi.

Octomom ismine oynadı

Nadya’nın ev sahibi de sorunları listesine ekledi. Görünüşe göre mülkünde yaşayan çocukların sayısından ve evin etrafında dolaşan basın ve paparazzilerden memnun değildi. Nadya’yı kira sözleşmesinin şartlarını ihlal etmekle suçladı ve onu evinden tahliye etti.

Kaynak: Horizon Times

Nadya, ev sahibini kalmalarına izin vermeye ikna edemedi, ancak kendisine yaşayacak yeni bir yer bulması için birkaç hafta verildi. Sorun, yeterli parası olmamasıydı. Bu yüzden birkaç iş girişiminde bulundu, şansını Showbiz’de denedi ve hatta şarkıcı olmaya çalıştı. Kolay para kazanmak için normalde yapmayacağı şeyleri bile yaptı.

Artık bu hayatı yaşamak istemiyordu

Sonunda Nadya, ilgi odağı olmayı sevmediğini fark etti. Medya onun bir insan ya da anne olarak gerçek kişiliğinden çok uzak bir karakter yaratmıştı. Yeterli parası olduğunda durmaya ve gölgede kalmaya karar verdi.

Kaynak: Horizon Times

Nadya’nın bildiği Octomom kişiliğinden uzak yeni bir başlangıca ihtiyacı vardı. Adını Natalie olarak değiştirerek başladı ve işte o zaman hayatını döndürmeye başladı. Natalie olarak üniversiteyi bitirebildi ve aile terapisti olarak çalışmaya başladı.

Octomom tekrar ortaya çıktı

2018’de Natalie, ailesini sergilemek için bir Instagram hesabı oluşturdu. Sekizler o yıl 9 yaşındaydı. Natalie, tüm çocuklarını vegan diyete (ki bunu seviyorlar) uygulamıştı ve Instagram sayfasındasağlıklı bir yaşam tarzı yaşama konusunda ne kadar büyük olduklarını görebilirsiniz.

Kaynak: Horizon Times

Veganlar olarak sağlıklı beslenmenin yanı sıra, çocuklar sağlıklı yaşam tarzlarının bir parçası olarak aktif olmaktan keyif alırlar. İşte 2018’de Russ Miller Memorial 5K yarışını bitiren sekizlilerin bir resmi.

Koruyucu meleği vardı

Natalie, hayatını nasıl değiştirmeye karar verdiği sorulduğunda, 2013’te bir an geriye baktı. Florida’da bir kulüpteydi ve muhtemelen hayatının en kötü noktasındaydı. Kulüpten bir adam ona yaklaştı, elini tuttu ve çok nazik ama kararlı bir sesle, “Bunu yapmak zorunda değilsin,” dedi.

Kaynak: Horizon Times

Adam onun elini bırakıp kalabalığın içinde gözden kaybolmadan önce söylediklerini beş kez tekrarladı. Natalie o anda çocukları için tekrar sağlıklı olması gerektiğini biliyordu. Bu adamın onun koruyucu meleği olduğuna inanıyordu.

Bir şeylerin farkına vardı

Artık hayatını değiştirdiği için Natalie, bu kadar çok çocuğa sahip olmak istemenin kendisi için ne kadar “aptalca ve bencil” olduğunu anladığını itiraf ediyor. Hepsine önceden nasıl iyi bir hayat sağlayacağına hazırlanmadan hedefin peşinden gitmişti.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, o zamanlar sonuçları düşünmediğini kabul etti – büyük ailesini yaratmaya çok odaklanmıştı. Bu gerçeklere rağmen, Natalie pişmanlık duymadığını söylüyor. Sahip olduğu her çocuğu seviyor ve şu anda ana odak noktası çocuklarını büyütmek.

Zor zamanları atlattı

14 çocuk yetiştirmek kolay bir iş değil ama Natalie işleri iyi idare ediyor gibi görünüyor. Şu anda iki yatak odalı bir dairede yaşıyorlar ve çoğunlukla maaştan maaşa ve yemek pullarıyla yaşıyor. Evin bir ofisi vardı ayrıca bu da bir yatak odasına da dönüştürüldü, böylece çocuklar için daha fazla yer olacak.

kaynak: Horizon Times

Natalie olarak, spot ışığında olmayı bırakmaya karar verdiği için mutluydu. Geçmiş yıllarda yaşamak zorunda kaldığı tüm zorlukları yaşadıktan sonra “huzur içinde” olduğunu paylaştı. Natalie, şu anki durumuna ilişkin bir güncellemeyi paylaşmanın, geçinmekte zorlanan diğer kadınlara ilham verebileceğini umuyordu.

Octomom’ı geride bıraktı

Natalie, artık Octomom olmak istemediğini ve bu karakterin onu neredeyse yok ettiğini söyledi. Natalie, medyanın yarattığı Octomom kişiliğine rağmen çocuklarının onunla gurur duymasını istiyor. İşte bu yüzden harika bir anne olmak için elinden geleni yapıyor.

Kaynak: Horizon Times

Geriye dönüp baktığında Natalie, Octomom olarak çocuklarına destek olamamaktan ve onlara hak ettikleri hayatı verememekten korktuğu için yapmak istemediği şeyleri yapmak zorunda kaldığını paylaştı. “Hayatta kalmak ve ailemin geçimini sağlamak için rol yaptığım karakterden daha az insan hissettim.”

Normal düzenden farklı

Daily Mail ile yaptığı röportajda Natalie, çok pratik bir anne olmaya odaklandığını paylaşıyor. Çocukları normal bir çocuklukla büyümüş. “Savaşıyorlar, oynuyorlar, dövüşüyorlar ve normal bir aile gibi tekrar oynuyorlar.”

Kaynak: Horizon Times

Natalie ayrıca bazı çocuklarının dışa dönük, bazılarının ise çok utangaç olduğunu söyledi. Hepsi durumlarının normal aile düzeninden farklı olduğunun farkındalar ama Natalie ayrıca bunda yanlış bir şey olmadığını bildiklerinden emin oldu.

Sorumluluk öğretiyor

Natalie, çocuklarına iyi değerler aşılamak için elinden geleni yapıyor. Us Weekly ile yaptığı röportajda Natalie, çocukları diğer insanlara hizmet etmeye odaklanmak ve kendi balonlarından çıkmak için yetiştirdiğini paylaştı. Sadece ihtiyaç duydukları şeyle yaşamayı öğrenmelerini ve fazlalıkları bırakmalarını istiyor.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, çocuklarının sorumlu birer birey olduklarından emin oldu ve evde paylarına düşeni yaptırdı Evde her birinin kendi işleri vardı. Görevleri, yapmayı sevdikleri şeylere dayanıyordu. Hangi işleri sevdiklerini not ediyorlardı ve böylece çocukları sevdikleri şeyi yapıyorlardı.

Aile eğlencesi zamanı

Natalie çoğu zaman katı bir anne olmasına rağmen, çocuklarının eğlenmesini sağladığını vurguluyor. Kızlarıyla yüz maskelerini ve diğer cilt bakım ürünlerini test ettikleri Spa Night adlı özel bir bağ kurma zamanı var

Kaynak: Horizon Times

Ayrıca her Cumartesi yaptıkları Aile Eğlence Gecesi adlı bir aile gelenekleri de var. Bütün aile birlikte film izlemek veya iyi atıştırmalıkların tadını çıkarırken masa oyunları oynamak için toplanıyor. Natalie, tüm çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesini sağlıyor.

İlk on yılı kutluyor

Oktupletler Ocak 2019’da 10 yaşına girdiğinde, tüm aile Circus Trix OC’de kutlama yaptı. Sekizler, üzerlerinde doğum sırasını belirten sayıların bulunduğu tişörtler giydi ve ilk on yıllarını kutlamak için etrafta zıplayarak eğlendiler.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, Inside Edition ile yaptığı röportajda “Artık 10 yıl geçti, rahatlayabilir, kendim olabilir ve gerçek olabilirmişim gibi hissediyorum.” diye paylaştı. Gerçekten de bir annenin dinlenmeye vakti olmalı – özellikle de 14 çocuklu bir annenin!

Fit kalıyor

14 çocuklu bekar bir anne olmak çok çalışmak demektir. Natalie, sorumlulukla gelen her şeyin üstesinden gelebildiğinden emin olmak için spor salonunda formda kalmak için zaman geçiriyor. Merdiven makinesinde günde 10 mil tırmanıyor ve kadınlara özel bir spor salonuna gitmeyi tercih ediyor.

Kaynak: Horizon Times

Antrenman zamanını da “ben zamanı” olarak görüyor. Natalie, egzersiz yapmanın aklı başında kalmasına yardımcı olduğunu iddia ediyor. “Stres kelimenin tam anlamıyla üzerimden damlıyor… Fiziksel olmak, hayatım boyunca mücadele ettiğim pek çok zorlukla başa çıkmama önemli ölçüde yardımcı oldu.”

Hayat dönüşümü

Natalie, Mayıs 2018’de Dr. Oz Show’da göründüğünde madde bağımlılığı ile mücadele eden insanlara yardım eden yarı zamanlı bir danışman olarak çalışıyordu. Programda tüp bebek yolculuğunu ve Nadya’dan Octomom’a ve Natalie’ye dönüşümünü tartıştı.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, çaresiz bekar bir anneden 14 yaşında güçlü ve kendine güvenen bir anneye dönüştüğünü söyledi. Natalie, geçmişi söz konusu olduğunda çocuklarına karşı her zaman açık olduğunu ve Octomom olarak geçirdiği zamanla ilgili sorularla başa çıkmanın en iyi yolunun net cevaplar vermek olduğunu da belirtti.

Görev tamamlandı

Natalie ayrıca bir YouTube kanalı oluşturdu çünkü çocuklar birbirlerini filme çekmekten hoşlanıyordu. Hayatındaki anları paylaşmak ve bir evde 14 çocukla hayatı anlatmak için kanalı başlattı. Natalie sık sık Instagram’da hayatını ve devasa ailesini ne kadar takdir ettiğini paylaşıyor.

Kaynak: Horizon Times

Zorluklar ne olursa olsun, Natalie hayatından pişmanlık duymuyor. Çocuklarının ona verdiği sevgi fazlasıyla yeterli. Gerçekten de, Octomom uzun bir yol kat etmiş ve dünyaya 14 çocuğun sorumluluğunu üstlenebileceğini kanıtlamış gibi görünüyor.

Octomom’un Ortadan Kaybolmasının Nedeni ve Hayatını Nasıl Dönüştürdüğü

Dünyada “Octomom” olarak tanınan Nadya Suleman’ın renkli bir hayat yaşadığına şüphe yok. Takma adından da anlaşılacağı gibi, aynı anda sekiz bebeği taşımasıyla çok ünlü oldu. Buna ek olarak, sekizleri doğurmadan önce zaten altı çocuğu vardı.

Kaynak: PhilNews

Daha tartışmalı hale getiren şey, doktorların onu hamile bırakma yöntemiydi. Oldukça tartışma konusu oldu. Hamileliği bazı kaşlarını kaldırsa da bazıları anne olmak isteyen diğer kadınlar için ortaya koyduğu olasılıklardan çok memnundu.

Spot ışığından çıktı

Nadya bir gecede medyada sansasyon yarattı. Hayatına ve anneliğe olan ilginç yolculuğuna takıntılı binlerce hayranı vardı. Ama spot ışığın tadını çıkardıktan sonra Octomom, yavaş yavaş göz önünden çekildi ve özel bir hayat yaşamaya başladı.

Kaynak: Horizon Times

Hemen hemen her tabloid ve gazetede Octomom ve sekizlileri hakkında bir güncelleme varken bu haberler yavaş yavaş kayboldu. Octomom ortaya çıkmayı ve röportaj yapmayı bıraktı. Şimdi nerede olduğunu ve sekizlerin nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Büyük bir aile istiyordu

Tüm bunların nasıl başladığıyla başlayalım. Nadya tek çocuk olarak büyüdü. Evde oynayacak kardeşleri olmadan kendini oldukça yalnız hissetti. Annesinin etrafında birkaç evcil kedisi vardı ama bu yeterli değildi. Nadya bir kardeş için dua etti ama olmadı.

Kaynak: Horizon Times

Bu nedenle geniş ailelerde kurulan bağları ve bağları arzuladı. Kendi ailesini kurduğunda büyük bir aile istediğini biliyordu. Bu yaşam amacının, hayatını alt üst edecek kişi olacağından habersizdi.

Annelik yolculuğu

Nadya çok küçük yaşta anne olmak istemeye başladı. Liseden mezun olduktan sonra bunun için çalışmaya başladı. O zamanlar bekar olmasına rağmen, cesareti kırılmış hissetmiyordu. Anne olmak istiyordu ve planını uyguluyordu.

Kaynak: History By Day

Nadya, 20’li yaşlarının başında üretim müdürü Marcos Gutierrez’de aşkı buldu. Onu çok çekici buldu ve çabucak aşık oldu. İlişkilerinin ilk aşamalarında Nadya, Marcos’a çocuk sahibi olmanın onun için bir öncelik olduğunu açıkça belirtti.

Harika bir başlangıç

İşler plana göre gidiyor gibi görünüyordu. Marcos ve Nadya sonunda evlendiler ve Nadya aynı yıl içinde San Antonio Koleji’nden psikiyatri teknisyeni lisansını aldı. Nadya daha sonra Norwalk, California’daki bir psikiyatri tesisinde iş buldu.

Kaynak: Horizon Times

Bir gün, tesiste çok büyük bir şey oldu. 18 Eylül 1999’da yaklaşık 20 hastanın karıştığı bir isyan çıktı. Nadya araya girerek ortalığı sakinleştirmeye çalışırken yakalandı.

Fiziksel yarayla ve duygusal stresle başa çıkma

İsyanın ortasında hastalardan biri masayı devirmişti. Masa Nadya’nın sırtına sert bir şekilde çarptı ve disk fıtığına neden oldu. Neyse ki, tazminat olarak 170.000 dolar verildi ve bu, bir süreliğine geçinmesine yardımcı oldu.

Kaynak: Horizon Times

Ama sakatlığı o kadar da basit değildi. Bu, çalışma yeteneğini etkileyen önemli acılarına neden oldu. Strese daha fazla eklemercesine o ve Marcos bir süredir bebek sahibi olmaya çalışıyorlardı ve hiçbir şey yolunda gitmiyordu. İkili bu konuda bir doktora görünmeye karar verdi.

Bir sorun vardı

Marcos ve Nadya birden fazla doktora gittiler. Nasıl gebe kalınacağı konusunda çok sayıda geri bildirim ve tavsiye aldılar. Her şeyi denediler ama yine de sonuç alamadılar. Bunun Nadya’nın yaşam amacı olduğu düşünüldüğünde, hamile kalamamak onu strese sokuyordu. Sonunda Marcos’un kısır olduğunu öğrendiler.

Kaynak: Pixabay

Nadya, Marcos’a dünyada çocuk sahibi olmaktan başka bir şey istemediğini söyledi. Çocuk sahibi olmak için alternatif yöntemler izlemelerini önerdi. Sorun şu ki, Marcos onunla aynı fikirde değildi. Sadece doğal yollarla çocuk sahibi olmak istiyordu – ki bu artık imkansızdı.

Ültimatom

Nadya ve Marcos sürekli durumları hakkında tartışıyorlardı. Görünüşe göre artık düşünceleri uyuşmuyordu ve çocuk sahibi olma meselesi onları daha da uzaklaştırdı. Nadya tüp bebek (IVF) denemelerini önerdiğinde, Marcos artık yeterli olduğuna karar verdi.

Kaynak: Pixabay

Marcus, Nadya’ya IVF ile devam ederse bunun evliliklerinin sonu olacağını söyledi. Ültimatom Nadya’nın kalbini kırdı. Kocasını ne kadar sevse de, kendi çocuk sahibi olma hayalinden vazgeçmeye istekli değildi. Genç bir kız olduğundan beri amacı buydu.

Tüp bebek

Sonunda evliliğini sonlandırmayı ve IVF ile devam etmeyi seçti. Doktor ona IVF’nin işe yarayacağının yüzde yüz garantisiyle gelmediğini söyledi. Bu çok pahalı bir işlemdi ama Nadya anne olmaya çalışırken hiçbir şeyin önüne geçmesine izin vermiyordu.

Kaynak: Baby Center

Uzmanlar, tüp bebek tedavisi sırasında bazılarının gebe kalmaması durumunda genellikle birkaç yumurtanın kullanılmasını tavsiye eder. Bu, gebe kalma şansını ikiye katlamak içindir. Ancak doktor Nadya’yı bunun bir risk taşıdığı konusunda uyardı.

Risk

Bu başka bir risk anlamına geliyordu. Görüyorsunuz, bir kadının rahmine birkaç yumurta yerleştirildiğinde, IVF’nin birden fazla yumurta yerleştirme şansı vardır, bu da birden fazla çocuğun gebe kalabileceği anlamına gelir. Sonunda planladığından daha fazla çocuk taşıyabilirsin.

Kaynak: History By Day

Bu, Nadya’yı denemekten caydırmadı. Ne de olsa o kocaman bir aile istiyordu. Her zaman “daha fazla daha neşeli” sözünün doğru olduğuna inanmıştı. İkizler veya üçüzler olma ihtimalini memnuniyetle karşıladı. Plana devam etmeye karar verdi..

Başarılı oldu

Böylece 2001 yılında Nadya tüp bebek prosedürünü geçirdi. Bu başarılı oldu ve ilk çocuğu Elijah’a hamile kaldı. Elijah doğduğunda hissettiği aşırı mutluluğu tarif edemezdi. Anne olma hayali sonunda gerçek olmuştu.

Kaynak: ZayZay

Elijah doğduktan bir yıl sonra Nadya’nın bir bebeği daha oldu. Bu sefer bir kızdı ve adını Amerah koydu. Nadya’nın amacına ulaştığını düşünebilirsiniz, ancak çocuk sahibi olmaya devam etmeye karar verdi. Sonunda çift yumurta ikizleri ve iki çocuğu daha oldu. Şimdi toplam altı çocuğu vardı.

Daha fazlasını istiyordu

Nadya başka bir tüp bebek tedavisi için geri geldiğinde doktoru Dr. Kamrava önce tereddüt etti. Nadya’nın zaten altı çocuğu vardı ve bu bir elin parmaklarından fazlaydı. Sonunda, Nadya onu halledebileceğine ikna etti ve o yumuşadı.

Kaynak: Gedeon Richter

Dr. Kamrava, Nadya’nın isteği üzerine altı yumurta yerleştirdi – embriyolarının hiçbirinin boşa gitmesini istemedi. Dr. Kamrava sonunda toplam 12 yumurta enjekte etti. Bu şok ediciydi çünkü bir prosedürde önerilen yumurta miktarı sadece ikiydi. Bunu nadir ve cüretkar bir tıbbi hareket olarak gördüler.

Sekizler geliyor

Nadya, 12 yumurtanın kendisine yerleştirildiğini öğrendiğinde hiç endişelenmedi. Aslında, bunu memnuniyetle karşıladı ve doktorunu bu seçimi yaptığı için övdü. Nadya, önüne çıkabilecek her şeyin üstesinden gelebileceğinden emindi.

Kaynak: PhilNews

Sonunda, 12 yumurtadan 8’i başarı ile tutundu. Nadya sekizlere hamile kaldı. Bu konuda hevesliydi ve bunu büyük bir nimet olarak gördü. Bu büyük hamileliği kaldırabilecek mi? Artı, sahip olduğu 6 çocuğa ek olarak 8 çocuğu daha idare edebilecek mi?

İnsanlar daha fazlasını öğrenmek istedi

Dokuz ay boyunca sekiz bebeği karnında taşımak şaka değildi. Aslında Nadya’nın fiziksel sağlığına zarar verdi. Medyanın onun eşsiz hikayesinden haberdar olması da bu duruma yardımcı olmadı. Şimdi onu takip eden paparazziler vardı ve bu onu magazin dergileri için sürekli bir konu haline getirdi.

Kaynak: Horizon Times

Tüm bebekleri hayatta kalırsa hamileliğinin rekor kıracağı inkar edilemezdi. Sekiz bebeğin hepsinin hayatta kalma şansı bugünlerde genellikle zayıf. Nadya kolayca bir medya sansasyonu haline geldi. Basın ona “Octomom” takma adını verdi.

Sekiz sağlıklı bebek

Nadya zor bir hamilelik geçirmesine rağmen sekiz bebeğinin her birini güvenli bir şekilde dünyaya getirmeyi başardı. Sekizler sağlıklı doğdu. Bütün dünya sekizlerin sağlığını izledi. Canlı doğan ve doğumlarından bir hafta sonra hayatta kalan ilk sekizler oldular.

Kaynak: History By Day

Bu rekor kıran bir başarıydı. Nadya, sekiz bebeğe de sahip olduğu için heyecanlı ve heyecanlıydı. Eve gitmek ve diğer çocuklarıyla tanışmak için sabırsızlanıyordu. Görünüşe göre Nadya anne olmak için yaratılmış. Hikayesi ilham vericiydi.

Araştırma

Tıp topluluğu onun hikayesini takip etti ve Nadya’nın nasıl hamile kalıp sekiz sağlıklı bebek doğurabildiğini çok merak ettiler. Çok fazla soruları vardı ve biraz kazmaya karar verdiler.

Kaynak: Horizon Times

Sonunda, Dr. Kamrava’nın aynı anda 12 yumurtayı implante ettiği ve bu da sekizli hamileliği mümkün kıldığı haberi yayıldı. Nadya bunu onaylasa bile, birçok uzman bu riskli harekete kızdı. , Dr. Kamrava’yı tıbbi uygulama hatası nedeniyle soruşturma altına aldılar.

Lisansı alındı

Tıp uzmanları, hasta istese bile Dr. Kamrava’nın bu işlemi yapmaması gerektiğini savunuyordu. İnsanlar Dr. Kamrava’nın yollarını sorgulamaya başladılar ve böyle bir şeyin ilk defa olup olmadığını merak etmeye başladılar.

Kaynak: Rewire News Group

Soruşturma bunun ilk olmadığını gösterdi. 48 yaşındaki bir hastaya yedi embriyo yerleştirmiş ve bu hasta dördüzlere hamile kalmıştı. Ama ne yazık ki hamilelik Nadya’nınki gibi başarılı olmamıştı. Soruşturma, tıbbi lisansının iptal edilmesine neden oldu.

İlgiden faydalandı

Nadya sekizlilerini doğurduğunda, sayısız haber kanalında, gazetede, magazin gazetesinde ve web sitesinde zaten vazgeçilmez bir konuydu. Herkes Octomom ve sekizlileriyle ilgili güncellemeler istiyordu. Nadya, kesintisiz ilgiden yararlanabileceğini fark etti. Parayı tüm çocuklarını büyütmek için kullanabilirdi.

Kaynak: Horizon Times

Nadya, ona tavsiye veren ve anlatının kontrolünü kaybetmeden hikayesini nasıl yayacağını öğreten bir halkla ilişkiler uzmanıyla iletişime geçti. Ancak bu, istese de istemese de medyanın kesintisiz ilgisini çeken biri için zordu.

Neden farklı görünüyorlar?

Birçok insan onun ilgi odağı olmayı sevdiğini düşünüyor. Bazıları, onu ünlü olmak için kasten 14 çocuğu olduğunu iddia edecek kadar yargıladı. İnsanlar, çocuklarının farklı etnik kökenlere aitmiş gibi görünmesini de sorguladı.

Kaynak: Horizon Times

Ama bu basit bir genetik meselesiydi. 14 çocuğunuz varsa, gen çeşitliliği sadece 2 ila 3 çocuğu olan ailelerden çok daha fazladır. Bu yüzden çocuklar farklı görünüyor. Natalie bu söylenenlere aldırmadı. Çocuklarının ne kadar farklı göründüğünü seviyor ve eşsiz bir grup oldukları için kutsanmış hissettiğini söylüyor.

Nefret edenler buna devam edecek

Bazı insanlar onu vergi mükelleflerinin israfı, aile planlaması yapmadığınızda neler olduğunun bir sembolü ve temelde modern Amerikan toplumunda yanlış olan her şey olarak gördü. Nadya, nefret edenlerinden de tehditler aldı.

Kaynak: Horizon Times

Medya sirki onu bunaltmaya başlayınca Nadya hikayesini kontrol edemediğini fark etti. Farklı bir yaklaşım benimsemeye çalıştı. Röportaj yaparken 14 çocuk annesi olarak yaşadığı zorlukları dile getirmeye karar verdi.

Soruşturuldu

Nadya, People dergisine verdiği bir röportajda, “Geceleri yaklaşık iki veya üç saatten fazla uyumuyorum” dedi. “Ama hayatımı ilerletmeye devam ediyorum ve olabileceğim en iyi anne olmaya çalışıyorum.” Bir anda Nadya’nın çocuklara kötü davrandığına dair söylentiler dolaşmaya başladı.

Kaynak: Horizon Times

Görünüşe göre birçok insan, bekar bir annenin 14 küçük çocuğu tek başına yetiştirebileceğine inanamıyor gibiydi. Çocuk Koruma Hizmetleri, Nadya’nın çocuklarını ihmal ettiği konusunda bile uyarıldı. Bir soruşturma yapıldı ancak hiçbir kanıt bulunamadı. Nadya’nın evini bile çocuklar için uygun bir ortam olarak görmüşlerdi.

Octomom ismine oynadı

Nadya’nın ev sahibi de sorunları listesine ekledi. Görünüşe göre mülkünde yaşayan çocukların sayısından ve evin etrafında dolaşan basın ve paparazzilerden memnun değildi. Nadya’yı kira sözleşmesinin şartlarını ihlal etmekle suçladı ve onu evinden tahliye etti.

Kaynak: Horizon Times

Nadya, ev sahibini kalmalarına izin vermeye ikna edemedi, ancak kendisine yaşayacak yeni bir yer bulması için birkaç hafta verildi. Sorun, yeterli parası olmamasıydı. Bu yüzden birkaç iş girişiminde bulundu, şansını Showbiz’de denedi ve hatta şarkıcı olmaya çalıştı. Kolay para kazanmak için normalde yapmayacağı şeyleri bile yaptı.

Artık bu hayatı yaşamak istemiyordu

Sonunda Nadya, ilgi odağı olmayı sevmediğini fark etti. Medya onun bir insan ya da anne olarak gerçek kişiliğinden çok uzak bir karakter yaratmıştı. Yeterli parası olduğunda durmaya ve gölgede kalmaya karar verdi.

Kaynak: Horizon Times

Nadya’nın bildiği Octomom kişiliğinden uzak yeni bir başlangıca ihtiyacı vardı. Adını Natalie olarak değiştirerek başladı ve işte o zaman hayatını döndürmeye başladı. Natalie olarak üniversiteyi bitirebildi ve aile terapisti olarak çalışmaya başladı.

Octomom tekrar ortaya çıktı

2018’de Natalie, ailesini sergilemek için bir Instagram hesabı oluşturdu. Sekizler o yıl 9 yaşındaydı. Natalie, tüm çocuklarını vegan diyete (ki bunu seviyorlar) uygulamıştı ve Instagram sayfasındasağlıklı bir yaşam tarzı yaşama konusunda ne kadar büyük olduklarını görebilirsiniz.

Kaynak: Horizon Times

Veganlar olarak sağlıklı beslenmenin yanı sıra, çocuklar sağlıklı yaşam tarzlarının bir parçası olarak aktif olmaktan keyif alırlar. İşte 2018’de Russ Miller Memorial 5K yarışını bitiren sekizlilerin bir resmi.

Koruyucu meleği vardı

Natalie, hayatını nasıl değiştirmeye karar verdiği sorulduğunda, 2013’te bir an geriye baktı. Florida’da bir kulüpteydi ve muhtemelen hayatının en kötü noktasındaydı. Kulüpten bir adam ona yaklaştı, elini tuttu ve çok nazik ama kararlı bir sesle, “Bunu yapmak zorunda değilsin,” dedi.

Kaynak: Horizon Times

Adam onun elini bırakıp kalabalığın içinde gözden kaybolmadan önce söylediklerini beş kez tekrarladı. Natalie o anda çocukları için tekrar sağlıklı olması gerektiğini biliyordu. Bu adamın onun koruyucu meleği olduğuna inanıyordu.

Bir şeylerin farkına vardı

Artık hayatını değiştirdiği için Natalie, bu kadar çok çocuğa sahip olmak istemenin kendisi için ne kadar “aptalca ve bencil” olduğunu anladığını itiraf ediyor. Hepsine önceden nasıl iyi bir hayat sağlayacağına hazırlanmadan hedefin peşinden gitmişti.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, o zamanlar sonuçları düşünmediğini kabul etti – büyük ailesini yaratmaya çok odaklanmıştı. Bu gerçeklere rağmen, Natalie pişmanlık duymadığını söylüyor. Sahip olduğu her çocuğu seviyor ve şu anda ana odak noktası çocuklarını büyütmek.

Zor zamanları atlattı

14 çocuk yetiştirmek kolay bir iş değil ama Natalie işleri iyi idare ediyor gibi görünüyor. Şu anda iki yatak odalı bir dairede yaşıyorlar ve çoğunlukla maaştan maaşa ve yemek pullarıyla yaşıyor. Evin bir ofisi vardı ayrıca bu da bir yatak odasına da dönüştürüldü, böylece çocuklar için daha fazla yer olacak.

kaynak: Horizon Times

Natalie olarak, spot ışığında olmayı bırakmaya karar verdiği için mutluydu. Geçmiş yıllarda yaşamak zorunda kaldığı tüm zorlukları yaşadıktan sonra “huzur içinde” olduğunu paylaştı. Natalie, şu anki durumuna ilişkin bir güncellemeyi paylaşmanın, geçinmekte zorlanan diğer kadınlara ilham verebileceğini umuyordu.

Octomom’ı geride bıraktı

Natalie, artık Octomom olmak istemediğini ve bu karakterin onu neredeyse yok ettiğini söyledi. Natalie, medyanın yarattığı Octomom kişiliğine rağmen çocuklarının onunla gurur duymasını istiyor. İşte bu yüzden harika bir anne olmak için elinden geleni yapıyor.

Kaynak: Horizon Times

Geriye dönüp baktığında Natalie, Octomom olarak çocuklarına destek olamamaktan ve onlara hak ettikleri hayatı verememekten korktuğu için yapmak istemediği şeyleri yapmak zorunda kaldığını paylaştı. “Hayatta kalmak ve ailemin geçimini sağlamak için rol yaptığım karakterden daha az insan hissettim.”

Normal düzenden farklı

Daily Mail ile yaptığı röportajda Natalie, çok pratik bir anne olmaya odaklandığını paylaşıyor. Çocukları normal bir çocuklukla büyümüş. “Savaşıyorlar, oynuyorlar, dövüşüyorlar ve normal bir aile gibi tekrar oynuyorlar.”

Kaynak: Horizon Times

Natalie ayrıca bazı çocuklarının dışa dönük, bazılarının ise çok utangaç olduğunu söyledi. Hepsi durumlarının normal aile düzeninden farklı olduğunun farkındalar ama Natalie ayrıca bunda yanlış bir şey olmadığını bildiklerinden emin oldu.

Sorumluluk öğretiyor

Natalie, çocuklarına iyi değerler aşılamak için elinden geleni yapıyor. Us Weekly ile yaptığı röportajda Natalie, çocukları diğer insanlara hizmet etmeye odaklanmak ve kendi balonlarından çıkmak için yetiştirdiğini paylaştı. Sadece ihtiyaç duydukları şeyle yaşamayı öğrenmelerini ve fazlalıkları bırakmalarını istiyor.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, çocuklarının sorumlu birer birey olduklarından emin oldu ve evde paylarına düşeni yaptırdı Evde her birinin kendi işleri vardı. Görevleri, yapmayı sevdikleri şeylere dayanıyordu. Hangi işleri sevdiklerini not ediyorlardı ve böylece çocukları sevdikleri şeyi yapıyorlardı.

Aile eğlencesi zamanı

Natalie çoğu zaman katı bir anne olmasına rağmen, çocuklarının eğlenmesini sağladığını vurguluyor. Kızlarıyla yüz maskelerini ve diğer cilt bakım ürünlerini test ettikleri Spa Night adlı özel bir bağ kurma zamanı var

Kaynak: Horizon Times

Ayrıca her Cumartesi yaptıkları Aile Eğlence Gecesi adlı bir aile gelenekleri de var. Bütün aile birlikte film izlemek veya iyi atıştırmalıkların tadını çıkarırken masa oyunları oynamak için toplanıyor. Natalie, tüm çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesini sağlıyor.

İlk on yılı kutluyor

Oktupletler Ocak 2019’da 10 yaşına girdiğinde, tüm aile Circus Trix OC’de kutlama yaptı. Sekizler, üzerlerinde doğum sırasını belirten sayıların bulunduğu tişörtler giydi ve ilk on yıllarını kutlamak için etrafta zıplayarak eğlendiler.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, Inside Edition ile yaptığı röportajda “Artık 10 yıl geçti, rahatlayabilir, kendim olabilir ve gerçek olabilirmişim gibi hissediyorum.” diye paylaştı. Gerçekten de bir annenin dinlenmeye vakti olmalı – özellikle de 14 çocuklu bir annenin!

Fit kalıyor

14 çocuklu bekar bir anne olmak çok çalışmak demektir. Natalie, sorumlulukla gelen her şeyin üstesinden gelebildiğinden emin olmak için spor salonunda formda kalmak için zaman geçiriyor. Merdiven makinesinde günde 10 mil tırmanıyor ve kadınlara özel bir spor salonuna gitmeyi tercih ediyor.

Kaynak: Horizon Times

Antrenman zamanını da “ben zamanı” olarak görüyor. Natalie, egzersiz yapmanın aklı başında kalmasına yardımcı olduğunu iddia ediyor. “Stres kelimenin tam anlamıyla üzerimden damlıyor… Fiziksel olmak, hayatım boyunca mücadele ettiğim pek çok zorlukla başa çıkmama önemli ölçüde yardımcı oldu.”

Hayat dönüşümü

Natalie, Mayıs 2018’de Dr. Oz Show’da göründüğünde madde bağımlılığı ile mücadele eden insanlara yardım eden yarı zamanlı bir danışman olarak çalışıyordu. Programda tüp bebek yolculuğunu ve Nadya’dan Octomom’a ve Natalie’ye dönüşümünü tartıştı.

Kaynak: Horizon Times

Natalie, çaresiz bekar bir anneden 14 yaşında güçlü ve kendine güvenen bir anneye dönüştüğünü söyledi. Natalie, geçmişi söz konusu olduğunda çocuklarına karşı her zaman açık olduğunu ve Octomom olarak geçirdiği zamanla ilgili sorularla başa çıkmanın en iyi yolunun net cevaplar vermek olduğunu da belirtti.

Görev tamamlandı

Natalie ayrıca bir YouTube kanalı oluşturdu çünkü çocuklar birbirlerini filme çekmekten hoşlanıyordu. Hayatındaki anları paylaşmak ve bir evde 14 çocukla hayatı anlatmak için kanalı başlattı. Natalie sık sık Instagram’da hayatını ve devasa ailesini ne kadar takdir ettiğini paylaşıyor.

Kaynak: Horizon Times

Zorluklar ne olursa olsun, Natalie hayatından pişmanlık duymuyor. Çocuklarının ona verdiği sevgi fazlasıyla yeterli. Gerçekten de, Octomom uzun bir yol kat etmiş ve dünyaya 14 çocuğun sorumluluğunu üstlenebileceğini kanıtlamış gibi görünüyor.

Advertisement